2016’nın En Popüler Güzellik Uygulamaları

Buradasınız

Sev 10 Ekim 2016

Estetik uygulamaları artık sadece var olan kırışıklıkların giderilmesi için değil, kırışıklıkların önlenmesi için de sıklıkla kullanılıyor. Hal böyle olunca bu tarz müdahaleler çok genç yaşlara kadar iniyor. Peki bakalım en çok hangi estetik uygulamalar tercih ediliyor.

Meme Büyütme Operasyonları

Meme büyütme operasyonları son beş-altı yıldır olduğu gibi 2016’da da popülaritesini koruyor. Ama artık silikon protez ölçüleri eskisine oranla biraz daha küçük. Bu demek oluyor ki, kadınlar son zamanlarda daha doğal görünümden yana.

Mini Karın Germe Operasyonu

Karın bölgesinde fazlalıkları olanların tercih ettiği bu estetik yöntem, küçük bir ameliyat izi bırakması ve iyileşme sürecinin daha kısa olması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Çoğunlukla hamilelik sonrasında ve hızlı kilo vermenin ardından sarkan cildi toparlamak için öneriliyor.

PRP Tedavisi

Kişinin kendi kanı kullanılarak yapılan bu tedavi yöntemi, sarkma ve kırışıklıkları toparlamak için vücudun farklı alanlarında kullanılabiliyor. Göz altı dahil tüm yüz, boyun ve dekolte bölgesi, basen bölgesi en çok tercih edilen bölgeler. Yapılan işlemi şöyle özetleyebiliriz: Kişiden belli bir miktarda kan alınıyor. Bu kan özel işlemlerden geçirildikten sonra elde edilen trombositten zengin içerik, iyileşme ve onarım istenen bölgeye uygulanıyor.

Dolgu Enjeksiyonları

İnce kırışıklıklar ve çukurlukların giderilmesi için tercih edilen dolgu işlemler, en çok dudak bölgesine yapılıyor. İnce dudaklarını hafif dolgun göstermek isteyenler bu yöntemi uyguluyor. Bunun yanı sıra burundaki asimetriyi düzeltmek amacıyla da bu tip estetik enjeksiyon işlemleri sıklıkla uygulanılıyor. 

Botoks ve Örümcek Ağı

Bu ikisini aslında listenin başına koymak gerekiyor. Özellikle kırışıklığa karşı önlem olarak botoks, çok genç yaşlara kadar indi. Örümcek ağı estetiğinde ise cilt altına ipler yerleştiriliyor ve bu ipler altı ay içinde eriyor. Böylece doğal bir gençleşme süreci başlıyor. Hastanın kendi doğal kontürü bozulmadan cildi gerilip canlanıyor. Not olarak, bu ikisinin cerrahi değil medikal operasyonlar sınıfına girdiğini belirtelim.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
2 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.