Yeni Güzellik Trendi "Yoga Skin" Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Buradasınız

Sev 30 Aralık 2019

Günümüzde ağır ve mat makyajlar yapmak yerine parlak ve canlı bir görünüme sahip olmak hiç olmadığı kadar önemli. Dolayısıyla parlak bir görünüm sağlayan makyaj trendlerine her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Henüz ülkemizde yaygınlaşmayan “yoga skin” de bu akımlardan biri. Peki yoga skin nedir, yogayla gerçekten bir ilişkisi var mı, nasıl uygulanır ve hangi ürünler kullanılır? Tüm bu soruların cevabını sizler için araştırdık.

 

İşte en yeni güzellik trendi yoga skin hakkında bilmeniz gerekenler...

 

Yoga skin nedir?

Ünlü makyaj artisti Sara Hill tarafından yaratılan yoga skin tekniği; nemli, kontürlü ve parlak bir cilde sahip olmayı amaçlıyor. Yogadan çıkan insanların ışıltılı ciltlerinden ilham aldığını söyleyen Sara Hill, “Yogadan çıkan insanların parlayan, canlı ve sağlıklı görüntüsünü elde etmek için yoga skin akımını başlattım.” diye de ekliyor. Yani kısacası yoga skin’e sahip olmak için terli ya da yağlı bir görüntüden uzak durmanız ancak spordan çıkmışsınız gibi bir görüntü yakalamanız şart!

 

Yoga skin görüntüsü nasıl elde edilir?

Peki yoga skin görüntüsünü nasıl elde edeceksiniz? Yoga skin’in yaratıcısı Sara Hill izlemeniz gereken adımları şöyle açıklıyor:

  • Rutin cilt bakımınızı yapın ve nemlendiricinizin oturması için beş dakika kadar bekleyin.
  • Ardından silikonsuz makyaj bazınızı uygulayın ve birkaç dakika daha bekleyin.
  • Şimdi sıra karıştırmakta! Minik bir kabın içerisinde 3 ölçek su bazlı fondöteni, birkaç damla yüz bakım yağını ve 1 ölçek sıvı aydınlatıcıyı karıştırın. En iyi görüntüyü yakalamak için altın tonlarında aydınlatıcı kullanmanız şart!
  • Hazırladığınız karışımı ellerinizi kullanarak cildinize uygulayın. Fondöten karışımı tam olarak cildinize oturduğunda ekstra kapatıcılık için göz altlarınıza ve sorunlu bölgelere kapatıcı uygulayabilirsiniz. Ancak doğal ve parlak görüntüyü bozmamanız şart!
  • Makyajınızın oturması için beş dakika kadar bekledikten sonra hazırsınız!

 

 

Yoga skin için tercih etmeniz gereken ürünler nelerdir?

Yoga skin, “glass skin” dediğimiz mükemmel cilt görünümüyle aynı etkiye ve amaca sahip değil. Bu nedenle ağır ve yoğun ürünler kullanmamak şart! Altın tonlarında likit bir aydınlatıcı ve su bazlı fondötenler, yoga skin makyajı için oldukça ideal. Ayrıca çeşitli yağların birleşiminden oluşan cilt bakım yağlarını da makyajınıza eklemeniz gerekiyor.

 

Daha etkili bir yoga skin için uygulamanız gereken cilt bakım tüyoları nelerdir?

Etkili ve doğru bir yoga skin görünümü için düzenli cilt bakımının altını çizen Sara Hill, “Açıkcası ben, günde iki kere cildimi nemlendirmeye özen gösteriyorum. Bu şekilde parlak bir görüntü elde etmem kolaylaşıyor. Ayrıca her gün güneş kremi kullanmaya da dikkat ediyorum. Bu sayede cildimi güneş lekelerinden koruyabiliyorum. Ek olarak gün içerisinde bol bol su içmeye de özen gösteriyorum.” diyor. Yani parlak ve canlı bir cilt istiyorsanız bol bol su içmeye, güneş kremi kullanmaya ve cildinizi düzenli olarak nemlendirmeye özen göstermeniz gerekiyor. Ayrıca ünlü makyaj artisti, düzenli uykunun ve sağlıklı beslenmenin de altını çiziyor.

 

 

Kaynak:

https://metro.co.uk/2019/01/11/yoga-skin-next-big-beauty-trend-create-8332891/,

https://www.glamourmagazine.co.uk/article/yoga-skin-trend

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 10 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.