Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Güçlü Kadınların 8 Ortak Özelliği

SEV15 Mayıs 2017

güçlü kadınlar

Dünya tarihi, yaptıklarıyla ve başarılarıyla hayatın akışını değiştiren kadınların hikayeleriyle dolu. Savaş zamanı askerlerin yaralarını sarmakla kalmayan ve modern hemşireliğin kurucusu sayılan Florance Nightingale, radyasyon üstüne yaptığı çalışmalarıyla Nobel ödülü kazanan Marie Curie, modanın kurucuları arasında sayılan Coco Chanel, Uluslararası İnsan Hakları Bildirgesi’nin ülkeler arasında yayılmasını sağlayan Eleanor Roosevelt, oynadığı sayısız filmle kadın oyuncu tabusunu yıkan Katharine Hepburn, Arjantin’in özgürlük simgesi Eva Peron, havacılığın tarihini değiştiren Sabiha Gökçen, Cumhuriyet’in simgelerinden Halide Edip, tarihimizi dünyaya tanıtan Afet İnan, sesleriyle mest eden Safiye Ayla ve Müzeyyen Senar ve niceleri. Her biri kendi alanlarında sınırları aşarak her zaman daha iyiye ulaşmak için çalıştılar. Peki bu denli başarılı ve güçlü olmalarının sebepleri neydi? İşte güçlü kadınların ortak özellikleri.

1- Zekidirler

zeki kadınlar

Hemen her alanda başarıyı yakalamış kadınların en temel özelliklerinden biri zeki olmalarıdır. Hayat içerisinde karşılaştıkları tüm durumlara karşı nasıl hamle yapacaklarını bilirler ve her şeyi kendi avantajlarına uygun şekle çevirirler.

2- Sabırlıdırlar

sabırlı kadınlar

Güçlü kadınlar, sabırlıdırlar. Karşılaştıkları olumsuz durumlar karşısında önce dinlemeye, anlamaya, anlam vermeye çalışırlar. Ardından nasıl davranmaları gerektiğine karar verirler ve kendileri için en doğru olan şekilde davranmaya gayret ederler.  

3- Birden fazla iş yaparlar

birden fazla iş yapmak

Güçlü kadınlar, enerjilerini asla tek bir işe harcamazlar. Bazen ev hanımlığı ile iş hayatını aynı anda götürürler, bazen de hangisini yaparlarsa yapsınlar mutlaka birden fazla iş yaparlar. İster bir hobi olsun, isterlerse para kazandıkları bir iş; mutlaka kendilerini geliştirecekleri ve potansiyellerini ortaya koyacakları ayrı bir iş bulurlar.  

4- Kendilerine vakit ayırırlar

kendine vakit ayırmak

Her ne kadar yoğun olurlarsa olsunlar, her ne yaparlarsa yapsınlar, güçlü ve başarılı kadınlar her zaman kendilerine vakit ayırırlar. Kendileri ile ilgilenirler, bakım yaparlar, kişisel gelişimlerine önem verirler, eğitim alırlar. Asla tek bir şeyle yetinmezler ve her zaman daha iyisine ulaşmak için kendi donanımlarını artırırlar.

5- Aile hayatına önem verirler

ailenin önemi

Güçlü kadınlar, iyi ve mutlu bir hayatın evdeki huzurdan geçtiğini bilir. Aile hayatının ve ev içerisinde bir aile olmanın getirdiği huzurun, hayatın geneline yansıdığını bilerek buna ulaşmak için çaba gösterirler. Eşlerini ve çocuklarını severler, onlara saygı duyarlar ve güvenirler. Fırsat buldukları tüm vakitleri aileleri ile birlikte, güzel ve kaliteli geçirmeye ayırırlar.

6- Sağlıklıdırlar

sağlıklı beslenme

Güçlü kadınlar sporu, bir hobi olarak değil bir yaşam biçimi olarak kabul ederler. Haftanın her günü spor yapmaya, sağlıklı ve dengeli beslenmeye önem verirler. Erken yatarlar ve güne erken başlarlar. Düzenli olarak sağlık kontrollerini yaptırırlar. Hayatlarında sağlıklı olmayı bir motto olarak kabul ederler.

7- Eleştirileri dinlerler

eleştiri kabul etmek

Başarıyı yakalamış olan kadınlar, çevrelerinden kendilerine gelen eleştirileri olumsuz olarak algılamak yerine nerelerde hata yaptıklarını anlamaya çalışırlar. Bunlara ilk başta olumsuz tepkiler vermek yerine kendi yaptıkları ile karşılaştırarak sonuç çıkarmaya ve daha iyisini yapmaya gayret ederler.

8 – Geleceği düşünürler, birikim yaparlar

birikim yapmak

Hayatın her alanında başarıyı elde etmiş kadınların en önemli özelliklerinden biri de, geleceği düşünerek hareket etmeleri ve birikim yapmalarıdır. Onlar her zaman ailelerini kendilerinden önce tutarlar ve geleceklerini düşünerek hareket ederler. Onlar, bugünden yarını düşünenler için sunulan Kolay Emeklilik Planı ile küçük birikimler yaparak büyük farklar yaratabilirler.

 

Bireysel Emeklilik Hemen Başvur

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
SEV 24 Eylül 2017

Yeşile önem veren, çevre bilinci olan bireylerin insan ilişkileri ve topluma uyumu  güçlü oluyor. Bu nedenle çevreye duyarlı çocuklar büyüdükleri zaman insanları ve hayatı çok daha fazla seviyorlar. İşte çocuklarda çevre bilinci oluşturmak için 5 öneri…

1. Doğadaki Muhteşem Uyumu Ona Gösterin


Doğada gördüğü her canlının, her bitkinin ve her olayın birbiriyle çok kuvvetli bağları olduğunu ona göstermeye çalışın. Böylece insanların yaşaması için ağaçların ne kadar önemli olduğunu kolayca anlayabilir. Doğal dengenin, her canlıya duyulan saygıyla, yeşil alanları koruyarak sağlanabileceği, daha güzel bir dünyada yaşamak için insanlara çok daha büyük roller düştüğü çocuklara basit örneklerle anlatılmalı.

2. Önce Kendiniz Örnek Olun

Çocuklar rol model aldıkları anne ve babalarının yaptıkları davranışları dikkatlice gözlemler ve pek çoğunu da taklit ederler. Yani onları doğayı korumanın önemi konusunda uyarmaktansa çevreye değer veren, bunu her daim gösteren anne babalar olmak çok daha etkili. Evdeki gereksiz lambaları söndürmek, diş fırçalarken çeşmeyi kapatmak gibi çok basit görünen ayrıntılar bile çocuklarda çevre bilinci oluşturmak için büyük önem taşıyor.

3. Doğa ile Etkileşim Kurmasına İzin Verin

Dört duvar arasında, sokağa çıkmadan, park ve bahçelerde koşup oynamadan büyüyen çocukların çevreye duyarlı olmaları da zor. Çocukların doğayla tanışmaları, çevrelerinde gerçekleşen olayları bizzat gözlemlemeleri gerekiyor. Sahile gitmek, yürüyüş yapmak, bisiklete binmek, ağaç dikmek gibi eylemler çevre bilinci kazanmalarına yardım ediyor. Çünkü küçük çocuklar ancak bu şekilde sadece insanların değil toprağın, havanın, suyun, hayvanların ve ağaçların da çok değerli varlıklar olduklarını algılayabilirler.

4. Çevre Dostu Hareketlerini Açıklamaktan  Çekinmeyin

Çevre bilinciyle yaptığınız her hareketi çocuğunuza açıklayın. Örneğin eğer naylon poşet kullanmıyorsanız bunun nedenlerini, çevreyi korumanın önemi üzerine vurgu yaparak açıklayabilirsiniz. Böylece bir kişinin bile büyük farklar yaratabileceğine dair inancı artar. Tüm bunları evrensel, hak ve etik odaklı bir bakış açısıyla verebilirsiniz. Ancak bu şekilde çevreye karşı kendi düşünce ve çözümlerini oluşturabilirler.

5. Evde Çiçek ve Evcil Hayvan Olmalı

Evde imkanlar elverdiğince çiçek veya bitki yetiştirip çocuğunuza sulama, bakım gibi ufak ama yararlı sorumluluklar verebilirsiniz. Böylece çocuklar doğayı korumak için karşılıklı bir denge olduğunu kolayca fark eder ve uzun vadede çevre bilinçleri de artar. Ayrıca evcil hayvanlarla büyüyen çocuklar da aynı şekilde çevreye karşı daha duyarlı ve sevgi dolu olur. Çünkü karşılıksız sevgiyi yalnızca insanlardan değil doğadan ve hayvanlardan da alabileceklerini anlıyorlar.

Çevreye bilinçli çocuklar yetiştirmenin yanı sıra eminiz ki siz de her anne baba gibi çocuğunuzun geleceğini maddi güvence altına almak istersiniz. Ferdi Kaza Sigortası ile tanışmaya ve tüm bu endişeleri azaltmaya ne dersiniz? Üstelik bu sigorta ile Cigna Finans’ın Ayrıcalıklar Kulübü avantajlarından da faydalanabileceksiniz. 

 Hemen Başvur