İstemeye Geleceklerden Bir Gün Önce

Buradasınız

Sev 09 Aralık 2015

istemeye_geleceklerden_bir_gun_once

Sizi deliler gibi isteyen beyefendi ailesini de bu işin içine soktu ve sizi topluca istemeye karar verdiler. Tabii zaten tersi olunca istemeye gelmek olmuyor, kız kaçırmak oluyor. Yani aileler istemezlerse. Daha bunun nikâhı var, düğünü var ama işin ilk ciddiyet kazanacağı istemeye gelme olayından önceki gece heyecan doruklardadır. Cevabın ne olacağı belli, anne ve babanıza ya da başka bir büyüğünüze “Kızınızı oğlunuza istiyoruz.” dediklerinde sizinkiler büyük ihtimalle “Biz sizin oğlunuzu pek arzulamadığımızı fark ettik. Bize biraz zaman verin, arzular arzulamaz sizi arayalım.” demezler herhalde.

İşte o “istemeye gelecekler”den bir gün önce neler yaşanır tarzı şeyler:

Kimse Benden Bir Şey Beklemesin, Yarın İsteneceğim Çünkü

Ertesi gün aile boyu isteneceğini bilen kadın çalışıyorsa işe gider ama çalışmaz. Çalışıyormuş gibi yapar. Çünkü ertesi gün istenecek. Bunu müdürlerine, patronların söyler ve kendisinin o gün için maruz görülmesini bekler. Bizce mantıklı. Sonuçta kaç kere Türk kahvesi eşliğinde istenir ki insan bu hayatta?

Kahve Yapma Alıştırmaları

Şekersiz, orta şekerli ve şekerli Türk kahvesi olmak üzere en iyi kıvamın tutturulması için bir gün önceden dünyadaki kahve çekirdeği tüketimini hızlandıracak kadar çok kahve pişirilir. Sonra da mecbur, kahveler içilsin, yazıktır dökülmesin diye zoraki konu komşu, misafir ağırlama gibi bir işin altına girilir. “Erken kalkıp gidebilirler mi lütfen? Yarın isteneceğim de, evi temizleyeceğiz daha.”

Deliler Gibi, Çılgınlar Gibi Ev Temizliği

Evin “bal dök yala” kıvamından çıkıp “kendini sür temizlen” kıvamına gelecek kadar temizlenmesi işlemidir. Ya müstakbel kayınvalide tuvalete gittiğine banyo dolaplarının içini açar bakarsa? Her yer çok temiz olmalı; yoksa beni istemeyebilirler.

WhatsApp Curcunası

Bir yandan WhatssApp’ta açılan kız grubunda sonunda istenecek olmanın heyecanına dair yazışmalar yapılır. “Makyajım nasıl olsun?”, “Bunu mu giyeyim yoksa bunu mu?”, “Ay bence onu giyme, o biraz dekolte.” gibi karşıt fikirler karşısında her seferinde kendini gardırobu eşelerken bulma gibi şeyler, olaylar olaylar.

“İstiyorsunuz Değil mi, Bir Değişiklik Yok?”

Müstakbel damat adayı ile yapılan konuşmanın amacı aslında şuydu: “Yok yani, sekizde değil de dokuzda geleceğiz dedin ya, onun için sordum.”

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 9 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.