Makyajsızken Bakımlı Görünmenin Püf Noktaları

Buradasınız

Sev 15 Şubat 2021

Ne yazık ki sosyal medyanın da etkisi ile herkesin makyaja fazlaca rağbet ettiği bir gerçek. Ancak son dönemde birçok ünlünün paylaştığı makyajsız fotoğraflar herkeste “Doğal hali daha güzel” algısını ön plana çıkarttı.  Makyaj yapmayarak cildinizin daha güzel ve bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Siz de uygulayacağınız birkaç püf nokta ile makyajsızken bile çok bakımlı görünebilirsiniz. Nasıl mı?

Cildinizi temiz tutun

Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için ilk adım temizlik. Herkesin cilt yapısı birbirinden farklı olduğundan kendi cilt tipinize uygun bir temizleyici seçin. Ne kadar makyaj yaparsanız ya da bakım ürünü kullanırsanız kullanın cildiniz temiz olmadığından yapay bir görünüm olacaktır.

Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın

Kuru bir ciltle bakımlı ve güzel görünmek her zaman zordur. Cildinizi canlı ve pürüzsüz göstermenin yolu nemlendiriciden geçiyor. Yağlı, kuru ve karma ciltler için birbirinden farklı ürünlerden birini seçebilir ya da evde kendi doğal nemlendiricinizi yapabilirsiniz.

Peeling şart

Yüzünüzdeki ölü derilerden kurtulmanız için peeling şart. Haftada en az bir kere uygulayacağınız peeling ile makyajın verdiği parlaklığa kavuşabilirsiniz. Dolabınızda her zaman bulunan birkaç malzeme ile pratik peelinglerden birini yapmanız yeterli olacaktır.

Kirpiklerinize ve kaşınıza özen gösterin

Rimelin kirpiklere verdiği gürlüğü ve kıvrıma bayılıyorsunuz değil mi? Upuzun, simsiyah, gür kirpik ve kaşlara sadece makyajla değil bakım yağlarıyla da kavuşabilirsiniz. Gece yatmadan önce Hindistan cevizi yağı, hint yağı ya da zeytinyağı sürebilirsiniz.

Saçınız makyajınızdır

En pahalı markalarla en güzel makyajı siz yapsanız bile göze çarpacak ilk şey saçınızdır. Saçınıza göstereceğiniz özen eşittir bakım diyebiliriz. Kırık ve yıpranmış saçlar kötü görünmenize sebep olabilir. Saç tipinize uygun bakım yağları ile daha gür ve bakımlı saçlara kavuşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.