Ana içeriğe atla

Kadın

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

10 Maddede Maye Musk ve Yaşam Enerjisinin Sırları
10 Maddede Maye Musk ve Yaşam Enerjisinin Sırları

iyihisset.com

11 Nis 2018

Kabul edelim hepimiz Maye Musk’a hayranız. Ama sadece tüm dünyanın konuştuğu Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın annesi olduğu için değil! Aynı zamanda gümüş grisi saçları ve bitmeyen enerjisiyle en az oğlu kadar şahsına münhasır ve renkli bir karakter olduğu için de ona bayılıyoruz.

Bu yıl 70 yaşına basan, halen aktif olarak modellik ve diyetisyenliğe devam eden, kısacası yaşın sadece bir rakamdan ibaret olduğunun bir kanıtı gibi duran bu güzel kadının yaşam sırlarını sizler için araştırdık:

1. Yaşlanmayı Doğal Karşılamak

Kaynak

Maye Musk’ın hayat felsefesi şu: “Sen zamanla iyi geçinirsen zaman da sana iyi davranır”. Yani Maye Musk aslında yaşlanmayı korkunç bir felaket gibi algılamıyor. Bu nedenle de 70 yaşındaki aktif ve ilham verici olan halini, 20’li yaşlardaki tecrübesiz ve ürkek haline tercih ediyor.

2. Sevdiklerini İhmal Etmemek

Kaynak

Maye Musk ne kadar yoğun bir tempoya sahip olursa olsun tüm hafta sonlarını üç çocuğu, 10 torunu ve iki köpeği ile geçirmeyi tercih ediyor. Sevdikleriyle geçirdiği her dakikanın çok kıymetli olduğuna inanıyor; televizyon seyretmekten ve boş zaman geçirmekten çok hoşlanmıyor.

3. Kendisiyle Barışık Olmak

Kaynak

Zannedilenin aksine doğuştan ince ve fit olmadığının altını çizen Musk, zamanında 25 kilo kadar fazlasının olduğunun, fakat o dönemde bile bunu çok dert etmediğinin altını çiziyor. Çünkü Maye Musk’a göre gerçek güzellik, kendini olduğun gibi kabul ettiğin an ortaya çıkıyor. Bu yüzden abartılı estetik müdahalelerden ve hatta saçlarını boyatmaktan bile kaçınan Musk “güzel yaşlanma” lafının sözlük anlamı gibi!

4. Aşırı Kısıtlayıcı Diyetlerden Kaçınmak

Kaynak

İki yüksek lisans diplomalı bir diyetisyen olan Maye Musk, asla aşırı kısıtlayıcı diyetleri uygulamıyor. Akdeniz tipi beslenme ve her şeyden kararında tüketmek Maye Musk için sağlıklı yaşamın birinci kuralı.

5. Düzenli Olarak Yoga ve Esneme Egzersizleri Yapmak

Kaynak

Çok ağır fitness yapmaktan hoşlanmayan ve bu tip sporların enerjisini düşürdüğünü söyleyen Maye Musk, gençliğinde modern dans yapmış. Şimdi de her gün en az 5 km, köpeğiyle birlikte yürüyüş yapıyor, yüzüyor ve bunların sonrasında yoga ile kaslarını esnetip postürünü düzeltiyor.

6. Emekliliği Asla Düşünmemek

Kaynak

“Tek bir marka ve müşterim kalmayana ya da hayatımın son gününe dek çalışacağım” diyen Maye Musk, iş-yaşam dengesini iyi kurduğu müddetçe emekliliği asla düşünmüyor. Musk’a göre çalışmak, bir insanı genç ve dinç tutan en önemli etken.

7. Bol Bol Sarılmak

 

Kaynak

Her fırsatta insanlara, hayvanlara ve hatta ağaçlara bile sarıldığını söyleyen Maye Musk, sarılma eyleminin salgılattığı oksitosin hormonunun en büyük yaşam kaynağı olduğunu dile getiriyor.

8. Vejetaryen Beslenmek

Kaynak

Sebze meyve ağırlıklı beslenen ve vejetaryen olan Maye Musk, protein ihtiyacını yoğurt ve yumurtadan sağlıyor.

9. Renklerden ve Yeni Stillerden Korkmamak

Kaynak

O, yaşı ilerleyen birinin kendini kalıplara hapsetmesini kabullenen biri değil! Musk, gençlerin bile cesaret edemediği cesur saç modelleri ve aykırı stile sahip kıyafetleriyle dikkatleri çekiyor.

10. Hayatı Sadeleştirmek

Kaynak

Yüzlerce ayakkabı, onlarca elbise veya eşyalarla dolu bir evin, Maye Musk için koca bir yükten farkı yok. Hayatın her alanında sadeleşmeyi tercih eden Musk, bu sadeliğin kendisini hafifletip enerjik hale getirdiğini düşünüyor.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Kadın yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.