Cigna Finan Hemen Bilgi Al

2016’nın En Popüler Güzellik Uygulamaları

SEV10 Ekim 2016

Estetik uygulamaları artık sadece var olan kırışıklıkların giderilmesi için değil, kırışıklıkların önlenmesi için de sıklıkla kullanılıyor. Hal böyle olunca bu tarz müdahaleler çok genç yaşlara kadar iniyor. Peki bakalım en çok hangi estetik uygulamalar tercih ediliyor.

Meme Büyütme Operasyonları


Meme büyütme operasyonları son beş-altı yıldır olduğu gibi 2016’da da popülaritesini koruyor. Ama artık silikon protez ölçüleri eskisine oranla biraz daha küçük. Bu demek oluyor ki, kadınlar son zamanlarda daha doğal görünümden yana.

Mini Karın Germe Operasyonu

Karın bölgesinde fazlalıkları olanların tercih ettiği bu estetik yöntem, küçük bir ameliyat izi bırakması ve iyileşme sürecinin daha kısa olması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Çoğunlukla hamilelik sonrasında ve hızlı kilo vermenin ardından sarkan cildi toparlamak için öneriliyor.

PRP Tedavisi

Kişinin kendi kanı kullanılarak yapılan bu tedavi yöntemi, sarkma ve kırışıklıkları toparlamak için vücudun farklı alanlarında kullanılabiliyor. Göz altı dahil tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesi, basen bölgesi en çok tercih edilen bölgeler. Yapılan işlemi şöyle özetleyebiliriz: Kişiden belli bir miktarda kan alınıyor. Bu kan özel işlemlerden geçirildikten sonra elde edilen trombositten zengin içerik, iyileşme ve onarım istenen bölgeye uygulanıyor.

Dolgu Enjeksiyonları

İnce kırışıklıklar ve çukurlukların giderilmesi için tercih edilen dolgu işlemler, en çok dudak bölgesine yapılıyor. İnce dudaklarını hafif dolgun göstermek isteyenler bu yöntemi uyguluyor. Bunun yanı sıra burundaki asimetriyi düzeltmek amacıyla da bu tip estetik enjeksiyon işlemleri sıklıkla uygulanılıyor. 

Botoks ve Örümcek Ağı

Bu ikisini aslında listenin başına koymak gerekiyor. Özellikle kırışıklığa karşı önlem olarak botoks, çok genç yaşlara kadar indi. Örümcek ağı estetiğinde ise cilt altına ipler yerleştiriliyor ve bu ipler altı ay içinde eriyor. Böylece doğal bir gençleşme süreci başlıyor. Hastanın kendi doğal kontürü bozulmadan cildi gerilip canlanıyor. Not olarak, bu ikisinin cerrahi değil medikal operasyonlar sınıfına girdiğini belirtelim.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
SEV 21 Ekim 2017

Çalışan anneler; ev, iş, çoluk çocuk derken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz değil mi? Kendinize zaman ayırmak artık bir lüks gibi geliyorsa, bu 10 pratik tavsiyeyi uygulamaya başlamanın zamanı gelmiş demektir!

1. Uyku Düzenine Önem Verin


Geceleri saat 23:00 ile 05:00 arasında, karanlık ortamda vücut melatonin adı verilen uyku hormonunu salgılıyor. Bu da kendinizi dinlenmiş, enerjik ve sağlıklı hissetmenizi sağlıyor. Küçük bir bebeğiniz varsa, bu saatler arasında deliksiz bir uyku çekmeniz zor biliyoruz. Ama ilerleyen zamanlarda bebeğinizin uyku düzenini oturtarak hem ona hem de kendinize büyük bir iyilik yapacağınızı göz ardı etmeyin.

2. Fazla Mükemmeliyetçi Olmayın

Mükemmellik çok değişken, belli sınırları olmayan bir kavram. Bu nedenle her şeyin mükemmel olması için uğraşmayın. Eğer gerekenden fazla mükemmeliyetçi olursanız bir süre sonra tükenebilir, ayrıntılarla uğraşırken zaman kontrolünü tamamen yitirebilirsiniz. Bu durum da hem iş hem de aile hayatınızı olumsuz etkileyebilir

3. Planlı ve Programlı Olun

Çalışan anneler olarak düzensizlik ve programsızlık yüzünden kendinize ayırabileceğiniz zamandan çaldığınızın farkında mısınız? Sonraki haftanın planını şimdiden yapabilir, hazırladığınız zaman ve etkinlik planına uygun hareket ederek zaman yönetimine hız katabilirsiniz. Ayrıca yapılacaklar listesi hazırlayarak, önemli ayrıntıları unutmaya son verirken iş ve aile hayatınızı da düzene sokabilirsiniz.

4. “Hayır” Demekten Korkmayın!

Gücünüzü ve sorumluluğunuzu aşan işlere hayır demekten çekinmeyin. Ek işleri ve projeleri, fazla çalışma saatlerini üstlenmek zorunda değilsiniz. Aksi halde yoğun çalışma temposu yüzünden strese girmenin yanı sıra iş ve aile dengesini de yitirebilirsiniz. Unutmayın ki yeri gelince iş hayatında olduğu gibi ailenize de hayır diyebilmelisiniz…

5. Boş Zamanlarınızı Verimli Kullanın

Günlük hayatın içinde boşa harcadığınız zamanları düşünün. Ve onları değerlendirmenin bir yolunu bulun. Mesela trafik saatlerini müzik dinleyerek, sesli kitap okuyarak veya haberleri takip ederek verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Böylece stresli vakitleri kendi lehinize çevirmenin yanı sıra hem iş hem de aile hayatınızdaki zamandan da tasarruf etmiş olursunuz.

6. Teknolojinin Nimetlerinden Sonuna Kadar Yararlanın

Cep telefonunuzu zaman öldürmek için değil, hayatınızı kolaylaştırmak için kullanın. Akıllı telefonlar için üretilen uygulamalarla her an her yerde notlar alabilir, ajandanızı kontrol edebilir, alışveriş yapabilir veya unutmamanız gereken sorumluluklar için hatırlatma bildirimleri koyabilirsiniz. Teknoloji ve interneti gerektiği gibi kullanmak, hayatınızı kolaylaştıracak.

7. Ailenizden Yardım İstemekten Çekinmeyim

Çalışan anneler, toplumun kadınlara yüklediği baskı nedeniyle iş hayatını da aile hayatını da en mükemmel ve eksiksiz şekilde sürdürmek için gereğinden fazla yıpranıyorlar. Öyle ki kimi zaman eşlerinin sorumluluklarını da yükleniyorlar. Bu nedenlerle yorgunluk ve bitkinlik yaşayanlar, hatta psikolojik rahatsızlıklar ve kronik hastalıklarla uğraşmak zorunda kalan anneler var. O halde siz de başta eşiniz olmak üzere bütün ailenizden yeri geldiğinde yardım istemekten çekinmeyin!

8. Her Yıl Düzenli Olarak Tatil Yapın

Görev ve sorumluluklardan arınmak, bir sürede de olsa başınızı dinlemek için her sene yıllık izninizi kullanmaktan çekinmeyin. Böylece kaldığınız yerden devam etmek ve zaman yönetiminin kontrolünü ele almak için gerekli enerjiyi depolarsınız.

9. Zamanınızı Çalan Faydasız Alışkanlıklara Son Verin

Herkes hem iş hem de aile hayatında kimi zaman faydasız alışkanlıklar için boş yere vakit kaybediyor. Gereğinden fazla TV izlemek, sosyal medya bağımlılığı gibi alışkanlıklarınızı en azından kontrol altına alarak zamanınızı çok daha verimli kullanabilirsiniz.

10. Üretkenliğinizi ve Konsantrasyonunuzu Artıran Faaliyetler Yapın

Çalışan anneler kimi zaman normalden daha fazla üretkenliğe ve konsantrasyona ihtiyaç duyuyorlar. Hem üretken hem de dikkatli olabilirseniz sorumluluklarınızı çok daha az zaman harcayarak yerine getirebilir, zamanı verimli kullanabilirsiniz. Bu amaç için örneğin düzenli olarak yoga veya meditasyon yapabilirsiniz.