Pandemi Döneminde Evinizi Güzelleştirmenin Yolları

Buradasınız

Sev 17 Ocak 2021

Pandemide geçen uzun ve sıkıcı günlerinizi, evinizde yapabileceğiniz küçük değişikliklerle eğlenceli hale getirebilirsiniz. Evinizin dekorasyonu sadece yaşam alanınızın düzenini değil, aynı zamanda gündelik hayatınızın konfor düzeyini de belirleyerek yaşam kalitenizi arttırır. Ancak değişim her zaman büyük paralar harcamak anlamına gelmez. Son derece ekonomik ve yenilikçi çözümlerle evinizi çok daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Nasıl mı? İşte sizin için bir araya getirdiğimiz birkaç tüyo.

Sıra dışı lambalar

Basit ama göz çarpıcı bir yaşam alanı yaratmanın en kolay yolu aydınlatma ünitelerinden geçer. Lamba ve avizelerinizde yapacağınız küçük değişiklikler sayesinde eviniz daha aydınlık ve modern görünecektir. Bütçenize uygun sıra dışı ve göz alıcı ışıklandırmalar bulamazsanız bile elinizdeki malzemelerle zevkinize göre süslemeler yapabilirsiniz.

Yeşil bitkilerle evinize baharı getirin

Karantinada her geçen gün doğaya artan özleminizi bir nebze olsun evinizde yetiştireceğiniz bitkilerle giderebilirsiniz. Saksıda yemyeşil bitkiler yetiştirmenin hafifletici hissi sizi hem rahatlatacak hem de evinizi güzelleştirecek. Bitkilerin tazeliği sayesinde sadece evinizin havası değişmeyecek, aynı zamanda üzerinizdeki stres ve yorgunluğun azaldığını da göreceksiniz.

Duvar çıkartmaları

Bembeyaz ya da tek renk duvarlardan sıkıldıysanız hem ucuz hem de yaratıcı bir fikir olan çıkartmaları deneyin. Yaşam alanınıza renk ve canlılık katmanın çok basit ve ucuz yollarından biri olan duvar çıkartmaları, evinizdeki sıradanlığı yok etmenizi sağlayacak. Evinizdeki koltuk takımını değiştiremezsiniz ama çok uyguna ve zevkinize göre çıkartmalar alabilirsiniz. Yaparken de çok eğleneceğiniz çıkartmaları evinizde bir hayal edin…

Rengarenk kokulu mumlar

Evinizde yapabileceğiniz en küçük ve basit değişikliklerin başında rengarenk mumlar geliyor. Oturma odanızdaki sehpanın ya da çalışma masanızın üstüne koyacağınız birkaç renkli mum hem evinize bir canlılık katacak hem de pandemi sürecinde artan stres ve kaygınızı azaltacak. Aromatik ve rahatlatıcı mumlarla evinizin çok daha huzurlu ve dinlendirici bir ortama kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Biraz nostalji

Evinizde kullanmadığınız babaannenizin zamanından kalma eşyalarınız varsa değerlendirmenin tam vakti. Geçmişe özlem duyanların sıklıkla kullandığı Vintage parçalar, evinizde nostaljik bir hava katarak klasiğin değişmeyen estetiğini yakalamanızı sağlayacak. Eskiyi yaşatmak isteyen bir ruha sahipseniz plak çalarlar, eski radyolar, ahşap çeyiz sandıkları bunun için ideal!

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
14 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.