Güçlü Kadınların 8 Ortak Özelliği

Buradasınız

Sev 15 Mayıs 2017

güçlü kadınlar

Dünya tarihi, yaptıklarıyla ve başarılarıyla hayatın akışını değiştiren kadınların hikayeleriyle dolu. Savaş zamanı askerlerin yaralarını sarmakla kalmayan ve modern hemşireliğin kurucusu sayılan Florance Nightingale, radyasyon üstüne yaptığı çalışmalarıyla Nobel ödülü kazanan Marie Curie, modanın kurucuları arasında sayılan Coco Chanel, Uluslararası İnsan Hakları Bildirgesi’nin ülkeler arasında yayılmasını sağlayan Eleanor Roosevelt, oynadığı sayısız filmle kadın oyuncu tabusunu yıkan Katharine Hepburn, Arjantin’in özgürlük simgesi Eva Peron, havacılığın tarihini değiştiren Sabiha Gökçen, Cumhuriyet’in simgelerinden Halide Edip, tarihimizi dünyaya tanıtan Afet İnan, sesleriyle mest eden Safiye Ayla ve Müzeyyen Senar ve niceleri. Her biri kendi alanlarında sınırları aşarak her zaman daha iyiye ulaşmak için çalıştılar. Peki bu denli başarılı ve güçlü olmalarının sebepleri neydi? İşte güçlü kadınların ortak özellikleri.

1- Zekidirler

zeki kadınlar

Hemen her alanda başarıyı yakalamış kadınların en temel özelliklerinden biri zeki olmalarıdır. Hayat içerisinde karşılaştıkları tüm durumlara karşı nasıl hamle yapacaklarını bilirler ve her şeyi kendi avantajlarına uygun şekle çevirirler.

2- Sabırlıdırlar

sabırlı kadınlar

Güçlü kadınlar, sabırlıdırlar. Karşılaştıkları olumsuz durumlar karşısında önce dinlemeye, anlamaya, anlam vermeye çalışırlar. Ardından nasıl davranmaları gerektiğine karar verirler ve kendileri için en doğru olan şekilde davranmaya gayret ederler.  

3- Birden fazla iş yaparlar

birden fazla iş yapmak

Güçlü kadınlar, enerjilerini asla tek bir işe harcamazlar. Bazen ev hanımlığı ile iş hayatını aynı anda götürürler, bazen de hangisini yaparlarsa yapsınlar mutlaka birden fazla iş yaparlar. İster bir hobi olsun, isterlerse para kazandıkları bir iş; mutlaka kendilerini geliştirecekleri ve potansiyellerini ortaya koyacakları ayrı bir iş bulurlar.  

4- Kendilerine vakit ayırırlar

kendine vakit ayırmak

Her ne kadar yoğun olurlarsa olsunlar, her ne yaparlarsa yapsınlar, güçlü ve başarılı kadınlar her zaman kendilerine vakit ayırırlar. Kendileri ile ilgilenirler, bakım yaparlar, kişisel gelişimlerine önem verirler, eğitim alırlar. Asla tek bir şeyle yetinmezler ve her zaman daha iyisine ulaşmak için kendi donanımlarını artırırlar.

5- Aile hayatına önem verirler

ailenin önemi

Güçlü kadınlar, iyi ve mutlu bir hayatın evdeki huzurdan geçtiğini bilir. Aile hayatının ve ev içerisinde bir aile olmanın getirdiği huzurun, hayatın geneline yansıdığını bilerek buna ulaşmak için çaba gösterirler. Eşlerini ve çocuklarını severler, onlara saygı duyarlar ve güvenirler. Fırsat buldukları tüm vakitleri aileleri ile birlikte, güzel ve kaliteli geçirmeye ayırırlar.

6- Sağlıklıdırlar

sağlıklı beslenme

Güçlü kadınlar sporu, bir hobi olarak değil bir yaşam biçimi olarak kabul ederler. Haftanın her günü spor yapmaya, sağlıklı ve dengeli beslenmeye önem verirler. Erken yatarlar ve güne erken başlarlar. Düzenli olarak sağlık kontrollerini yaptırırlar. Hayatlarında sağlıklı olmayı bir motto olarak kabul ederler.

7- Eleştirileri dinlerler

eleştiri kabul etmek

Başarıyı yakalamış olan kadınlar, çevrelerinden kendilerine gelen eleştirileri olumsuz olarak algılamak yerine nerelerde hata yaptıklarını anlamaya çalışırlar. Bunlara ilk başta olumsuz tepkiler vermek yerine kendi yaptıkları ile karşılaştırarak sonuç çıkarmaya ve daha iyisini yapmaya gayret ederler.

8 – Geleceği düşünürler, birikim yaparlar

birikim yapmak

Hayatın her alanında başarıyı elde etmiş kadınların en önemli özelliklerinden biri de, geleceği düşünerek hareket etmeleri ve birikim yapmalarıdır. Onlar her zaman ailelerini kendilerinden önce tutarlar ve geleceklerini düşünerek hareket ederler. Onlar, bugünden yarını düşünenler için sunulan Kolay Emeklilik Planı ile küçük birikimler yaparak büyük farklar yaratabilirler.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 2 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.