Ana içeriğe atla

Kadın

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Islak Görünümlü Makyaj Yapmanın 5 Püf Noktası
Islak Görünümlü Makyaj Yapmanın 5 Püf Noktası

iyihisset.com

08 Tem 2019

 
Son dönemin popüler olan makyaj trendlerinden biri de ıslak görünümlü makyajlar. Özellikle yaz aylarında daha sağlıklı, parlak ve canlı bir cilt görünümü isteyenler bu stili tercih ediyor. Ancak “strobing” de denilen ıslak görünümlü makyaj yapmanın bazı püf noktaları bulunuyor. Gelin bu makyaj stilinin inceliklerine birlikte bakalım...

1. Cildinizi nemlendirin
 
Makyaj yapmaya başlamadan önce cildin temizlenmiş olması çok önemli. Ardından makyajın kalıcılığını artırmak ve cildin daha sağlıklı bir görünüm kazanmasını sağlamak için nemlendirici kremlerden yararlanabilirsiniz.

2. Cilt tonunuzu eşitleyin
 
Kolayca elde edebileceğiniz ıslak görünüm için ikinci aşama ise cilt rengini eşitleme. Kullanacağınız BB krem ya da ince yapılı bir fondötenle cilt tonunuzu eşitleyebilir ve cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak kullanacağınız ürünün mat olmasına özen gösterin. Islak görünümlü makyajın amacı, daha doğal ve canlı bir görünüm elde etmek olduğundan bu makyajda bronzer ya da kontür kullanmamalısınız. 

3. Doğal bir allık kullanabilirsiniz
 
Cilt tonunu eşitledikten sonra daha canlı bir görünüm elde etmek için doğal tonlarda bir allık kullanabilirsiniz. Beyaz tenliler pembe, buğday tenliler turuncu ve esmer tenliler de kahverengi tonlu allıklarla daha canlı ve doğal bir görünüm yakalayabilir. 

4. Hafif bir göz makyajı yapmaya özen gösterin
 
Islak görünümlü makyajın bir diğer püf noktası ise hafif makyaj yapmak. Makyajın son aşamasında vereceğiniz ıslak görünüm için aydınlatıcı uygulayacağınızdan geri kalan yerlerin daha sade olması gerekiyor. Yoksa makyajınız ıslak görünümlü ve doğal bir halden ziyade, ağır bir görüntü alacaktır. Bu nedenle gözlerinize ışıltılı farlar, uzun kuyruklu eyeliner’lar ve takma kirpikler yerine sadece rimel ya da ince bir eyeliner uygulayabilirsiniz.

5. Doğal ışığın geldiği yerlere aydınlatıcı uygulayın


Strobing tekniğinin asıl püf noktası ise, makyajı bitirdikten sonra doğal ışığın geldiği kaş altı, burun ve dudak üstü, elmacık kemikleri, çene ve T bölgesi gibi yerlere aydınlatıcı uygulamak. Bunu mutlaka makyajı bitirdikten sonra son dokunuş olarak yapmalısınız, aksi halde elde etmeye çalıştığınız ıslak görünüm kullanacağınız diğer ürünlerle kapanabilir. 

Cilt tonuna göre doğru aydınlatıcı seçmek de bu makyaj stilinin bir diğer püf noktası. Beyaz tenliyseniz pembe tonlu, buğday tenliyseniz altın pigmentli, esmer tenliyseniz bronz-kahverengi ışıltıları olan aydınlatıcıları tercih edebilirsiniz.

Kaynak:

https://listelist.com/islak-gorunumlu-makyaj-strobing/
https://www.mynet.com/islak-makyaj-nasil-yapilir-iste-puf-noktalari-27686-mykadin

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kadın yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.