Yazın İçinizi Ferahlatıp Sağlık Verecek Bitki Çayları

Buradasınız

Sev 16 Temmuz 2021

sağlık, bitki, çay, bitki çayı

Bitki çayları yüzyıllardır alternatif tıp ürünlerinin vazgeçilmezi. İnsan sağlığındaki hemen hemen tüm olumsuz durumlara yönelik alternatif bitki çayları bulunuyor. Senin için yazın içinizi ferahlatıp ruhunuzu dinginleştirecek ve sağlık verecek bitki çaylarını kaleme aldık.

Adaçayı

sağlık, bitki, çay, bitki çayı, adaçayı

Adaçayı en etkili bitki çaylarından biridir. Özellikle stresi yok etmesiyle bilinen adaçayı, yaz aylarında zihnini daha dinç tutmana ve ferahlamana yardımcı olacak. Güne bir fincan adaçayı ile başlayarak birçok sorunun üstesinden gelebilirsin.

Sarı kantaron çayı

sağlık, bitki, çay, bitki çayı, sarı kantoron

Yaz aylarında sıcaklık seni bunaltıyorsa ve sık sık baş ağrısı problemi ile karşı karşıya kalıyorsan sana süper bir önerimiz var. Ayrıca sarı kantaron çayı uyku problemi yaşayanlar için de öneriliyor. Sıcak yaz aylarında stresi azaltarak ferahlamak istiyorsan sarı kantaron çayını her gün mutlaka içmelisin.

Yeşil çay

sağlık, bitki, çay, bitki çayı, yeşil çay

Diyet listelerinin vazgeçilmez ürünü olan yeşil çayın yaz sıcaklarında seni ferahlatacağını biliyor musun? Doğal bir antidepresan olan yeşil çay, stres ve kaygı içerisinde olduğun dönemlerde de en büyük yardımcın olacak. Yeşil çay içerdiği antioksidanlar sayesinde yalnızca zihnini değil, bedenini de rahatlatacak.

Papatya çayı

sağlık, bitki, çay, bitki çayı, papatya çayı

Papatya çayı tarih boyunca en fazla tüketilen sakinleştirici çay olarak biliniyor. Kaslarda oluşan gerginliği yok etme özelliğine sahip papatya çayı, aynı zamanda sıcak yaz aylarında içini ferahlatacak alternatif bir içecek. Öte yandan papatya çayı uyku ve stres problemleri yaşayanlar için birebir.

Melisa çayı

sağlık, bitki, çay, bitki çayı, melisa çayı

Melisa çayı zihninde oluşabilecek karmaşık duyguların önüne geçebilen bir bitki çayıdır. Vücudunda oluşan mikroplara karşı savaşan melisa çayı stres seviyeni de düzenler. Ayrıca melisa çayı sıcak yaz aylarında içini önemli ölçüde ferahlatacak bir çay.

Bitki çayları ile birçok açıdan sağlığını destekleyebilir, rahatlayabilir ve stresini atabilirsin. Ancak bunun ötesinde ihtiyaç duyduğun anlarda sağlık hizmetlerine hızlı ulaşmanı sağlayacak bir önerimiz var. QNB Sigorta sunduğu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile QNB Sigorta ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı özel hastanelerde ve diğer özel sağlık kurumlarında katkı payı hariç hiçbir ek ücret ödemeden sağlık hizmeti almanı sağlıyor. Sigorta kapsamında bulunan ücretsiz Check-up, Diş ve Göz Sağlığı, Online Doktor, Online Psikolog ve Acil Kara Ambulansı hizmetlerinden de ücretsiz yararlanarak sağlık giderlerini azaltabilirsin.

 

 

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 11 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.