Kadınlar İçin En İyi 5 Savunma Sporu

Buradasınız

Sev 07 Haziran 2021

kadın, savunma, spor, spor salonu

Kadınlar yaşamlarının her alanında bedenlerini ve haklarını savunmaya ihtiyaç duyarlar. Özellikle günümüzde evde, sokakta, iş yerinde, okulda kısacası hayatın her yerinde birçok tehlikeyle karşı karşıya kalan kadınların savunma sporu öğrenmeleri, onların en elzem ihtiyaçlarından biri haline geldi. Savunma sporları öğrenildiğinde şüphesiz bedende ve zihinde yeniden bir yapılanma gerçekleşiyor. Kadınlar için en iyi savunma sporlarını senin için derledik.

Wing Tsun

kadın, savunma, spor, wing tsun

Kadınlar için en uygun olan savunma sporlarının başında geliyor. Bir kadın tarafından geliştirilen Wing Tsun savunma sporunun temelinde tehlikeyi en kısa zamanda ve en hızlı şekilde yok etmek vardır. Bu nedenle de diğer savunma sporlarında olmayan birkaç hareket karşına çıkar. Antrenmanlarda tehlikenin en zayıf noktalarını, eğer zor durumda kalırsan bunlardan nasıl kurtulacağını öğrenebilirsin. Temeli oldukça güçlü bir felsefeye dayanır. Wing Tsun, Ying Yang ilişkisi temel alınarak denge ve disiplin üzerine kurulu bir savunma sporu geliştirilmiş. Bu sporu öğrenmeye karar verdiğinde savunma odaklı olduğunu unutmamalısın.

Aikido

kadın, savunma, spor, aikido

Aikido sayesinde fazla güç gerektirmeden tehlikeyi etkisiz hale getirebilirsin. Antrenmanları diğer savunma sporlarına nazaran ağır değildir. Bu savunma sanatının amacı karşındaki rakibin gücünü kullanarak onu etkisiz hale getirmektir. Eğer biri senin boynunu sıkarsa ya da kolundan seni zorlarsa Aikido sayesinde karşındakini kolaylıkla etkisiz hale getirebilirsin.

Kick Boks

kadın, savunma, spor, kick boks

Kick Boks’ta tekme de kullanabilme yetkin vardır. Bu sayede tehlike sana yaklaşmadan etkisiz hale getirebilirsin. Kick Boks’ta yumrukların gücü büyük önem taşır. Antrenmanları boksla oldukça benzerdir.  Temel ve az hareketlerden oluşur. Öğrenmesi ve uygulaması oldukça hızlı ve kolaydır.

Jiu Jitsu

kadın, savunma, spor, jin jitsu

Uzak doğunun en eski savaş ve savunma sporlarından biri olan Jiu Jitsu’nun kökeni Japonya’ya dayanır. Jiu Jitsu boğma ve kilitlenmeye yönelik geliştirilmiş bir savunma sporudur. Antrenmanları karşı tarafı etkisiz hale getirme temelli olarak yapılır. Rahatlıkla öğrenebilirsin. Uygulaması kolay ve oldukça etkilidir.

Eskrim

kadın, savunma, spor, eskrim

Kadınlar arasında tercih etmesi en uygun sporlardan biridir. Nedeni ise diğer savunma sporlarından çok daha az güç gerektirir. Aynı zamanda kadınların yanında bulunan herhangi bir eşyanın nasıl koruyucu bir yapı olarak kullanılabileceğini öğretir.

Kendini korumayı öğrenirken aynı zamanda beklenmedik bir durumla karşılaştığında QNB Sigorta’nın Sağlıklı Yaşam Plus Ferdi Kaza Sigortası ile kendini ve sevdiklerini güvence altına alabilir, check-up, diş ve göz sağlığı hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilirsin.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
7 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.