Makyajsız Gibi Görünme Makyajı Nasıl Yapılır?

Buradasınız

Sev 28 Ekim 2016

No-Makeup Makeup yani makyajsız görünme makyajı son zamanların en çok  konuşulan makyaj trendlerinden biri. “Şekerim bu benim doğal halim, yataktan çıktığım gibi buraya geldim” makyajı yapmak aslında göründüğü kadar kolay değil.

Öncelikle bu trende göre doğal, pürüzsüz ve bir o kadar da canlı görünmelisiniz. Ayna karşısında saatlerini harcamasa da her şartta parıldayan kendine güvenen şehirli kadın portresi çizmeniz gerekiyor. Şimdi gelelim bu portreyi nasıl çizeceğinize...

Birinci Adım

Öncelikle temizlediğiniz ve nemlendirdiğiniz cildinize BB krem veya ince bir fondöten sürün. Ama bunu yaparken tüm cildinizi krem veya fondötenle kaplamaktan kaçının. Cildinizin doğal hali görünmeli. Örneğin burnunuza, alnınıza ve çeneniniz ucuna birer damla sürüp parmak uçlarınızla dağıtın.

İkinci Adım

Ten renginize uyumlu gözaltı kapatıcısı seçmek, makyajsız gibi görünmenin en önemli kuralı. Artık herkes bembeyaz gözaltlarının doğal olmadığının farkında. Gözaltı kapatıcınızın günün ilerleyen saatlerinde göz altı çizgilerine dolarak kırışıklık gibi durmasına engel olmak için üzerine toz pudra sürebilirsiniz. Bu işleri fırça yerine yine parmak uçlarınızla yapın. Arkasından burun, alın ve çene bölgenize hafif pudra dokunuşlarında bulunun.

Üçüncü Adım

Elmacık kemiklerinizin üzerine doğal tonlarda bir allık sürün. Krem allıklar doğal bir görünüm için idealdir. Ama iyice dağıtmalısınız; aksi halde doğal makyajınız Heidi makyajına dönebilir.

Dördüncü Adım

Şimdi biraz kaşlara bakım yapalım. Bakım derken abartı bir şey zannetmeyin. Kaşlarınızı taramalı ve boşluk kalıyorsa, aralara kaşlarınızla uyumlu tonda kaş kalemi veya jeli sürmeniz yeterli.

Beşinci Adım

Bu adım isteye bağlı. Şöyle ki dilerseniz doğal tonlarda bir far seçip hafifçe göz kapaklarınıza sürebilirsiniz. Bu uygulamayla göz kapaklarınıza değil, gözlerinize dikkat çekmeniz gerektiğini unutmayın.

Altıncı Adım

Geldik kirpikleri kıvırıp maskara sürmeye. Açık tenliyseniz kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz. 

Yedinci Adım

Doğal tonda nemlendirici bir ruj veya parlatıcıyla makyajsız gibi ama muhteşem görünmenizi sağlayacak No-Makeup Makeup’ınızı sonlandırabilirsiniz.

İşte doğal ve etkileyici bir portre karşınızda!

Kaynak: http://theeverygirl.com/how-to-master-no-makeup-makeup

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 4 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.