Kuaförden Çıkmış Gibi Görünmenizi Sağlayacak Saç Şekillendirme Önerileri

Buradasınız

Sev 19 Mayıs 2019

Saçlarımız, belki de görünüşümüzün en önemli parçası. Bu yüzden saçlarımız ne kadar sağlıklı ve iyi görünürse biz de o kadar iyi görünüyoruz. Ne yazık ki saçları kolayca şekillendirmek ve kuaförden çıkmış gibi görünmek oldukça zor. Ancak bunu başarmanın hem kolay hem de pratik birçok püf noktası var. Gelin birlikte göz atalım…

 

⦁ Doğru şampuan ve saç kremi seçin

Alakasız gibi görünse de saçınız için en doğru şampuanı ve saç kremini bulmalısınız. Her şampuan, saçınızın şekil almasında büyük rol oynar. Bazıları sönük görünmesini sağlarken bazıları tel tel görünmesine ve elektriklenmesine neden olur. Ayrıca gereğinden fazla kullanılan saç kreminin saçınızı istediğiniz gibi şekillendirmenizi engelleyeceğini unutmayın.

 

⦁ Duştan sonra saçlarınızı havluyla sarmayın, bu saç köklerinizin geriye doğru kurumasına neden olur

Duştan çıktıktan sonra saçlar hemen baş havlusuyla sıkı sıkı sarılır ancak saçları bu şekilde sarmak hem onlara büyük zarar verir hem de saç köklerinin geriye doğru kurumalarına sebep olur. Bu şekilde kuruyan saçları herhangi bir elektronik cihazla düzeltmek zordur.

 

⦁ Tararken saçlarınızın elektriklenmesini önlemek istiyorsanız tarağa bir mendil geçirin

Tarağınıza geçireceğiniz bu mendil, saçlarınızın elektriklenmesini engelleyecektir.

 

⦁ Eğer düz veya dalgalı saçlarınız varsa elektriklenmeyi önlemek için fön makinesini tepeden tutarak kurutun

Başın tepesinden aşağı doğru tutulan fön makinesi hem saçınızın düz şeklini korumasını sağlar hem de saçtaki elektriklenmeyi minimize etmenizi sağlar. Ayrıca yapısına bağlı olarak bu yöntemle saçlarınız fönlü gibi dümdüz durabilir.

 

⦁ Sönük saçlara sahipseniz kuru şampuanla daha hacimli bir görünüm elde edebilirsiniz

Kuru şampuan, son yılların kurtarıcı saç ürünü. Sanılanın aksine, kuru şampuanı yalnızca saçınız yağlandığında değil, hacimli bir görünüm elde etmek istediğinizde de kullanabilirsiniz. Hatta saçın toplanması da daha kolay ve şekilli olacaktır.

 

⦁ Eğer doğal dalgalı saçlar istiyorsanız bigudi kullanmayı deneyin

Saç şekillendiriciler çıktığından beri bigudilerin popülaritesini kaybettiğini söyleyebiliriz. Ama eğer saçlarınızı yakmadan doğal dalgalar elde etmek istiyorsanız bigudiler her zaman işe yarar. Doğal görünüm elde etmek için kalın olanlarını tercih edin ve saç diplerinize kadar sarmayın.

 

⦁ Saçlarınızı dalgalı yapmak için pipet kullanabilirsiniz

Bunu ilk defa duyuyor olabilirsiniz ancak eskiden çok kullanılan bir yöntemdi. Saçlarınızı pipetlere sarıp tüm gece beklerseniz sabah doğal ve dalgalı saçlarla uyanabilirsiniz.

 

⦁ At kuyruğunuzun daha dolgun görünmesini istiyorsanız içine bir toka takın

At kuyruğunuz sönük ve ince duruyorsa içine bir toka takın ve diğer saçlarla üstünü örtün. Böylece dolgun bir at kuyruğu elde edebilirsiniz.

 

Kaynak:

https://listotic.com/20-of-the-best-hair-tips-youll-ever-read/

https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/the-15-best-hair-care-tips-which-everyone-should-know-367260/

https://www.cosmopolitan.com/uk/beauty-hair/a26444/10-hair-tricks-need-to-know/

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
9 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.