Hangi Çocuk Oyunusun?

Buradasınız

Birçok farklı nedenden dolayı çocukluk yıllarımıza özlem duyar ve hayıflanırız. Keşke o yıllarımıza dönsek diye hayaller kurarız. Bunda belki de en önemli paylardan biri de çocukluğumuzda oynadığımız oyunlardır. Sokağa çıkabildiğimiz ve hava kararıncaya kadar arkadaşlarımızla farklı oyunlar oynayarak eğlenebildiğimiz o günlere dönmeye ne dersin? Peki sen hangi çocuk oyunu olurdun? Haydi gel testimizi birlikte çözelim.

1. Önce seni biraz tanıyalım mı?

çocuk, oyun, çift

A - Kadın

B - Erkek

2. Çocukluk yıllarımızda hem evin içinde hem de sokakta oynadığımız çok sayıda oyun vardı. Biraz geriye gidelim, bunların arasından sen hangilerini daha çok severdin?

çocuk, oyun, yakalamaca, kovalamaca

A - Aç Kapıyı Bezirgan Başı

B - Çelik Çomak

C - Elim Sende

D - El Kızartmaca

3. Bazı oyunlar topluca ve arkadaşlarla oynanırken bazılarını sadece iki kişi kaldığımızda oynardık. Acaba aşağıdakilerden hangisini oynamak seni daha mutlu ederdi?

çocuk, oyun, saklambaç

A - Saklambaç

B - İsim-Şehir-Hayvan

C - Yakan Top

D - S.O.S.

4. Hepimizin favorisi olduğumuz ve mahallemizde biz olmadan oynanmak istenen oyunlar vardı. Bunların yerel rekorları da bizdeydi. Sen hangisinde daha başarılı olurdun?

körebe, çocuk, oyun

A - Beştaş

B - Topaç

C - Körebe

D - İp Atlama

5. Peki son olarak şimdi dışarıya çıksak da birlikte o eski ekiple bir oynasak dediğin oyun var mı? Haydi bir düşün bakalım bunlardan hangisi olurdu acaba?

beştaş, oyun, çocuk

A - Birbirdir (Uzun Eşşek)

B - Misket

C - İstop

D - Yakan Top