Yeni Yılda Sık Sık Göreceğiniz En Yeni Saç Trendleri

Buradasınız

Sev 29 Ocak 2020

 

Biliyorsunuz ki New York, Paris, Milano ve ardından İstanbul’da gerçekleşen moda haftalarını geride bıraktık. Sahnelenen büyük şovların ardından 2020 yılının saç ve makyaj trendleri de belirlenmiş oldu. Birbirinden çılgın örgülere ve renklere dönüş yapmaya hazır olun! 

 

Podyumlarda oldukça ses getiren en yeni saç trendlerini sizler için yazdık. İşte 2020 yılında bol bol göreceğimiz en popüler saç trendleri...

 

1. Cornrow örgüler

 

Doksanlı yıllarda sık sık gördüğümüz örgülü saç modelleri, son yıllarda tekrar yükselişe geçmiş durumda. Özellikle New York Moda Haftası’nda sık sık tercih edilen cornrow örgüler, sadece podyumları değil davetlilerin de saçlarını süslemişti. Bu neden önümüzdeki sezonlarda cornrow örgüleri sık sık göreceğiz gibi duruyor. Hatta bu örgüler, moda bloggerlarının da etkisiyle 2020 saç trendlerinde ilk sıraya oturmuş durumda desek abartmış olmayız! Balık sırtı örgü modelinden çok daha ince bir şekilde örülen cornrow örgülere bayılacaksınız!

 

2. Hacimli saçlar

 

Yetmişlerden ilham alan hacimli saçlar geri dönüyor! Ekstra hacimlendirilmiş kabarık saçların yakaladığı romantik görüntü, başka hiçbir saç modelinde yok. Yetmişlerin ışıltılı dünyasından çıkmış gibi hissetmenize neden olacak hacimli saçlar, hem sokak modasında hem de podyumlarda yerini aldı bile. Moda haftalarında da sık sık karşımıza çıkan bu saç modeli, genel olarak parlak renkli makyajlarla tercih ediliyor.

 

3. Platin sarı geri dönüyor!

 

Dondurucu etkisiyle çarpıcı ve dikkat çekici bir görüntü yakalayan platin sarılar, 2020 yılında da yükselişini koruyor. İçerisinde bulunan soğuk tonlar sayesinde beyaz-gri bir görünüm yakalamaya imkan tanıyan platin sarılar, bu yıl da kuaförlerin kapısını sık sık çalmamıza neden olacak. Platin sarı rengini kullanmak hiç kolay olmasa da saçtaki doreliği alan mor şampuanlar sayesinde turunculuktan uzak bir görüntü yakalamak, hiç olmadığı kadar kolay!

 

4. Kızıl dokunuşlar

 

Önümüzdeki sezonların en trend ve popüler saç modellerinden biriyse kızıl saçlar! Saçların hem daha parlak hem de daha canlı gözükmesine imkan tanıyan kızıl renkler, bu sezonda da oldukça fazla tercih edilecek. Dinamik bir görüntü yakalamanıza imkan tanıyan kızıl tonlar, bahar ayları için oldukça ideal. Dünyaca ünlü markaların 2020 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarını tanıttıkları defilelerde sık sık karşımıza çıkan kızıl saçlara siz de bir şans verebilirsiniz!

 

5. Salaş at kuyruğu

 

Biliyorsunuz ki son sezonlarda doğallık ve sadelik trendi, tüm dünyayı kasıp kavurmuştu! Bu sezonda da doğallık trendinin etkilerini görmeye devam ediyoruz. Doğal görünümlü, salaş ve düşük at kuyrukları 2020 yılının en popüler trendlerinden biri olmaya hazırlanıyor. İster şık bir kombinle ister günlük bir kıyafetle tamamlayabileceğiniz düşük at kuyruğu modellerine bayılacaksınız!

 

Kaynak:

https://vogue.com.tr/guzellik/2019-20-sonbaharkis-guzellik-trendleri#p=12

https://sacsirlari.com/yazi/2020-sac-trendlerini-kesfediyoruz

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.