Vazgeçilmez Aksesuar: Vücut Tipinize Göre En Mükemmel Çantayı Seçmenizin Yolları

Buradasınız

Sev 27 Ocak 2020

 

Çantalar, kombinlerimizi tamamlayan en önemli parçalardan biri. Binlerce model arasından doğru çantayı bulmaksa düşündüğünüzden çok daha zor. Peki mükemmel çantayı bulmak için nelere dikkat etmelisiniz, hangi vücut tipi hangi çantayı kullanmalı, kullanışlı çanta mı yoksa şık çanta mı? Tüm bu soruların cevabını sizler için yazdık. İşte vücut tipinize göre en mükemmel çantayı seçmenin yolları…

 

1. Kısa boylu olanlar buraya!

 

Kısa boylu kadınlar için en ideal çanta modellerinden biri de küçük çantalardır. Küçük çantalar, kısa boylu kadınları olduğundan daha uzun gösterir dolayısıyla kısa boylu kadınların uzun ve büyük çantalardan kaçınması gerekir. Eğer küçük çantalar konusunda kararsızlık yaşıyorsanız portföy çantalara göz atabilirsiniz. Portföy çantalar hem günlük hayatta hem de özel gecelerde kurtarıcınız olacak!

 

2. İnce ve uzunları da şöyle alalım!

 

Eğer ince ve uzun bir fiziğiniz varsa çok şanslısınız! İnce ve uzun kadınlar neredeyse her çantayla mükemmel uyumu yakalayabilir. Büyük çantalar, omuzda çapraz taşınan saplı modeller ya da clutch çantalar, ince ve uzun kadınlar için oldukça idealdir. Dilerseniz renkli ve desenli modeller kullanabilir, uzun silüetinizi hareketlendirebilirsiniz. Çok küçük ve sapsız çantalardan kaçınmanız gerektiğini de hatırlatalım! Aksi takdirde bu çantalar kolunuzda gereğinden fazla küçük durabilir ve garip bir görüntüye neden olabilir.

 

3. Üst vücudu kalın olanları da unutmadık

 

Eğer üst vücudunuz kalınsa dikkatleri belinize ve kalçanıza çekmelisiniz! Uzun saplı çapraz çantalar ya da elde taşıyabileceğiniz portföy çantalar, sizin için oldukça ideal olacaktır. Ancak kısa saplı ve vücudun üst kısmına denk gelen modellerden kaçınmanız gerekir. Farklı boyutlarda kumaş çantalar ya da uzun saplı büyük deri çantalar da üst vücudu kalın olan kadınlar için oldukça ideal olacaktır.

 

4. Peki ya geniş basenliler?

Geniş basenli kadınları da unutmadık! Geniş bir basene sahip olan kadınlar için en ideal çantalar, omuzda taşınabilen kısa saplı çantalar ve klasik modellerdir. Unutmamak gerekir ki çanta nerede duruyorsa o bölge daha fazla göze çarpar! Bu nedenle orta büyüklükteki hobo çantalar da dikkatleri basenlerinizden belinize çekmek için oldukça idealdir. 

 

5. Biri “kıvrımlı vücut” mu dedi?

 

Eğer kıvrımlı vücut hatlarına sahipseniz dikkatleri belinize çekmek oldukça hoş olabilir! Ne çok büyük ne de çok küçük olan orta boyuttaki çantalar, kıvrımlı bir vücuda sahip olan kadınlar için idealdir. Bel hizasının biraz üzerinde biten çantalar tercih ederek dikkatleri belinize çekebilirsiniz. Tabii çok küçük ve uzun çantalardan kaçınmanız gerektiğini de hatırlatalım!

 

Birkaç minik öneri daha!

 

  • Çantanızı seçerken silüetinizi orantılamak için vücut şeklinizin zıttı olan modeller seçmeye özen göstermelisiniz. Örneğin ince ve uzunsanız yuvarlak modeller sizin için daha ideal olacaktır. Kısa ve yuvarlak bir vücut tipi içinse uzun çantalar en idealleridir. 
  • Çanta satın alacağınız zamanlarda aceleci davranmamaya özen gösterin. Aynanın karşısına geçin ve seçtiğiniz çantanın vücudunuzla orantılı olup olmadığını kontrol edin. Sadece trend olduğu için vücut tipinize uymayan çantalar almaktan kaçının. Bu tip modeller yerine vücut tipinize uygun olan, uzun süre kullanabileceğiniz modeller tercih etmeye gayret gösterin.

 

Kaynak:

https://www.haberturk.com/yazarlar/esra-coruh/225748-vucut-sekline-gore-canta-secimi

http://www.hurriyet.com.tr/mahmure/galeri-vucut-tipine-gore-canta-secimi-34942317/2

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
10 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.