Tüm Dünyadan Anne Adaylarının Doğuma Giderken Yanlarına Aldığı Eşyalar

Buradasınız

Sev 21 Temmuz 2016

Her ülkenin kendine özgü kültürü, gelenekleri, insanları, inançları ve doğum çantası var. Sonuncu kavram diğerlerine göre biraz sınırlı kalmış gibi görünüyor ama doğum çantasının içindekiler milletten millete o kadar değişiklik gösteriyor ki yazıyı okurken bize hak vereceksiniz.

New York, ABD’den Deanne Neiers'in Bebek Çantası İçeriği

Kaynak

Müzik çalar, masaj için Hindistan cevizi yağı, lavanta yağı, arnika yağı, atıştırmalıklar, terlikler, bilinçli annelik kitapları, emzirme sutyeni, yastığı ile pedleri, hastane için rahat kıyafetler, bebeği sarmalamak için rahat bir battaniye, ayrıca bebek için örülmüş bere ile konforlu bir tulum.

Eğer gelişmiş bir ülkede doğum yapıyorsanız, bebeğinizin sağlıklı kalabilme ihtimali inanılmaz oranlarda yükseliyor ve bebek bakımı çok daha kolay hale geliyor.

Malavi Cumhuriyeti’nden Ellen Doğum Çantasını Nelerle Doldurmuş?

Kaynak

Göbek bağını kesmek için jilet, elektrik olmadığı için fener ve bebek gelirken kullanılacak olan plastik matlar; çünkü Malavi’de temiz su bulmak zor olduğu için doğum odasını ve yatakları steril tutmak oldukça zor. Ayrıca yiyecekler için 200 Kwacha (Malavi para birimi) ile doğumdan sonra hem kendini hem de bebeği sarmak için üç tane büyük sarong (Yöresel peştamal). 

Az gelişmiş yerlerde doğum yapmak bile zor görünüyor.

Londra’dan Joanne Laurie’nin Doğuma Giderken Yanına Aldığı Şeyler

Kaynak

Bebek bezleri, bebek için beyaz kıyafetler, örülmüş pantolon, çeşitli atıştırmalıklar, ağrı giderici Tens cihazı, tuvalet takımı, havlu, iPad, doğum pedi, su şişesi, yararlı tıbbi notlar ve bir battaniye.

İngiltere’de sağlık sistemi de oldukça iyi durumda, anne adayları hem doğumdan önce hem de doğumdan sonra sağlık görevlileri tarafından düzenli olarak kontrol ediliyorlar.

Zambiya’dan Hazel Shandumba’nın Anne-Bebek Çantasında Neler Var?

Kaynak

Bebek battaniyesi, pamuk, Sarong, bebek kıyafeti, kundak bezleri, bebeği yıkamak için bir çanak ve doğum yatağını sterilize etmek için yeterli su ve vakit bulunmadığı için polietilen rulosu.

Gördüğünüz gibi doğum çantasında olması gerekenler ülkeden ülkeye ve gelişim seviyesine göre değişiyor.

Peki, sizin doğum çantanızda neler vardı ve sizce tam teşekküllü bir doğum çantasında neler olmalı?

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.