Ana içeriğe atla

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Sonbaharda Doğan Çocukların Tipik Özellikleri
Sonbaharda Doğan Çocukların Tipik Özellikleri

iyihisset.com

10 Ara 2015

sonbahar

Her zaman İsviçreli bilim adamlarının yaptığı araştırmalardan söz edecek değiliz. Bu kez İngiliz bilim adamlarının yaptığı bir araştırmayı konu edindik. Hertfordshire ve Aberdeen üniversitelerindeki öğretim görevlilerinin yaptığı araştırmaya göre mevsimlerin hormonlar üzerindeki etkileri farklı olduğundan, hamilelerdeki hormon değişimleri çocukların aldığı besinden karakterine kadar belirleyici bir etkiye sahip oluyor.

Önce bilimle başlayıp sonra burçların etkileriyle sonbaharda doğan çocukların belli başlı özelliklerine değineceğiz. Değiniyoruz:

Çekici ve Sportmenler

cekici_ve_sportmenler

Kimi çocuk doğuştan çevik olur, kimisini koy koltuğa, bütün gün elleme, öyle durur. İşte sonbaharda doğan çocuklar spora meraklı, atik bireyler oluyorlar araştırmaya göre. Hatta futbolda daha yetenekli olduklarını saptamışlar.

Daha Başarılılar

daha_basarililar

Üniversite aynı üniversite mi bilinmiyor ama yine İngiltere’de yapılan başka bir araştırma sonucu sonbaharda doğan çocukların daha başarılı olduğu yönünde. Araştırmaya göre ağustos ayında doğan çocuklar eylül ayında doğan çocuklara göre %20 daha az oranda üniversiteye girebiliyorlar.

Meraklı Başaklar

merakli_basaklar

Bilimsel olarak burçların etkileri ispatlanmamış olsa da burçların belirgin özelliklerinin karaktere yansıdığına dair veriler hiç de az değil. 23 Ağustos-22 Eylül arasında doğan başak burcu bebekleri sessiz, sakin, ılımlı, her anne-babanın istediği uslu çocuklardır. Fakat sessiz sakin yapıları onların daha iyi birer gözlemci olmasını sağlar. Her şeyi merak eder ve sorgularlar.

El Becerileri Yüksek

el_becerileri_yuksek

Başak burcu çocuklarından devam edelim. Yazmaktan müzik enstrümanı çalmaya, resimden zanaate kadar el becerileri yüksektir. Bu alandaki işlerde başarılı olurlar; çünkü gezegenleri olan Merkür elleri temsil ediyor.

Kararsız Teraziler

kararsizterazi

Terazi burcu çocukları doğaları itibari ile bir olayın artısını eksisini iyice tartıp öyle karar vermek isterler. Bu yüzden de kararsız olurlar ve çoğu konuda diğer burçlara göre daha yavaş davranırlar.

Sanatçı Ruhlular         

sanatci_ruhlular

Terazi burcu çocuklarının çok büyük bir kısmı sanata yatkın olurlar. Müzik, bale, resim gibi sanat dallarıyla uğraşmaktan mutluluk duyan bu çocuklar Venüs sağ olsun, güzellik ve estetikle ilgili her konuda parlaktırlar.

Yalnızlıktan Hoşlanan Akrepler

yalnizliktan_hoslanan_akrepler

Saatlerce tek başına odasında sıkılmadan oyun oynayabilen nadir çocuklardır akrep burcu çocukları. Eve gelen misafirlerin ani sıkıştırmaları ve ikide bir sarılıp öpmeleri akrep burcu çocuklarını sinir eder örneğin. Ayrıca gerçek bir savaşçı ruha sahip akrep burçları çocukluktan itibaren tuttuğunu koparan insanlar kategorisinde yer alıyor.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.