Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Abartıdan Uzak Yılbaşı Makyajı Önerileri

SEV20 Aralık 2016

Düğünler bir, yılbaşı partileri iki. Bu ikili dikkat çekici olayım derken rüküş olmaya doğru giden organizasyonların başında geliyor. O zaman hazır vakit varken hazırladığımız yılbaşı makyajı tüyoları ile işinizi garantiye alın.

O Kırmızı Ruj İlla Sürülecekse


Değil kırmızı ruj, neredeyse her şeyin kırmızıya büründüğü yılbaşı gecesinde kırmızı rujun etkileyiciliğini dozunda tutmak gerek. Bunun için de makyajın geri kalanıyla denge kurup kırmızı tonlarını hem farda hem de allıkta kullanmaktan uzak durun. Abartılı görünümü engellemek için gözlerde biraz buğulu gölge kullanıp maskarayı birkaç kat sürebilirsiniz.

Metalik Renk Kıyafetler Giyecekseniz

Yılbaşı partisinde giyeceğiniz kıyafet metalik renklerdeyse, makyajda abartıyı teğet geçmek için özellikle dudaklarda parıltıdan uzak durmalısınız. Gözlerde dumanlı makyaj ve sade tonlarda bir ruj (ya da parlatıcı) ilk adım olmalı. Ayrıca tenin bronzluğunu artırıp alın ve yanaklarda kontür uygulayabilirsiniz.

Kirpikler Ön Plana Çıkacaksa

Gecenin yıldızı ne kıyafetiniz ne de saçlarınız, bakışlarınız olmalı. O halde tam da kış aylarında tazeliğiyle dikkat çeken ve bunu yaparken kirpikleri de ön plana çıkaran bir makyaja ne dersiniz? Pastel renklerin sadeliği ile kirpiklere hacim ve kıvrım katan maskaranın gücünü kullanırken cildinizi parlak tutmaya özen gösterin. Bunun için aydınlatıcıları kullanabilirsiniz.

Feminen Bir Tarzın Peşindeyseniz

Makyaj tüyoları verirken feminen tarzı da unutmamak gerek. Bu tarz makyajda genellikle hem mesafeli hem de çekici bir görüntü yakalamaya çalışılırken abartıya kaçılabiliyor. Gözlerde ve dudaklarda yoğun koyu tonların birlikte kullanması bunun başında geliyor. Olabildiğince pürüzsüz ve mat bir ten, bakışları ön plana çıkaracak kalem-eyeliner-maskara üçlüsüyle koyu göz makyajı ve son olarak uçuk tonlarda ruj… Eğer işin içine biraz daha asilik katıp koyu renk ruj kullanacaksanız, gözlerinizdeki koyuluğu sadeleştirmeye bakın. 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
SEV 21 Ekim 2017

Çalışan anneler; ev, iş, çoluk çocuk derken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz değil mi? Kendinize zaman ayırmak artık bir lüks gibi geliyorsa, bu 10 pratik tavsiyeyi uygulamaya başlamanın zamanı gelmiş demektir!

1. Uyku Düzenine Önem Verin


Geceleri saat 23:00 ile 05:00 arasında, karanlık ortamda vücut melatonin adı verilen uyku hormonunu salgılıyor. Bu da kendinizi dinlenmiş, enerjik ve sağlıklı hissetmenizi sağlıyor. Küçük bir bebeğiniz varsa, bu saatler arasında deliksiz bir uyku çekmeniz zor biliyoruz. Ama ilerleyen zamanlarda bebeğinizin uyku düzenini oturtarak hem ona hem de kendinize büyük bir iyilik yapacağınızı göz ardı etmeyin.

2. Fazla Mükemmeliyetçi Olmayın

Mükemmellik çok değişken, belli sınırları olmayan bir kavram. Bu nedenle her şeyin mükemmel olması için uğraşmayın. Eğer gerekenden fazla mükemmeliyetçi olursanız bir süre sonra tükenebilir, ayrıntılarla uğraşırken zaman kontrolünü tamamen yitirebilirsiniz. Bu durum da hem iş hem de aile hayatınızı olumsuz etkileyebilir

3. Planlı ve Programlı Olun

Çalışan anneler olarak düzensizlik ve programsızlık yüzünden kendinize ayırabileceğiniz zamandan çaldığınızın farkında mısınız? Sonraki haftanın planını şimdiden yapabilir, hazırladığınız zaman ve etkinlik planına uygun hareket ederek zaman yönetimine hız katabilirsiniz. Ayrıca yapılacaklar listesi hazırlayarak, önemli ayrıntıları unutmaya son verirken iş ve aile hayatınızı da düzene sokabilirsiniz.

4. “Hayır” Demekten Korkmayın!

Gücünüzü ve sorumluluğunuzu aşan işlere hayır demekten çekinmeyin. Ek işleri ve projeleri, fazla çalışma saatlerini üstlenmek zorunda değilsiniz. Aksi halde yoğun çalışma temposu yüzünden strese girmenin yanı sıra iş ve aile dengesini de yitirebilirsiniz. Unutmayın ki yeri gelince iş hayatında olduğu gibi ailenize de hayır diyebilmelisiniz…

5. Boş Zamanlarınızı Verimli Kullanın

Günlük hayatın içinde boşa harcadığınız zamanları düşünün. Ve onları değerlendirmenin bir yolunu bulun. Mesela trafik saatlerini müzik dinleyerek, sesli kitap okuyarak veya haberleri takip ederek verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Böylece stresli vakitleri kendi lehinize çevirmenin yanı sıra hem iş hem de aile hayatınızdaki zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

6. Teknolojinin Nimetlerinden Sonuna Kadar Yararlanın

Cep telefonunuzu zaman öldürmek için değil, hayatınızı kolaylaştırmak için kullanın. Akıllı telefonlar için üretilen uygulamalarla her an her yerde notlar alabilir, ajandanızı kontrol edebilir, alışveriş yapabilir veya unutmamanız gereken sorumluluklar için hatırlatma bildirimleri koyabilirsiniz. Teknoloji ve interneti gerektiği gibi kullanmak, hayatınızı kolaylaştıracak.

7. Ailenizden Yardım İstemekten Çekinmeyim

Çalışan anneler, toplumun kadınlara yüklediği baskı nedeniyle iş hayatını da aile hayatını da en mükemmel ve eksiksiz şekilde sürdürmek için gereğinden fazla yıpranıyorlar. Öyle ki kimi zaman eşlerinin sorumluluklarını da yükleniyorlar. Bu nedenlerle yorgunluk ve bitkinlik yaşayanlar, hatta psikolojik rahatsızlıklar ve kronik hastalıklarla uğraşmak zorunda kalan anneler var. O halde siz de başta eşiniz olmak üzere bütün ailenizden yeri geldiğinde yardım istemekten çekinmeyin!

8. Her Yıl Düzenli Olarak Tatil Yapın

Görev ve sorumluluklardan arınmak, bir sürede de olsa başınızı dinlemek için her sene yıllık izninizi kullanmaktan çekinmeyin. Böylece kaldığınız yerden devam etmek ve zaman yönetiminin kontrolünü ele almak için gerekli enerjiyi depolarsınız.

9. Zamanınızı Çalan Faydasız Alışkanlıklara Son Verin

Herkes hem iş hem de aile hayatında kimi zaman faydasız alışkanlıklar için boş yere vakit kaybediyor. Gereğinden fazla TV izlemek, sosyal medya bağımlılığı gibi alışkanlıklarınızı en azından kontrol altına alarak zamanınızı çok daha verimli kullanabilirsiniz.

10. Üretkenliğinizi ve Konsantrasyonunuzu Artıran Faaliyetler Yapın

Çalışan anneler kimi zaman normalden daha fazla üretkenliğe ve konsantrasyona ihtiyaç duyuyorlar. Hem üretken hem de dikkatli olabilirseniz sorumluluklarınızı çok daha az zaman harcayarak yerine getirebilir, zamanı verimli kullanabilirsiniz. Bu amaç için örneğin düzenli olarak yoga veya meditasyon yapabilirsiniz.