Çatlaklar için Kullanabileceğin Doğal Yağlar

Buradasınız

Sev 05 Mart 2022

kadın, çatlak, cilt, bakım, yağ, sağlık

Vücut çatlakları, tedavisi en zor cilt sorunlarından biri olup estetik açından da kişileri rahatsız eden bir sağlık problemi olarak öne çıkıyor. Fakat yeni nesil tedavi yöntemleri ile doğal çözümler bu çatlakların onarılmasında etkin rol oynuyor. Çatlaklar için doğal yağlardan oluşan kür tariflerini senin için araştırdık.

Vücut çatlakları nasıl oluşur?

kadın, çatlak, cilt, bakım, yağ, sağlık

Bir cilt problemi olan vücut çatlakları, birçok nedene bağlı olsa da genel olarak üç nedenden dolayı ortaya çıkar. Bunlar hamilelik ve doğum sonrası ortaya çıkan vücut çatlakları, ergenlik döneminde oluşan çatlaklar ve kilo alıp vermeye bağlı oluşan çatlaklar olarak karşımıza çıkıyor. Çatlakların onarılmasında ise çatlağın boyutu, derinliği ve üzerinden ne kadar zaman geçtiği önemli faktörler arasında yer alıyor. Ancak vücut çatlakları doğal yöntemler ile azaltılabiliyor, iyileştirilebiliyor veya tamamen yok edilebiliyor.

Zeytinyağı

kadın, çatlak, cilt, bakım, yağ, sağlık, zeytinyağı

Zeytinyağı cilt sorunları için asırlardır kullanılan etkili bir yağ olarak karşımıza çıkıyor. Zeytinyağının antiseptik özelliği sayesinde cilt çatlaklarına çözüm oluyor. Zeytinyağını benmari usulü ısıtarak bir pamuk yardımıyla ya da elinizle masaj yaparak hedef bölgeye uygulayın. Bunu haftada en az 2-3 kere yapın.

Hint yağı

kadın, çatlak, cilt, bakım, yağ, sağlık, hint yağı

Hint yağı, vücut çatlaklarına karşı kullanılan en yaygın yağ olarak öne çıkıyor. Hedef bölgeye Hint yağı ile en az 20 dakika masaj yapmalısın. Ayrıca Hint yağının etkisini artırmak için masaj süresini olabildiğince uzun tutmalı ve hedef bölgeyi sıcak su ile temizlemelisin.

Kakao yağı

kadın, çatlak, cilt, bakım, yağ, sağlık, kakao yağı

Kakao yağı da vücuttaki çatlaklar için yaygın bir şekilde tercih edilen diğer bir yağdır. Kakao yağı, kan dolaşımını hızlandırarak cildin kendi kendini onarmasını sağlar. Kakao yağını hedeflenen bölgeye haftada en az 2-3 defa uygulayarak çatlakların azalmasını sağlayabilirsin. Ayrıca hamilelik döneminde kakao yağı kullanarak çatlakların oluşumunu da engelleyebilirsin.

Tatlı badem yağı

kadın, çatlak, cilt, bakım, yağ, sağlık, tatlı badem yağı

Vücut çatlaklarını onarmak için bilinen en etkili ve doğal yöntemlerden biri de tatlı badem yağıdır. Sıcak bir duşun ardından tatlı badem yağını hedef bölgeye masaj yaparak uygulamalısın. Bu sayede tatlı badem yağının etkisi de artacaktır.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 8 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.