Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Makyajsız Gibi Görünme Makyajı Nasıl Yapılır?

SEV28 Ekim 2016

No-Makeup Makeup yani makyajsız görünme makyajı son zamanların en çok  konuşulan makyaj trendlerinden biri. “Şekerim bu benim doğal halim, yataktan çıktığım gibi buraya geldim” makyajı yapmak aslında göründüğü kadar kolay değil.

Öncelikle bu trende göre doğal, pürüzsüz ve bir o kadar da canlı görünmelisiniz. Ayna karşısında saatlerini harcamasa da her şartta parıldayan kendine güvenen şehirli kadın portresi çizmeniz gerekiyor. Şimdi gelelim bu portreyi nasıl çizeceğinize...

Birinci Adım


Öncelikle temizlediğiniz ve nemlendirdiğiniz cildinize BB krem veya ince bir fondöten sürün. Ama bunu yaparken tüm cildinizi krem veya fondötenle kaplamaktan kaçının. Cildinizin doğal hali görünmeli. Örneğin burnunuza, alnınıza ve çeneniniz ucuna birer damla sürüp parmak uçlarınızla dağıtın.

İkinci Adım

Ten renginize uyumlu gözaltı kapatıcısı seçmek, makyajsız gibi görünmenin en önemli kuralı. Artık herkes bembeyaz gözaltlarının doğal olmadığının farkında. Gözaltı kapatıcınızın günün ilerleyen saatlerinde göz altı çizgilerine dolarak kırışıklık gibi durmasına engel olmak için üzerine toz pudra sürebilirsiniz. Bu işleri fırça yerine yine parmak uçlarınızla yapın. Arkasından burun, alın ve çene bölgenize hafif pudra dokunuşlarında bulunun.

Üçüncü Adım

Elmacık kemiklerinizin üzerine doğal tonlarda bir allık sürün. Krem allıklar doğal bir görünüm için idealdir. Ama iyice dağıtmalısınız; aksi halde doğal makyajınız Heidi makyajına dönebilir.

Dördüncü Adım

Şimdi biraz kaşlara bakım yapalım. Bakım derken abartı bir şey zannetmeyin. Kaşlarınızı taramalı ve boşluk kalıyorsa, aralara kaşlarınızla uyumlu tonda kaş kalemi veya jeli sürmeniz yeterli.

Beşinci Adım

Bu adım isteye bağlı. Şöyle ki dilerseniz doğal tonlarda bir far seçip hafifçe göz kapaklarınıza sürebilirsiniz. Bu uygulamayla göz kapaklarınıza değil, gözlerinize dikkat çekmeniz gerektiğini unutmayın.

Altıncı Adım

Geldik kirpikleri kıvırıp maskara sürmeye. Açık tenliyseniz kahverengi tonlarını tercih edebilirsiniz. 

Yedinci Adım

Doğal tonda nemlendirici bir ruj veya parlatıcıyla makyajsız gibi ama muhteşem görünmenizi sağlayacak No-Makeup Makeup’ınızı sonlandırabilirsiniz.

İşte doğal ve etkileyici bir portre karşınızda!

Kaynak: http://theeverygirl.com/how-to-master-no-makeup-makeup

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
SEV 21 Ekim 2017

Çalışan anneler; ev, iş, çoluk çocuk derken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz değil mi? Kendinize zaman ayırmak artık bir lüks gibi geliyorsa, bu 10 pratik tavsiyeyi uygulamaya başlamanın zamanı gelmiş demektir!

1. Uyku Düzenine Önem Verin


Geceleri saat 23:00 ile 05:00 arasında, karanlık ortamda vücut melatonin adı verilen uyku hormonunu salgılıyor. Bu da kendinizi dinlenmiş, enerjik ve sağlıklı hissetmenizi sağlıyor. Küçük bir bebeğiniz varsa, bu saatler arasında deliksiz bir uyku çekmeniz zor biliyoruz. Ama ilerleyen zamanlarda bebeğinizin uyku düzenini oturtarak hem ona hem de kendinize büyük bir iyilik yapacağınızı göz ardı etmeyin.

2. Fazla Mükemmeliyetçi Olmayın

Mükemmellik çok değişken, belli sınırları olmayan bir kavram. Bu nedenle her şeyin mükemmel olması için uğraşmayın. Eğer gerekenden fazla mükemmeliyetçi olursanız bir süre sonra tükenebilir, ayrıntılarla uğraşırken zaman kontrolünü tamamen yitirebilirsiniz. Bu durum da hem iş hem de aile hayatınızı olumsuz etkileyebilir

3. Planlı ve Programlı Olun

Çalışan anneler olarak düzensizlik ve programsızlık yüzünden kendinize ayırabileceğiniz zamandan çaldığınızın farkında mısınız? Sonraki haftanın planını şimdiden yapabilir, hazırladığınız zaman ve etkinlik planına uygun hareket ederek zaman yönetimine hız katabilirsiniz. Ayrıca yapılacaklar listesi hazırlayarak, önemli ayrıntıları unutmaya son verirken iş ve aile hayatınızı da düzene sokabilirsiniz.

4. “Hayır” Demekten Korkmayın!

Gücünüzü ve sorumluluğunuzu aşan işlere hayır demekten çekinmeyin. Ek işleri ve projeleri, fazla çalışma saatlerini üstlenmek zorunda değilsiniz. Aksi halde yoğun çalışma temposu yüzünden strese girmenin yanı sıra iş ve aile dengesini de yitirebilirsiniz. Unutmayın ki yeri gelince iş hayatında olduğu gibi ailenize de hayır diyebilmelisiniz…

5. Boş Zamanlarınızı Verimli Kullanın

Günlük hayatın içinde boşa harcadığınız zamanları düşünün. Ve onları değerlendirmenin bir yolunu bulun. Mesela trafik saatlerini müzik dinleyerek, sesli kitap okuyarak veya haberleri takip ederek verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Böylece stresli vakitleri kendi lehinize çevirmenin yanı sıra hem iş hem de aile hayatınızdaki zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

6. Teknolojinin Nimetlerinden Sonuna Kadar Yararlanın

Cep telefonunuzu zaman öldürmek için değil, hayatınızı kolaylaştırmak için kullanın. Akıllı telefonlar için üretilen uygulamalarla her an her yerde notlar alabilir, ajandanızı kontrol edebilir, alışveriş yapabilir veya unutmamanız gereken sorumluluklar için hatırlatma bildirimleri koyabilirsiniz. Teknoloji ve interneti gerektiği gibi kullanmak, hayatınızı kolaylaştıracak.

7. Ailenizden Yardım İstemekten Çekinmeyim

Çalışan anneler, toplumun kadınlara yüklediği baskı nedeniyle iş hayatını da aile hayatını da en mükemmel ve eksiksiz şekilde sürdürmek için gereğinden fazla yıpranıyorlar. Öyle ki kimi zaman eşlerinin sorumluluklarını da yükleniyorlar. Bu nedenlerle yorgunluk ve bitkinlik yaşayanlar, hatta psikolojik rahatsızlıklar ve kronik hastalıklarla uğraşmak zorunda kalan anneler var. O halde siz de başta eşiniz olmak üzere bütün ailenizden yeri geldiğinde yardım istemekten çekinmeyin!

8. Her Yıl Düzenli Olarak Tatil Yapın

Görev ve sorumluluklardan arınmak, bir sürede de olsa başınızı dinlemek için her sene yıllık izninizi kullanmaktan çekinmeyin. Böylece kaldığınız yerden devam etmek ve zaman yönetiminin kontrolünü ele almak için gerekli enerjiyi depolarsınız.

9. Zamanınızı Çalan Faydasız Alışkanlıklara Son Verin

Herkes hem iş hem de aile hayatında kimi zaman faydasız alışkanlıklar için boş yere vakit kaybediyor. Gereğinden fazla TV izlemek, sosyal medya bağımlılığı gibi alışkanlıklarınızı en azından kontrol altına alarak zamanınızı çok daha verimli kullanabilirsiniz.

10. Üretkenliğinizi ve Konsantrasyonunuzu Artıran Faaliyetler Yapın

Çalışan anneler kimi zaman normalden daha fazla üretkenliğe ve konsantrasyona ihtiyaç duyuyorlar. Hem üretken hem de dikkatli olabilirseniz sorumluluklarınızı çok daha az zaman harcayarak yerine getirebilir, zamanı verimli kullanabilirsiniz. Bu amaç için örneğin düzenli olarak yoga veya meditasyon yapabilirsiniz.