Ana içeriğe atla

Kadın

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Antiaging Makyaj Yapımında 6 Püf Nokta
Antiaging Makyaj Yapımında 6 Püf Nokta

iyihisset.com

15 Mar 2018

Antiaging uygulamaları ve makyajları ile daha genç ve canlı bir ifade yakalamak artık daha kolay. Yüz tipinize uygun olarak yapacağınız küçük dokunuşlar ve makyaj teknikleri ile olduğunuz yaştan daha genç görünmeniz mümkün. Dinç bir görünüm yakalayabileceğiniz ve çizgilerinizi kolaylıkla azaltabileceğiniz antiaging makyajının püf noktalarını sizin için hazırladık.

İyi nemlendirilmiş bir cilt ile başlayın

Sadece genç değil aynı zamanda daha da sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmak istiyorsanız cildinizi doğru bir şekilde nemlendirmelisiniz. Makyajınızın altına doğru bir nemlendirme ve baz ile saatler sonrasında oluşacak pütür pütür görüntüyü tamamen yok edebilirsiniz. Bu sayede gözenekleriniz belirginliğini kaybeder ve çizgileriniz göze batmaz!

Dudaklarınızı belirginleştirebilirsiniz

Dudakların dolgunluğu, yüz hatları içerisinde oldukça dikkat çeker ve ince dudaklar kişiyi yaşlı gösterme potansiyeline sahiptir. Bu yüzden dudaklarınızın kenarını dudak kalemiyle çerçeveledikten sonra alt dudağınızın ortasına parlatıcı sürebilirsiniz. Dudak kaleminin dudak renginden koyu olması ve dudaklarınızın mat olması genç görünmenizdeki en önemli husustur.

Cildinizin güzel bir forma kavuşması ve sağlıklı bir yapıya bürünmesi sizi motive edecektir ancak bunun için ışıl ışıl parlayan dişlere de ihtiyacınız olacak. Ücretsiz diş sağlığı hizmetleri de sunan Gülen Yüzler Ferdi Kaza Sigortası ile daha genç bir cilde ve daha fazla gülümseyen yepyeni bir yüze kavuşabilirsiniz.

Elmacık kemikleriniz belirginleşmeli

Gençleşmek için duyulan estetik operasyonları daha acısız ve pratik yoldan uygulayabileceğinizi bilmek sizce de oldukça cazip değil mi? Zamanla kaybolan ifade eksikliğinizi doldurmaya yardımcı olacak allığınızı oldukça etkili kullanmanızı öneririz. Öncelikle yüz ifadenizin balık modelini almasını sağlayıp ardından bronzlaştırıcınızı ve bronz ton aydınlatıcıları içe göçen kısımların hizasında kullanmayı tercih edebilirsiniz. Simli, ışıltılı aydınlatıcılar ise kesinlikle uzak durmanız gereken ürünlerin başında gelmektedir.

Yüzünüzde altın oranı yakalamalısınız

Kırışıklıklarınızı, ince çizgilerinizi ve kaz ayaklarınızı doğru tonda kullanacağınız fondöteniniz ile rahatlıkla göz ardı edebilirsiniz. İhtiyacınız olan diğer bir ürün ise yüz hatlarınızı oluşturmanızda size yardımcı olacak kontürleme fırçalarıdır. Sonrası kontrol ve hakimiyet gerektirir. Yüzünüzün ortasında dışa doğru uygulayacağınız her hamlenin ardından sabitleme yapmayı da unutmamalısınız.

Burnunuzu istediğiniz forma sokabilirsiniz

İnsan burnu, ilk bakışta en çok dikkat çeken ve estetik açıdan önemli olan organımızdır. Birkaç hileli dokunuş ile hoş görünen bir buruna sahip olabilirsiniz. Burnunuz ile iki kaşınızın ortasına uygulayacağınız ince çizgiler ile arzu ettiğiniz estetik görüntüyü yakalayabilirsiniz.

Göz pınarlarına dikkat!

Dakikalar içerisinde göz kenarı çizgilerinizi ve göz torbalarınızı yok edip sizi daha genç gösterecek bir göz makyajının ilk adımı, farlarınızın açık tondan koyu tona doğru geçişlerini sabitlemenizdir. Göz kenarlarınızın daha iri olması için ise göz pınarlarınıza uygulayacağınız aydınlatıcılar ile aynı zamanda düşük göz sendromuna da son verebilirsiniz. Yorgun ve cansız bakan gözlerinizi en iyi canlandırma yöntemi ise tabii ki de rimel olacaktır. Özellikle dış kirpiklere uygulayacağınız rimeliniz ile bakışlarınız daha da canlanacak.

 

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kadın yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.