Cigna Finan Hemen Bilgi Al

“Unutulmaz” Annelerimiz İçin Hediye Önerileri

SEV14 Mayıs 2017

anneler günü

“Bana, okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız söyleyeyim: Annemdir.” demiş Abraham Lincoln. Dünyanın en değerli varlıkları, varoluş sebebimiz annelerimiz, bizlerin bugünlere gelmesinde büyük fedakarlıklar gösterdiler. Bizlere yaşam kaynağı oldular, her zaman çok sevdiler.

Anneler Günü yaklaşıyor. Bizlere yaşam kaynağı olan tüm annelerimizi bu özel günde sevindirmek de yine bizim elimizde. Her yıl olduğu gibi bizlere hayat kaynağı olan annelerimizi mutlu etmek için onlara en güzel hediyeleri vereceğiz. Hiçbir şey annelerimizin bizler için yaptığı fedakarlıkları karşılamaz tabi. Bizlerin vereceği küçük bir tebessüm, küçük bir öpücük onlara yeter de artar. Ancak yine de onları mutlu etmek için küçük bir hediye almak güzel olacaktır. Peki annemize ne hediye alacağız? Biz de kafaları meşgul eden bu soru için Türk sinemasının unutulmaz anne karakterlerinden yola çıktık ve onlara benzeyen annelerimiz için birer hediye seçeneği sunduk…

Adile Naşit (Hababam Sınıfı)

adile naşit

Türk sinemasının belki de en unutulmaz anne karakterlerini canlandıran Adile Naşit, Hababam Sınıfı serisine damga vuran Hafize Ana ile halen hafızalarımızda. Okulun hademesi, aşçısı ve her şeyi olan Hafize Ana, okulun tüm öğrencilerinin annesi gibidir. Cana yakındır, sevgi doludur, iyidir, kimseyi üzmez, her zaman öğrencilerden yanadır. Eğer sizin de anneniz, bir okulu çekip çevirecek kadar öğrencileri seviyorsa ona bir kitap hediye edebilirsiniz.

hafize ana

Melek Baykal (Cennet Mahallesi)

melek baykal

Türk sinemasının en büyük oyuncuları arasında yer alan Melek Baykal’da sıra. Onu Cennet Mahallesi’nde canlandırdığı anne karakteri ile hatırlıyoruz. Deli dolu, biraz heyecanlı, zaman zaman sinirli ama tam bir anne edasıyla çevresine yaklaşır. Çocuklarını çok sever, onlar için her şeyini verir. Süsü püsü çok sever, takıp takıştırır. Böyle bir anneniz varsa en güzeli ona bir takı almanız.

hediye takı

Türkan Şoray (Sultan)

türkan şoray

Efsane kadın oyuncularımızdan bir diğerinde sıra, Türkan Şoray. Birçok filmde üstlendiği anne karakterleri ile baş tacımız olan Şoray’ın “Sultan” filminde canlandırdığı yoksul ama gururlu anne ile hafızalarımızda. Çocukları için canını veren, deyim yerindeyse saçını süpürge eden bu annemiz için hediye önerimiz elektrik süpürgesi.

temizlik yapmak

Tomris İncer (Bir İstanbul Masalı, Binbir Gece)

tomris incer

Türk sinemasının karakter oyuncularından Tomris İncer, Bir İstanbul Masalı ve Binbir Gece’de güçlü, kendinden emin, sert, oldukça varlıklı ve çocuklarını koruyup kollayan bir anne karakteri ile karşımıza çıktı. Zaman zaman rolünün verdiği heyecanla kötü işler yapsa da sonuçta çocukları için gözünü karartan bir anneydi. Bu karakterdeki bir anne için en güzel hediye, yurt dışı seyahati olacaktır.

yurt dışı seyehati

Cansu Dere (Anne)

cansu dere

Son dönemde ekrana gelen ve en çok izlenen diziler arasında yer alan “Anne”nin başrol oyuncusu Cansu Dere, her ne kadar kurgu gereği çocuğu olmasa da, bir annenin verebileceği tüm şefkati ve fedakarlığı gösteriyor. Bir annenin nasıl olması gerektiğini ve neler yapabileceğini gösteren Dere, fotoğraf çekmeyi çok seven bir karakter. Eğer annenizin böyle hobisi varsa ona güzel bir fotoğraf makinesi alabilirsiniz.

fotoğraf çekmek

Güzin Özipek (Bizimkiler)

güzin özipek

Unutulmaz dizi film serisi “Bizimkiler”in anne karakteri Güzin Özipek, tüm ailesini çekip çeviren, her zaman itidalli, sakin, çevresini dinleyen, koruyup kollayan bir anne karakterini canlandırdı. Her zaman geleceğini düşünen, evlatlarının olduğu kadar torunlarının da iyi ve vicdanlı birer insan olmalarını isteyen Özipek, tüm ailenin sigortası rolünü üstleniyordu. Böyle bir anneye en güzel armağan tabii ki Cigna Finans’tan bir hayat sigortası  olacaktır.

Kansere İnat Yaşasın Hayat Hemen Başvur

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
SEV 24 Eylül 2017

Yeşile önem veren, çevre bilinci olan bireylerin insan ilişkileri ve topluma uyumu  güçlü oluyor. Bu nedenle çevreye duyarlı çocuklar büyüdükleri zaman insanları ve hayatı çok daha fazla seviyorlar. İşte çocuklarda çevre bilinci oluşturmak için 5 öneri…

1. Doğadaki Muhteşem Uyumu Ona Gösterin


Doğada gördüğü her canlının, her bitkinin ve her olayın birbiriyle çok kuvvetli bağları olduğunu ona göstermeye çalışın. Böylece insanların yaşaması için ağaçların ne kadar önemli olduğunu kolayca anlayabilir. Doğal dengenin, her canlıya duyulan saygıyla, yeşil alanları koruyarak sağlanabileceği, daha güzel bir dünyada yaşamak için insanlara çok daha büyük roller düştüğü çocuklara basit örneklerle anlatılmalı.

2. Önce Kendiniz Örnek Olun

Çocuklar rol model aldıkları anne ve babalarının yaptıkları davranışları dikkatlice gözlemler ve pek çoğunu da taklit ederler. Yani onları doğayı korumanın önemi konusunda uyarmaktansa çevreye değer veren, bunu her daim gösteren anne babalar olmak çok daha etkili. Evdeki gereksiz lambaları söndürmek, diş fırçalarken çeşmeyi kapatmak gibi çok basit görünen ayrıntılar bile çocuklarda çevre bilinci oluşturmak için büyük önem taşıyor.

3. Doğa ile Etkileşim Kurmasına İzin Verin

Dört duvar arasında, sokağa çıkmadan, park ve bahçelerde koşup oynamadan büyüyen çocukların çevreye duyarlı olmaları da zor. Çocukların doğayla tanışmaları, çevrelerinde gerçekleşen olayları bizzat gözlemlemeleri gerekiyor. Sahile gitmek, yürüyüş yapmak, bisiklete binmek, ağaç dikmek gibi eylemler çevre bilinci kazanmalarına yardım ediyor. Çünkü küçük çocuklar ancak bu şekilde sadece insanların değil toprağın, havanın, suyun, hayvanların ve ağaçların da çok değerli varlıklar olduklarını algılayabilirler.

4. Çevre Dostu Hareketlerini Açıklamaktan  Çekinmeyin

Çevre bilinciyle yaptığınız her hareketi çocuğunuza açıklayın. Örneğin eğer naylon poşet kullanmıyorsanız bunun nedenlerini, çevreyi korumanın önemi üzerine vurgu yaparak açıklayabilirsiniz. Böylece bir kişinin bile büyük farklar yaratabileceğine dair inancı artar. Tüm bunları evrensel, hak ve etik odaklı bir bakış açısıyla verebilirsiniz. Ancak bu şekilde çevreye karşı kendi düşünce ve çözümlerini oluşturabilirler.

5. Evde Çiçek ve Evcil Hayvan Olmalı

Evde imkanlar elverdiğince çiçek veya bitki yetiştirip çocuğunuza sulama, bakım gibi ufak ama yararlı sorumluluklar verebilirsiniz. Böylece çocuklar doğayı korumak için karşılıklı bir denge olduğunu kolayca fark eder ve uzun vadede çevre bilinçleri de artar. Ayrıca evcil hayvanlarla büyüyen çocuklar da aynı şekilde çevreye karşı daha duyarlı ve sevgi dolu olur. Çünkü karşılıksız sevgiyi yalnızca insanlardan değil doğadan ve hayvanlardan da alabileceklerini anlıyorlar.

Çevreye bilinçli çocuklar yetiştirmenin yanı sıra eminiz ki siz de her anne baba gibi çocuğunuzun geleceğini maddi güvence altına almak istersiniz. Ferdi Kaza Sigortası ile tanışmaya ve tüm bu endişeleri azaltmaya ne dersiniz? Üstelik bu sigorta ile Cigna Finans’ın Ayrıcalıklar Kulübü avantajlarından da faydalanabileceksiniz. 

 Hemen Başvur