Topuklulara Karşı Tek Başına

Buradasınız

Sev 23 Nisan 2016

“Erkek sayısının yoğun olduğu ortamlarda kadınlar pek rahat edemez.” derler ama kadın sayısının yoğun olduğu yerlerde erkekler çok daha zorlanır. Kadınlarla erkekler insani haklar bakımından eşitlerdir ama evrimsel süreçleri farklı geliştiği için doğal olarak bazı farklılıklara sahipler. Örneğin ev taşıma işi kadınlar için tıpkı Jackie Chan’le dövüşmek gibiyken, erkekler için kahve içmek gibi sıradan bir şeydir.

Son yüzyıllarda eski feodal düşünce yapısının kırılmasıyla beraber kadınlar artık iş yaşamının çok daha içindeler. Bazı iş yerlerinda sayısal üstünlüğü ele geçirmiş durumdalar ve bakalım oralardaki erkekler ne tür sıkıntılar çekiyorlar:

Futbol Muhabbetine Muhtaç Kalmak

Ofislerde erkeklerin en çok yaptığı muhabbetlerden biri futboldur. Aynı takımı tutanlar beraber maçlara giderek arkadaşlıklarını pekiştirirler ve bir sosyal aktivite olarak halı saha maçları yaparlar. Kadınların çoğunluğu için futbol, üzerine konuşulacak kadar önemli bir şey değildir, o yüzden sokaklarda  “Dün ne maç oldu ya, Messi güzel attı gene.” diyerek insanlarla iletişim kurmaya çalışan birini görürseniz bilin ki onun iş arkadaşlarının hepsi kadındır, ondan futbol muhabbetini esirgemeyin.

Kozmetik Dünyasının İçinde Kaybolmak

Göz kalemlerinin birkaç çeşidinin olduğunu, likit göz kaleminin hangi tür makyajda kullanılacağını bilen bir erkekle karşılaşırsanız, onun kadınlarla dolu bir ofiste çalışan tek erkek olduğundan emin olabilirsiniz. Beraber vakit geçiren insanlar birbirlerinden etkilenirler ve bu durum, kadınların olduğu ofiste tek olarak çalışan erkek için bir avantajdır, nasıl daha yakışıklı görünebileceğinin tüyolarını öğrenmiş olur.

Özel Günlerin Zorlu Sınavı

Doğaları gereği kadınlar ayın belirli günlerinde hormon yoğunluğunun azizliğine uğrarlar. O günlerde erkekler işlerini yaparken çok daha özenli olmaları gerekir, normal şartlar altında küçük bir uyarıyla geçiştirilen bir hatanın yaptırımı çok daha sert olabilir. Kendinizi bir anda yıldırım okları gibi gelen azarlamalarla karşı karşıya bulabilirsiniz.

Yabancılaşma 

Bilirsiniz, yurt dışına yaşamaya giden insanların bazıları kültür şokuna uğrar. Kendi kültürünü unutmaya başlar ama oranın kültürüne de bir türlü alışamaz, yeni bir alt kültür oluşturur. İşte bazen bu durumun aynısı, kadınlarla çalışan tek erkeğin de başına gelebilir. Tam olarak kadınların ortamına ısınamaz, zaman içinde onlardan etkileneceği için de kendi erkek ortamlarında bir yabancılaşma hissetmeye başlar.

Görüldüğü üzere, denge hayatın her alanı için önemlidir. Erkek ve kadın dengesini iş yerlerinde de gözetelim lütfen.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.