Yaz Sıcaklarında Havyan Dostlarımıza Nasıl Yardım Edebiliriz?

Buradasınız

Sev 21 Temmuz 2021

yaz, hayvan, kedi, köpek, destek, yardım

Modern yaşamın ve hızla büyüyen şehirlerin hayvan dostlarımızın yaşam alanlarını kısıtladığını biliyoruz. Buna ek olarak mevsimsel geçişler de hayvan dostlarımızı oldukça zorluyor ve günlük hayatlarını olumsuz yönde etkiliyor. Özellikle iklim değişikliğine bağlı sıcaklık artışlarıyla birlikte hayvan dostlarımız yaz aylarında oldukça zor günler geçiriyorlar. Yaz sıcaklarında hayvan dostlarımıza nasıl yardım edebiliriz? Senin için bu soruyu cevapladık.

Onları sahiplenebilirsin

yaz, hayvan, kedi, köpek, destek, yardım

Hayvan dostlarımıza yardım etmenin en etkili ve güzel yöntemlerinin başında onları sahiplenmek geliyor. Kendini maddi ve manevi anlamda hazır hissediyorsan sokak hayvanlarını sahiplenmelisin. Onlara bir ev ve yuva vererek sokak hayatından kurtarabilir ve yaşadığı birçok zorluk karşısında yardım edebilirsin. Bunun yanı sıra barınakları ziyaret edebilir ve barınaktaki hayvanların bakımını üstlenebilirsin.

Yanında mama bulundurabilirsin

yaz, hayvan, kedi, köpek, destek, yardım

Sokak hayvanlarını doğal yaşam ortamlarından her gün biraz daha uzaklaştırıyoruz. Dolayısıyla sevimli dostlarımız avlanmakta ve yiyecek bulmakta da oldukça zorlanıyorlar. Yanında, taşıyabileceğin kadar kuru mama bulundurarak ve sokakta aç gördüğün hayvanlarla bunları paylaşarak onları besleyebilirsin.

Yardım hattını arayabilirsin

yaz, hayvan, kedi, köpek, destek, yardım

Hayvanlar için kurulan ve her şehirde faaliyet gösteren Alo 153 acil durum hattı bulunuyor. Yardıma ve tıbbi müdahaleye ihtiyacı olan sokak hayvanları için bu hattı arayabilir ve onların ihtiyaçlarını karşılamada ve tedavilerinde destek olabilirsin.

Evinin önüne bir kap su bırakın

yaz, hayvan, kedi, köpek, destek, yardım

Yaz sıcaklarında sevimli dostlarımızın en büyük problemi sudur. Kediler ve köpekler için evinizin önüne, kuşlar için ise pencerenizin önüne bir kap su koyabilirsin. Bu sayede sevimli dostlarımız susuz kalmayacak.

Hayvan hakları için çalışabilirsin

yaz, hayvan, kedi, köpek, destek, yardım

Ülkemizde hayvan haklarını korumaya yönelik birçok sivil toplum kuruluşu ve topluluk bulunuyor. Bu kuruluşlara katılarak hayvan hakları için önemli kazançlar sağlayabilirsin. Bunun yanı sıra güvendiğin bir derneğe veya sivil toplum kuruluşuna bağış yapabilir, sevimli dostlarımızın hayatını kolaylaştırabilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
10 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.