Evde Çalışan Annemize Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Buradasınız

Sev 06 Mayıs 2021

kadın, anne, çocuk, çiçek

Anne olmak zor, çalışan anne olmak daha zor, hele de iş evden çalışan bir anne olmaya geldiğinde kulağa her ne kadar kolay gelse de bu durum hepsinden daha zor... Kalıplaşmış ve yanlış olan düşüncelerin başında anne evi düzenler, yemek yapar gibi klişeler gelir ancak evin sorumluluğu o evde yaşayan herkese eşit bölünmelidir. Anneler Günü yaklaşırken evde çalışan annene nasıl yardımcı olabilirsin senin için derledik.

Ona çalışma ortamı yaratması konusunda yardımcı ol

kadın, anne, sarılma, çocuk

Evden çalışıyor olması işe gitmediği anlamına gelmez. Rutin olarak işe başlama ve işten çıkma saati mevcuttur. Evde ona bu saatler içinde rahatsız edilmeden çalışabileceği bir ortam hazırlamasında yardımcı olabilirsin.

Ev işleri bölümü

kadın, kız, çocuk, yardım, çamaşır, anne

Evde yaşayan herkesin ev işlerinde sorumluluğu vardır. Annen bir yandan toplantıya girmek bir yandan da yemek yapmakta oldukça zorlanacağından annene yardım edebilirsin. O işini bitirene kadar yemek için gerekli malzemeleri sırayla hazırlayabilir daha sonra beraber kolayca yapabilirsin. Annen çalışırken sen ders arasında ya da dersin erken bittiğinde evi toplayabilir, hafta sonları annene temizlikte yardım edebilirsin.

Ruhsal yardım

kadın, erkek, kahvaltı, masa, çift

Annen hem evi hem evde yaşayanları hem de işini aynı anda idare etmeye çalışırken psikolojik olarak yıpranabilir. Akşamları ona vakit ayırabilirsin. Beraber film izleyebilir, onunla sohbet edebilirsin. Akşam yemekten sonra bulaşıkları kaldırmasına yardım edebilirsin, sonrasında karşılıklı birer çay içebilirsiniz.

Sessizlik

kadın, anne, çocuk, çiçek

Annene sessiz olarak da yardımcı olabilirsin. Çalışıyorken arkasında yüksek sesli müzik açman ya da yüksek sesle konuşman onun işini engelleyebilir. Bu sebeple ona çalıştığı süre boyunca sessiz olarak yardım edebilirsin.

Annemiz bu hayatta sahip olabileceğimiz en yüce varlık. Ona hayatta yardım etmek bizim için yük olmamalı aksine gönülden ve isteyerek yapmalıyız bunu. Onların değerini bir gün değil her gün bilmeliyiz. Unutma ki o senin iyiliğin ve mutlu bir yaşam sürebilmen için çalışıyor. Annene sevdiğini hissettirmelisin ve bunu ona hayatta herşeyde yardım ederek yapabilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.