İleri Yaşta Anne Olmanın 7 Avantajı

Buradasınız

Sev 25 Mayıs 2017

anne olmak

İnsan ömrünün uzaması ve kadınların sosyal hayatta ve iş hayatında daha fazla yer edinmesiyle anne olma yaşı her geçen yıl artmaya başladı. 50 yaşından sonra bile doğum yapmak artık imkansız değil. Hal böyle olunca kadınların çoğu haklı olarak hayatını düzene oturtup kariyerinde yükseldikten sonra anne olmak istiyor. Yine de ileri yaşta anne olmak konusunda endişeleriniz varsa içinizi rahatlatacak haberlerimiz var…

1) Kendinizi Finansal Açıdan Daha Rahat Hissedersiniz

finansal rahat olmak

Çok genç yaşlarda ekonomik açıdan tam bir özgürlüğünüz yokken ebeveyn olmak hem sizin hem de çocuğunuz için birçok soruna neden olabilir. 30’lu yaşlarda anne olan kişiler çalıştıkları süre zarfında elde ettikleri birikim ve özgüven sayesinde çocuklarıyla daha rahat ilgilenebilir, anneliği stressiz tecrübe edebilirler. Unutmayın ki bebek sahibi olmak beraberinde çok büyük masraflar getiriyor ve çok genç yaşta anne-baba olanlar birtakım zorluklar yaşayabiliyor.

2) İleri Yaşta Anne Olanlar Çocuk Bakımı Konusunda Daha Tecrübeli Oluyor

ileri yaşta anne olmak

Eğer 20’li yaşlarda değil de 30-40 yaşlarında anne olmayı planlıyorsanız muhtemelen arkadaşınızın, kardeşinizin veya kuzeninizin çocuğuyla ilgilenmeye, bir nevi annelik deneyimi kazanmaya zamanınız olmuştur. Tüm bu değerli deneyimler anneliğe adım atarken daha az stresli olmanızı sağlayacaktır.

3) Çok Daha Sabırlı Olacaksınız

sabırlı olmak

Sabır yaşla birlikte geldiğine ve çocuk yetiştirmenin en önemli yapı taşlarından biri olduğuna göre ileri yaşta anne olmak sizi daha sakin ve soğukkanlı kılar. Hal böyle olunca çocuğunuzla daha değerli paylaşımlarda bulunabilir, daha çok oyun oynayabilir, kaliteli bir iletişim dili yaratabilirsiniz.

4) İleri Yaşta Anne Olanlar Çok Daha Minnettar ve Mutlu Oluyor

ileri yaşta anne olmak

Araştırmalara göre belli bir olgunluğa ulaştıktan sonra anne olan kişiler hem anneliğin hem de çocuklarının değerini daha fazla biliyor, sahip oldukları her şeye daha minnetle yaklaşıyorlar. Yani anne olmak için sabredip doğru zamanı beklediğiniz için çok keyifli ve mutlu olma ihtimaliniz yüksek.

5) Çocuğunuzla İlgilenmek İçin Daha Çok Zamanınız Var

çocuğunuzla ilgilenmek

Kariyerinizde belli bir noktaya ulaştığınıza ve çılgın gençlik dönemlerini geride bıraktığınıza göre çocuğunuzla daha huzurlu bir atmosferde ilgilenebilir, onun eğitimine, sosyal hayatına ya da eğlencesine doğrudan dahil olabilirsiniz. Emin olun ki ileri yaşta anne olanların sorumlulukları ve hayat hırsları törpülendiği için çok daha fazla zamanı ve enerjisi oluyor.

6) Daha Huzurlu Bir Aile Ortamı

Aile ve huzur

Evlenir evlenmez, genç yaşta anne olmak, daha eşinizi tam anlamıyla tanımaya zamanınız olmadan pek çok sorunla karşı karşıya kalmak anlamına gelebilir. Bu da birtakım problemlere sebep olabilir. Halbuki daha ileri yaşta anne olmak, aile hayatı içinde her iki tarafın da sorumluluklarını bilerek doğru adımlar atmasını sağlayabilir. Kısacası, eşinizle kuracağınız daha güvenli ve stabil ilişki, çocuğunuzu da olumlu etkileyecektir.

7) Geç Yaşta Anne Olanlar Daha Çok Yaşıyor

genç yaşta anne olmak

2016 yılında 28.000 anne üzerinde yapılan bir araştırmaya göre 25 yaşından sonra anne olan kadınlar bu yaştan önce anne olanlara oranla daha çok yaşıyorlar. Hatta %11’i 90 yaşını görebiliyor. Doğum yapmanın bedeni yenilemesi ve pek çok faydası göz önüne alınırsa ileri yaşta anne olmak için sağlam bir sebebiniz var. Kadınların erkeklerden daha çok yaşamasına şaşırmamak gerek…

Uzun ve sağlıklı bir hayat yaşamak istiyorsanız çağın en önemli sağlık sorunlarından kansere karşı dikkatli olmanız gerektiğini de es geçmeyin. Bunun için Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırarak QNB Sigorta Ayrıcalıklar Kulübü’ne üye olabilir, pek çok sağlık hizmetinin size özel indirimlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.