“Unutulmaz” Annelerimiz İçin Hediye Önerileri

Buradasınız

Sev 14 Mayıs 2017

anneler günü

“Bana, okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız söyleyeyim: Annemdir.” demiş Abraham Lincoln. Dünyanın en değerli varlıkları, varoluş sebebimiz annelerimiz, bizlerin bugünlere gelmesinde büyük fedakarlıklar gösterdiler. Bizlere yaşam kaynağı oldular, her zaman çok sevdiler.

Anneler Günü yaklaşıyor. Bizlere yaşam kaynağı olan tüm annelerimizi bu özel günde sevindirmek de yine bizim elimizde. Her yıl olduğu gibi bizlere hayat kaynağı olan annelerimizi mutlu etmek için onlara en güzel hediyeleri vereceğiz. Hiçbir şey annelerimizin bizler için yaptığı fedakarlıkları karşılamaz tabi. Bizlerin vereceği küçük bir tebessüm, küçük bir öpücük onlara yeter de artar. Ancak yine de onları mutlu etmek için küçük bir hediye almak güzel olacaktır. Peki annemize ne hediye alacağız? Biz de kafaları meşgul eden bu soru için Türk sinemasının unutulmaz anne karakterlerinden yola çıktık ve onlara benzeyen annelerimiz için birer hediye seçeneği sunduk…

Adile Naşit (Hababam Sınıfı)

adile naşit

Türk sinemasının belki de en unutulmaz anne karakterlerini canlandıran Adile Naşit, Hababam Sınıfı serisine damga vuran Hafize Ana ile halen hafızalarımızda. Okulun hademesi, aşçısı ve her şeyi olan Hafize Ana, okulun tüm öğrencilerinin annesi gibidir. Cana yakındır, sevgi doludur, iyidir, kimseyi üzmez, her zaman öğrencilerden yanadır. Eğer sizin de anneniz, bir okulu çekip çevirecek kadar öğrencileri seviyorsa ona bir kitap hediye edebilirsiniz.

hafize ana

Melek Baykal (Cennet Mahallesi)

melek baykal

Türk sinemasının en büyük oyuncuları arasında yer alan Melek Baykal’da sıra. Onu Cennet Mahallesi’nde canlandırdığı anne karakteri ile hatırlıyoruz. Deli dolu, biraz heyecanlı, zaman zaman sinirli ama tam bir anne edasıyla çevresine yaklaşır. Çocuklarını çok sever, onlar için her şeyini verir. Süsü püsü çok sever, takıp takıştırır. Böyle bir anneniz varsa en güzeli ona bir takı almanız.

hediye takı

Türkan Şoray (Sultan)

türkan şoray

Efsane kadın oyuncularımızdan bir diğerinde sıra, Türkan Şoray. Birçok filmde üstlendiği anne karakterleri ile baş tacımız olan Şoray’ın “Sultan” filminde canlandırdığı yoksul ama gururlu anne ile hafızalarımızda. Çocukları için canını veren, deyim yerindeyse saçını süpürge eden bu annemiz için hediye önerimiz elektrik süpürgesi.

temizlik yapmak

Tomris İncer (Bir İstanbul Masalı, Binbir Gece)

tomris incer

Türk sinemasının karakter oyuncularından Tomris İncer, Bir İstanbul Masalı ve Binbir Gece’de güçlü, kendinden emin, sert, oldukça varlıklı ve çocuklarını koruyup kollayan bir anne karakteri ile karşımıza çıktı. Zaman zaman rolünün verdiği heyecanla kötü işler yapsa da sonuçta çocukları için gözünü karartan bir anneydi. Bu karakterdeki bir anne için en güzel hediye, yurt dışı seyahati olacaktır.

yurt dışı seyehati

Cansu Dere (Anne)

cansu dere

Son dönemde ekrana gelen ve en çok izlenen diziler arasında yer alan “Anne”nin başrol oyuncusu Cansu Dere, her ne kadar kurgu gereği çocuğu olmasa da, bir annenin verebileceği tüm şefkati ve fedakarlığı gösteriyor. Bir annenin nasıl olması gerektiğini ve neler yapabileceğini gösteren Dere, fotoğraf çekmeyi çok seven bir karakter. Eğer annenizin böyle hobisi varsa ona güzel bir fotoğraf makinesi alabilirsiniz.

fotoğraf çekmek

Güzin Özipek (Bizimkiler)

güzin özipek

Unutulmaz dizi film serisi “Bizimkiler”in anne karakteri Güzin Özipek, tüm ailesini çekip çeviren, her zaman itidalli, sakin, çevresini dinleyen, koruyup kollayan bir anne karakterini canlandırdı. Her zaman geleceğini düşünen, evlatlarının olduğu kadar torunlarının da iyi ve vicdanlı birer insan olmalarını isteyen Özipek, tüm ailenin sigortası rolünü üstleniyordu. Böyle bir anneye en güzel armağan tabii ki QNB Sigorta’dan bir hayat sigortası  olacaktır.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.