Bir Dans Olsan Hangisi Olurdun?

Buradasınız

dans, müzik

Dans, belki de insanların kendilerini en iyi ifade etme şekillerinden ve iletişim kurma yöntemlerinden biri. Tarihi insanlar kadar eski olan ve müzikle birlikte vazgeçilmez bir ikili oluşturan dans, birçok kişi için de bir yaşam tarzı. Dansın kişiliği yansıtan bir özelliği olduğunu da söyleyen çok sayıda insan var. Peki sen acaba bir dans türü olsaydın hangisi olurdun? Haydi gel biraz hareketlenelim ve danslar arasında bir yolculuğa çıkalım. Acaba sen hangi dans türüne daha yakın hissediyorsun?

1. Önce seni biraz tanıyalım mı?

dans, çift, erkek, kadın

A - Kadın

B - Erkek

2. Genel bir soruyla başlayalım. Danslar da ruh halini ve kişiliği yansıtan yapıları ile birbirlerinden çok farklı türlerde olabiliyor. Peki sen aşağıdaki hangi ritim ve müzikle dans etmeyi seviyorsun?

dans, müzik

A - Hareketli, neşeli, bol figürlü, oynamalı ve zıplamalı

B - Romantik, yavaş, sakin, sevgi ve duygu dolu

C - Yerel, bölgesel, milli ve  kültürel

D - Popüler, modern, hızlı ve eğlenceli

3. Bir akşam arkadaşlarınla dışarıya çıktın diyelim. Dans edebileceğin bir mekana gidilmesi gündeme geldi. Sen acaba hangi dans türünün olduğu mekanı tercih edersin?

dans, çift, erkek, kadın

A - Hip-hop

B - Tango

C - Sirtaki

D - Modern Pop

4. Dans türleri birbirlerinden çok farklı ve genel olarak onu seven insanın da kişiliğini yansıttığı söylenir. Sen hangi dans türünün seni daha iyi anlattığını düşünüyorsun?

dans, çift, kadın, erkek

A - Çaça

B - Vals

C - Halay

D - Swing

5. Düğünün olacak ve evleneceksin. Acaba hangi dans ile ilk sahneye çıkmak isterdin?

dans, müzik, kadın, erkek, çift

A - Mambo

B - Tango

C - Roman

D - Salsa

6. Farklı kültürlerde insanlar, danslarla kendileri ve yaşadıkları hakkında birçok şeyi anlatırlar. Bu danslardan bazıları dünya çapına yayılırken bazıları da yerel olarak kalır. Sen bu danslardan hangisini kendine daha yakın hissediyorsun?

dans, çift, kadın, erkek

A - Rock’n Roll

B - Bale

C - Zeybek

D - Samba