Ana içeriğe atla

Genel Kültür

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Sizi Mutlu Edecek 6 Tüyo…
Sizi Mutlu Edecek 6 Tüyo…

iyihisset.com

20 May 2020

Hayattaki en büyük gayelerden biri de mutlu olmaktır. Mutlu olmak sanıldığı kadar zor olmamakla birlikte kişiden kişiye göre değişkenlik gösteren bir kavramdır. Kimileri küçük anılar biriktirerek mutlu olmayı başarırken kimileri de sürekli bir mutluluk arayışı içerisinde olurlar. İşte hayatınızda mutluluğu bulmanıza yardımcı olacak ve sizi daha pozitif bir insan yapacak 6 tüyo…

İyi arkadaşlar edinin

Mutluluk kişiye özgü olduğu kadar paylaşılan bir kavram olarak da öne çıkıyor. İyi arkadaşlar edinerek ve aranızdaki bağı sıkılaştırarak çok mutlu olmanız mümkün. Burada mutluluğun formülünün güven olduğunu unutmamakta fayda var. Sizi mutlu hissettirecek bir sosyal yaşam sizin elinizde.

Kendinize hedef koyun

Mutluluk hayatımızdaki asıl amaçlardan biri olsa da mutlu olabilmek için farklı küçük amaçlar edinmeniz gereklidir. Kendinize farklı hedefler koyun ve hedeflerinizi gerçekleştirmek için elinizden gelen tüm çabayı sarf edin.

Değer verin ve değerli hissedin

Mutlu olmanın bir diğer yolu da duygusal bağlar kurarak güçlendireceğiniz bir ikili ilişkidir. Hayatınıza ortak olacak kişiye değer vermeli ve onun da sizi değerli hissettirmesi mutluluk oranınızı katlayacaktır. Hayat arkadaşınızla ne kadar iyi bir ilişki kurarsanız o kadar mutlu olabilirsiniz.

En az 8 saat uyuyun

Güne mutlu ve zinde uyanmak için en az 8 saat uyumanız gerektiğini unutmayın. Yapılan çalışmaların asgari uyku zamanının insanları mutlu ettiğini gözler önüne serdiği görülüyor. Bu yüzden uyku düzeninizi aksatmamanız şart. Gün içerisinde daha mutlu ve keyifli zaman geçirmek için mutlaka düzenli şekilde uykunuzu almaya özen gösterin.

İşinize yakın oturun

İşe gitmek için her gün kat edilen mesafe ve zaman mutluluğu etkileyen unsurlardan biridir. Mümkün olduğunca işinize yakın bir lokasyonda oturmalısınız. Bu sayede sabahları enerjik, mutlu ve keyifli bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Kendinize zaman ayırın

Mutlu olmak için kendinize zaman ayırmalı ve özel alanlar yaratmalısınız. Bu sayede yıprandığınızı düşündüğünüz zamanlarda kaçmanız mümkün olacaktır. Kendinizi dinlemenizin ve isteklerinizi kararlaştırmanızın mutluluk üzerinde büyük etkisi olduğunu unutmayın.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Genel Kültür yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.