Kedileri Neden Bu Kadar Çok Seviyoruz?

Buradasınız

Sev 30 Kasım 2020

Hem sokakların hem de evlerin efendileri olan kediler günümüzde internetin de vazgeçilmez fenomenleri ve efendileri durumunda. Peki, Antik Mısır'dan günümüze kadar hayatlarımızda yerlerini alan minik dostlarımızı neden bu kadar çok seviyoruz?

Bizi gülümsetir ve kalplerimizi ısıtırlar

Özellikle yavru bir kedi, zarafetin tanımıdır. Oldukça sevimli görünürler. Eğlenceli halleriyle bizi gülümsetir ve kalplerimizi ısıtırlar. Yorulana kadar oynarlar, sonra parlak gözleri ve yatıştırıcı mırıldanmalarıyla kalbimizi kazanmak için kucağımıza atlarlar.

Uyurken aşırı tatlılar

Kedilerin uyurken girdikleri haller, her insanın kalbini çalmaya yeter de artar bile. Özellikle yorgun bir günün ardından yanınıza gelip uyuduklarında tüm günün yorgunluğunu aldıklarını söyleyebiliriz.

Miskinlik ruhlarında var

Miskin olmak bir hayvana bu kadar mı yakışır. Ev içinde miskin miskin dolaşmak ve buldukları ilk yerde uyumak ruhlarında var. Çünkü evinizdeki her yer onların. Koltuk, çekmece, sandalyeler, bilgisayar masanız... Kediler özelinde her yer uyumak için en doğru yerdir.

Meraklı halleri fazlasıyla eğlenceli

Kediler, başlarını belaya sokabilecek her şeyi merak ederler. Masa üstünden atlamak, odadaki en yüksek noktaya çıkmak, bir kutunun içine sıkışıp kalmak ve daha nicesi. Her zaman bir şekilde bu sıkışmalardan kurtulmayı da başarırlar. Onların merakları ve ortaya çıkan maskaralıkları kedileri çok ama çok sevmemiz için bir diğer neden.

Duygusal ve utangaçtırlar

Kediler diğer hayvanların aksine oldukça duygusal ve utangaç hayvanlardır. Bu duygusal ve utangaçlıkları ise kedileri insanların gözünde ayrı bir noktaya koyan özelliklerindendir.

Stresi azaltmada birebirdirler

Kediler stresi azaltmada birebirdirler. Yanınıza usulca gelmeleri, ayaklarınızın etrafında dolanmaları, kendilerini sevmenizi istemeleri gibi onlarca hareketleri, ne kadar stresli olursanız olun onlara hayır diyememenizi sağlar.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
4 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.