Abartıdan Uzak Yılbaşı Makyajı Önerileri

Buradasınız

Sev 20 Aralık 2016

Düğünler bir, yılbaşı partileri iki. Bu ikili dikkat çekici olayım derken rüküş olmaya doğru giden organizasyonların başında geliyor. O zaman hazır vakit varken hazırladığımız yılbaşı makyajı tüyoları ile işinizi garantiye alın.

O Kırmızı Ruj İlla Sürülecekse

Değil kırmızı ruj, neredeyse her şeyin kırmızıya büründüğü yılbaşı gecesinde kırmızı rujun etkileyiciliğini dozunda tutmak gerek. Bunun için de makyajın geri kalanıyla denge kurup kırmızı tonlarını hem farda hem de allıkta kullanmaktan uzak durun. Abartılı görünümü engellemek için gözlerde biraz buğulu gölge kullanıp maskarayı birkaç kat sürebilirsiniz.

Metalik Renk Kıyafetler Giyecekseniz

Yılbaşı partisinde giyeceğiniz kıyafet metalik renklerdeyse, makyajda abartıyı teğet geçmek için özellikle dudaklarda parıltıdan uzak durmalısınız. Gözlerde dumanlı makyaj ve sade tonlarda bir ruj (ya da parlatıcı) ilk adım olmalı. Ayrıca tenin bronzluğunu artırıp alın ve yanaklarda kontür uygulayabilirsiniz.

Kirpikler Ön Plana Çıkacaksa

Gecenin yıldızı ne kıyafetiniz ne de saçlarınız, bakışlarınız olmalı. O halde tam da kış aylarında tazeliğiyle dikkat çeken ve bunu yaparken kirpikleri de ön plana çıkaran bir makyaja ne dersiniz? Pastel renklerin sadeliği ile kirpiklere hacim ve kıvrım katan maskaranın gücünü kullanırken cildinizi parlak tutmaya özen gösterin. Bunun için aydınlatıcıları kullanabilirsiniz.

Feminen Bir Tarzın Peşindeyseniz

Makyaj tüyoları verirken feminen tarzı da unutmamak gerek. Bu tarz makyajda genellikle hem mesafeli hem de çekici bir görüntü yakalamaya çalışılırken abartıya kaçılabiliyor. Gözlerde ve dudaklarda yoğun koyu tonların birlikte kullanması bunun başında geliyor. Olabildiğince pürüzsüz ve mat bir ten, bakışları ön plana çıkaracak kalem-eyeliner-maskara üçlüsüyle koyu göz makyajı ve son olarak uçuk tonlarda ruj… Eğer işin içine biraz daha asilik katıp koyu renk ruj kullanacaksanız, gözlerinizdeki koyuluğu sadeleştirmeye bakın. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.