Ana içeriğe atla

Kadın

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Kadın Cildini Bozan 5 Alışkanlık
Kadın Cildini Bozan 5 Alışkanlık

iyihisset.com

20 Haz 2020

Bazen hiç farkında olmadan yaptığınız davranışlar cilt problemlerine, cilde zarar vermeye sebep olabilir. Güzel görünmenin temelinde sağlıklı bir yaşam ve iyi bir bakım yatmaktadır. Fakat bilmeden yaptığınız yanlışlar cildinizi yıpratabilir. Sizler için kadın cildini bozan alışkanlıkları araştırdık.

Büyüteçli aynalara bakmak

Büyüteçli aynalarda tüm kusurlarınızı derinlemesine görebilirisiniz. Moralinizi bozan görüntüler sebebiyle cildinizle oynamaya başlayabilirisiniz. Bu tür davranışlar zamanla alışkanlığa dönüşebilir ve cildinize derinden zarar verebilirisiniz. Cildinizle oynamanız daha sonra tedavi görmenize sebep olabilir.

Gereğinden fazla peeling yapmak

Her şeyin bir dozu olduğu gibi peeling yapmanın da bir dozu vardır. Gereğinden fazla yapılan peeling cilde katkı sağlamaz, cildinizin bozulmasına sebep olur. Peeling uygulaması haftada en az iki kere uygulanmalı. Her peeling sonrası mutlaka nemlendirici ile takviye uygulanmalıdır.

Makyaj temizliğini atlamak

Makyaj yapmak birçok kadının günlük rutininde bulunan bir alışkanlıktır. Makyaj malzemelerinin hepsi cildinize uygun bir biçimde seçilmelidir. ‘Bir kereden bir şey olmaz’ demeden her makyaj yaptıktan sonra cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Cildinizi makyaj malzemelerinden yeterince arındırmazsanız; gözenekleriniz tıkanır, yağ bezeleri, sivilceler ve siyah noktalara sebep olabilirsiniz.

Sivilce sıkmak

Alışkanlık haline getirdiğiniz bilinçsiz sıkılan sivilceler, siyah noktalar kötü görüntülere ve kalıcı lekelere sebep olabilir. Bu sebeple sivilcelerin sıkılması son derece zararlı ve uzak durulması gereken bir alışkanlıktır. Sivilceleri sıkmak ve kalıcı izlere yol açmak yerine doğal yöntemleri kullanarak sivilce oluşumunu önleyebilirisiniz.

Güneşe korumasız çıkmak

Güneş, cildinizin yaşlanmasına ve iz yapmasına sebep olan en büyük etkenlerden bir tanesidir. Güneş ışınlarından cildinizi korumak için sadece tatillerde değil her mevsim ve gün boyunca devamlı olarak güneş koruyu kremler kullanmanız gerekiyor.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kadın yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.