İş Dünyası İçin Alternatif Kıyafetler

Buradasınız

Sev 05 Eylül 2020

Moda, her gün hızla değişmeye ve bizlere yeni, farklı, yaratıcı ve şık ürünler sunmaya devam ediyor. İş dünyasının içerisinde aktif olarak çalışmaya devam eden, günün büyük bölümünü iş yerinde ve toplantılarda geçiren insanlar da modanın sunduğu alternatifler arasından yeni seçimler yapmayı sürdürüyor. İşte iş dünyası tarafından son dönemde daha sık tercih edilen ve giyilen kıyafetler ve trendler…

Artık rahatlık ön planda

Kısa bir süre önceye kadar iş dünyası ve moda denildiğinde akla daha siyah, lacivert gibi koyu renkler; takım elbise, tayyör, gibi taşıması zor ve ağır kıyafetler gelirdi. Ancak iş dünyasının değişmesi ile birlikte bu anlayış da yerini daha rahat, şık ama bir o kadar da iş dünyasının dinamiklerine uygun kıyafetlere bıraktı. Smart Casual adı verilen bu tarz, sektörü ve görevi ne olursa olsun, genelde beyaz yaka çalışanlar tarafından tercih ediliyor. Rahatlığı öne alan ve farklı renk ve kombin alternatifleri sunan bu tarz, giyimden ziyade işi öne alan bir yaklaşımı da ifade ediyor.

Çanta seçimleri farklılaşmaya başladı

Eskiden iş hayatında aktif olarak bulunan erkek ve kadınlar, kıyafetlerine uygun olacak şekilde, daha çok deriden üretilmiş ve evrak ile bilgisayarlarını taşıyacakları çantaları seçiyorlardı. Farklı renk ve tasarımlarda hazırlanan bu çantaların yerini günümüzde hem daha rahat hem de şık sırt çantaları aldı. Modaya alternatif olarak çıkan bu çantalar günün hızlı koşturmacası içinde kolaylık sağlarken aynı zamanda şıklığı da getiriyor.  

Aksesuarlar da dijitalleşiyor

Son dönemde popülerliği artan ve her ortamda sıkça tercih edilmeye başlanan ürün gruplarından biri de giyilebilir teknolojiler. Özellikle saat grubunda çok kullanılmaya başlanan bu ürünler, hem iş hem de özel yaşamı kolaylaştıran birçok uygulamayı yanınızda taşıma imkanı sunuyor. Birçok farklı seçenekleri bulunan bu ürünler, işe giderken de rahatlıkla kullanılabiliyor.

Spor giyim iş dünyasında

İş dünyasındaki rahat kıyafet modasının en önemli yansımalarından biri de spor giyimin ofislere girmesi. Hem kadın hem de erkekler tarafından özellikle ayakkabı olarak tercih edilen spor giyim, rahatlığın ötesinde son dönemdeki farklı tasarımlarla iş hayatının gereksinimlerine de karşılık veriyor. Farklı markalar tarafından sunulan tasarımlar, modeller ve çizgiler, iş kıyafetleri ile birlikte rahatlıkla kullanılabiliyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 0 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.