Ana içeriğe atla

Kadın

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Sadece Kadınların Girebildiği Lüks Ada: SuperShe
Sadece Kadınların Girebildiği Lüks Ada: SuperShe

iyihisset.com

09 Tem 2019

 
Finlandiya’nın 90 kilometre batısında, Helsinki kıyılarında yer alan ve erkeklerin girmesinin yasak olduğu SuperShe adası, Amerikalı girişimci Kristina Roth tarafından, tanıştığı kadınların istek ve ihtiyaçları üzerine kuruldu. Kadınların özgürce tatil yapabildiği ada, resmî olarak geçen yıl temmuz ayında ziyaretçilere açıldı. Ziyaretçilerin sağlıklı beslenip rahatsız edilmeden keyifli vakit geçirebilecekleri bir tatil imkanı sunan ada hakkında tüm merak edilenleri yazdık. SuperShe adası nasıl oluştu, adada konaklama ücreti ne kadar, neler yapılıyor, gelin birlikte bakalım.

Yalnızca kadınlar girebiliyor
 
SuperShe Adası’na yalnızca kadınlar girebiliyor. Adanın kurucusu Kristina Roth, bunun nedenini, dünyanın neresinde olursa olsun kadınların gittikleri her yerde tacize uğraması olarak açıklıyor. Seyahatleri sırasında tanıştığı kadınların anlattığı hikayelerden etkilenen Roth, kadınların rahatsız edilmeden, özgürce tatil yapabilecekleri bir ada kurmaya karar verdi ve SuperShe adası ortaya çıktı. Yıllık 65 milyar dolar cirosu olan şirketini satıp 8 hektar genişliğindeki adayı satın alan Roth, buraya SuperShe adını verdi. SuperShe’yi misafirler için hazır hale getirmesi ise yaklaşık iki yıl sürdü. Adadaki eski kulübeler yenilendi, ziyaretçiler için sauna, masaj, yoga alanları ve yemek dersleri için mutfaklar kuruldu. Başlarda yalnızca Roth’un arkadaşları tarafından ziyaret edilen SuperShe, geçen yılki açılışının ardından dünyanın farklı yerlerinden ziyaretçilerini de ağırlamaya başladı.

Gitmeden önce ön kayıt yaptırmak gerekiyor


 Adaya gitmeden önce sitesinde yer alan ön kayıt formunu doldurmak gerekiyor. 8 hektarlık bir alan üzerine kurulu olan Supershe adasında ziyaretçiler, bungalovlarda konaklıyor. Geçen yıl başvuru yapan 8 bin 500 kadından yalnızca 120 tanesine olumlu yanıt verildi. Her hafta yalnızca sekiz kadını ağırlayan adaya kabul edilen kadınlar ise yalnızca beş gün adada kalabiliyor. SuperShe adasını kurmak için şirketini satan Kristina Roth, burada kadınların kendi ürettiklerini satarak özgürleşmelerine katkı sağladığını söylüyor.

Haftalık ücreti binlerce dolar
 
Ziyaretçilerine yemek kursları, meditasyon, yoga ve sauna gibi aktiviteler sunan adada yapılabilecekler bununla sınırlı değil. Farklı spor ve doğa aktivitelerini de deneyimleyebileceğiniz adada konaklamanın bedeli ise haftalık 3-4 bin dolar civarında. 

Kaynak:

http://www.hurriyet.com.tr/seyahat/sadece-kadinlarin-girebildigi-ada-supershe-island-40779742
https://www.evrensel.net/haber/358941/kadin-adasinda-tatil-4-bin-avro
https://listelist.com/supershe-adasi/

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kadın yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.