Hamilelikte Mutlaka Yapılması Gereken 10 Şey

Buradasınız

Sev 13 Ağustos 2016

Hamilelik belirtileri ile heyecanlandınız, gebelik testi sizi onayladı ve tebrikler; dünyaya umut ve iyilik saçacak olan mini mini bir bebek yolda!

Hamile olduğunuzu tam olarak idrak edince bu seferde bir takım düşünceler canınızı sıkmaya başladı, boş verin canım; hepsi hormonlardan. Hamilelik bir kadının başına gelebilecek en güzel olaylardan biri olmasının yanı sıra aynı zamanda beraberinde birçok avantaj da getiriyor. Mesela:

1 – İstediğiniz Saatte Yatın, İstediğiniz Saatte Kalkın: Hayatınızın En Uzun Tatili!

“Çalışma hayatına hoşça kal, merhaba ücretli izin!” diyerek güne başlar ve tamamen size ait olan anların tadını özgürce çıkartabilirsiniz.

Ev işleri ile mi ilgileniyordunuz? Onlara da güle güle diyebilirsiniz, ev işleri artık eşinizden sorulur; sizin yorulmamanız lazım!

2 – Sosyal Aktiviteler Artık Sizden Sorulur

Vaktiniz sınırsız; konserler, tiyatrolar ve filmler sizi bekler. Üstelik hamile olduğunuz için her toplu aktivite de önceliğe sahipsiniz, tadını çıkarın.

3 – Eşiniz İzin Alsın, Güzel Bir Tatile Çıkın

Bu bir süreliğine baş başa geçirdiğiniz son tatil olabilir, birbirinize iyice sarılın. Bebek doğduktan sonra artık 3 kişilik tatile çıkacaksınız ve bebeğiniz tüm ilgiyi üzerine çekecek, hazırlanın.

4 -  Size Özel Bir Tekstil Dünyası Var

Markalar hamileler için özel ürünler tasarlıyorlar, hangisini seçeceğiniz size kalmış. Hamilesiniz diye modadan geri kalacak değilsiniz ya!

5 – Banyo Keyfini Abartın

Vaktiniz bol, hızlıca duş alıp işe gitmek ya da ev işlerine girişmek zorunda değilsiniz. Hatta banyoya bir dizüstü bilgisayarla girin, en sevdiğiniz diziyi küvet keyfiyle izleyin.

6 – Değerli Yalnızlığın Tadını Çıkartın

Sosyalliğin bazen sizi bunalttığını söyleyenlerdenseniz, işte size fırsat! Ev sizin, odalar sizin, özlediğiniz yalnızlığın keyfini sürün.

7 – Yarım Kalan Kitaplar Sizi Bekler

Vakit darlığı nedeniyle kaç kitabı yarım bıraktınız? Şimdi vaktiniz bol, bitirmeye ne dersiniz?

8 – Lezzetli Yemek Tarifleriyle Kendinizi Şımartın

İnternette gördüğünüz birçok nefis tarifi hazırlamaya vaktinizin olmadığı, sadece videoları izleyip doyduğunuz zamanları hatırlıyor musunuz? O vakitler artık geride kaldı, hazırladığınız yemeklerle hem kendinizi hem sevdiklerinizi mutlu etme vakti şimdi!

9 – Saçlarınızı Savurma Vakti

Hamilelerin saçları güçlü ve parlak olur, hepsi hormonlar sayesinde!

10 – Toplu Taşımada İstediğiniz Koltuğu Seçin

Kaynak

Toplu taşımada hamileler önceliklidir; istediğiniz kişiyi yerinden kaldırabilirsiniz! Kimse size karşı çıkmaya cesaret edemeyecek :).

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
7 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.