Daha Etkileyici Göz Makyajı İçin Ustasından 8 Tüyo

Buradasınız

Sev 24 Eylül 2016

Gözlerinizin daha büyük ve daha etkileyici görünmesi için illa makyaj gurusu olmanız gerekmez. İstediğiniz büyülü bakışlara ulaşmanız için birkaç dokunuş yeterli. İşin sırrı makyaj sanatçısı Lily’nin önerilerinde saklı…

1. Adım: Kaşları Vurgula

Kaynak: https://brightside.me/inspiration-girls-stuff/eight-secrets-from-a-makeup-artist-for-making-your-eyes-stand-out-186955/#image2746355

Etkileyici bir göz makyajı için kaşlardan başlayalım. Kaşları dikkat çekici hale getirmek hem yüz hatlarını belirginleştirmede hem de yüzün simetrisini artırmada etkili. Ayrıca belirgin kaşlar gözleri ortaya çıkarır. Belirginleştirmede kaş kalemi, hacim artırmada kaş maskarası ve sabitlemede kaş jeli kullanabilirsiniz.

2. Adım: Beyaz Kalem Etkisi

Bakışlarınızın daha parlak ve canlı olmasını istiyorsanız, alt kapağın iç kısmına beyaz eyeliner kalem ya da likit uygulayın. Renk olarak fildişi veya inci rengi tonlarını bulabilirseniz, harika bir seçim olur.

3. Adım: Biraz Işıltı

Gözlere aydınlık katmanın en iyi yolu, fosforlu ya da inci rengi bir göz farı kullanmaktan geçiyor. Böyle bir göz makyajı için uygulayacağınız üç önemli nokta var: Göz kapağının iç köşesi, ortası ve kaşın altında kalan kemikli bölge.

4. Adım: Kirpikleri Kıvıralım

Kirpikleriniz düz, seyrek ya da cansızsa maskara uygulamadan önce kirpik kıvırma aletini kullanın. Ardından maskarayı dipten uca yukarı doğru sürerek gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

5. Adım: Sıra Gölgelerde

Açık kahverengi bir göz farı paleti, konu göz makyajı ise istisnasız herkes için mükemmel bir yardımcı. Göz kapağınıza önce açık bir gölge verdikten sonra dış köşesine daha koyu bir far kullanın. Ardından tekrar açık gölge verin. Bu sayede gözlerinizin şeklini vurgulamış olacaksınız.

6. Adım: Kirpik Çizgisini Koyulaştıralım

Kirpik çizgisini koyulaştırmak gözleri ön plana çıkarmada önemli bir adım. Işıltı verdiğiniz bölgeyle koyulaştırdığınız alan arasındaki keskin çizgi kaybolana kadar uygulayabilirsiniz.

7. Adım: Mavi Farın Parlatıcı Gücü

Mavi tonlarındaki farlar, her göz rengine yakışıyor. Üstelik bu renk, daha derin ve etkileyici bakışlara sahip olmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olmalı.

8. Adım: Renklerden Korkma

Etkileyici bir göz makyajı yaparken, ister gölgeyle vurgu yaratmada ister tüm göz kapağına uygulamada renkli farları tercih edebilirsiniz. Göz renginizle eşleşen farlar kullanabileceğiniz gibi bakışlarınıza parlaklık katmada tamamlayıcı renkleri de uygulayabilirsiniz. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.