Ana içeriğe atla

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kariyerimi Kendim Yaptım, Tek Taşımı Kendim Aldım
Kariyerimi Kendim Yaptım, Tek Taşımı Kendim Aldım

iyihisset.com

26 Şub 2016

İnsan yalnız doğar, yalnız ölür. Özgüvenli insanlar, hayatlarındaki en önemli şeyin kendileri olduğunu bilir ve başkalarına ya da topluma göre hayatlarını şekillendirmezler. Hayata sadece bir kere gelindiğinin ve mutluluğun formülünün çok basit olduğunu bilirler: Kendini sev!

Kendinizi sevdikten sonra, hayattaki her şeyi sevebilirsiniz.

Yeni Dünyanın Özgür Kadınları

Günümüzde kadınlar hayatın her alanına dâhil olabiliyorlar, eski feodal zamanların kadınları eve kapatan adaletsiz politikaları yok oldu. Kadınlar artık daha bilinçli ve daha özgür. Bir de daha yorgun; çünkü iş dünyasının stresi ev işleriyle birleşince, insanın alıp başını uzaklara gidesi geliyor.

Uzaklara gitmek bir şey değiştirmiyor, o yüzden iş ve ev hayatını beraberce götürmeyi kolaylaştıracak birkaç parlak öneriye göz atmak gerekiyor:

Haftalık Programlar Yapın

Hem iş yeriniz hem de eviniz için hafta başında program hazırlayın. İş yerinizde yapmanız gereken çalışmaları haftanın günlerine bölüp, olası ekstra işler için boş zamanlar yaratın. Böylece iş yetiştirme stresini en düşük seviyeye çekmiş olursunuz.

Temizlik, çamaşır ve diğer ev işlerini günlere bölün, haftalık iş programınıza göre daha az yoğun günlerde bu işleri tamamlayın.

Yemeklerinizi Hafta Sonundan Hazırlayın

Hafta sonunun ilk gününden kendinize bir yemek listesi yapın ve genellikle evde geçirmeyi tercih ettiğimiz pazar günlerinde bu yemekleri pişirin. Yemek pişirmek bir çeşit meditasyon gibidir, mutfağınızda yapacağınız çeşitli düzenlemelerle onu bir eğlenceye dönüştürebilirsiniz. Mesela:

Mutfağa tekerlekli ve yüksek bir sandalye koyarsanız, mutfakta hem oturarak hem de gezerek yemeklerinizi yapabilirsiniz.

Mutfak için çok pratik aletler var: Sebze dilimleyicileri, öğütücüler, kabuk soyucular ve yumurta akı ayırıcı gibi ürünler zaman tasarrufu yapmanıza yardımcı olurlar.

Çalışan Kadınlar İçin Pratik Öneriler

Gömlek yakalarındaki kirleri gidermek için makineye atmadan önce yakalarına sabun sürüp 15 dakika bekletin.

Çekmece içlerini boşaltmadan süpürmek için elektrik süpürgesinin ucuna naylon çorap geçirin.

Domatesleri kullanmadan yarım saat önce buzluğa atarsanız çok daha rahat doğranır/rendelenirler.

Maydanoz, dereotu ve naneyi alır almaz doğrayıp saklama kaplarına koyun, yemek yapacağınız gün zamandan kazanırsınız.

Geleceğin Mutlu Kadınları

Kendinizi sevdiğiniz, geleceğe umutla baktığınız sürece iyi hissetmek hiç zor olmaz. Şimdiden emeklilik planlarınızı yapmaya başlayın, QNB Sigorta’nın Bireysel Emeklilik Planları’na başvurun. Dünyada gezip görülecek çok yer var, bütçenizi emeklilik günleri için şimdiden hazırlayın!

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.