Garip Olayların Yaşandığı Unutulmaz Günler

Buradasınız

Sev 20 Mart 2022

garip, olay, tuhaf, gün

Tarih boyunca yaşanan bazı paranormal olayları bilimle dahi açıklayamadığımız durumlar olabiliyor. Yaşanan olaylar kimi zaman komplo teorileri, kimi zaman da çeşitli varsayımlarla açıklanmaya çalışılıyor. Garip Olaylar Günü’ne özel olarak tarih boyunca bilinen ve bilim adamlarının dahi açıklamakta güçlük çektiği garip olayların yaşandığı unutulmaz günleri sıraladık.

Roswell kazası

garip, olay, tuhaf, gün, roswell, kaza

Üzerinde en fazla komplo teorisinin üretildiği ve en popüler garip olay olan Roswell Kazası 1947 yılında New Mexico’daki Corona köyü yakınlarındaki bir araziye tanımlanamayan bir gök cisminin düşmesi olarak kayıtlara geçti. Tam olarak hangi hava aracının düştüğü halen bilinmese ve açıklanmasa da devlet yetkililerinin olayı hızla ört bas etmesi zihinlere uzaylı olabileceği fikrini getiriyor. Yaşanan kaza sonrası Meksika ve ABD Hava Kuvvetleri’nin birlikte çalıştığı biliniyor. Ayrıca Roswell Kazası’ndan sonra yapılan açıklamaların daha sonra geri çekilmesi de olayın daha ilgi çekici bir hal almasını sağladı.

Goril Koko

garip, olay, tuhaf, gün, goril, koko

Evrim teorisi, insan ile maymun arasındaki ilginç benzerlikleri ve maymunların diğer hayvanlara oranla daha fazla öğrenme kapasitesi olduğunu ortaya koydu. Goril Koko’ya işaret dili öğretildi ve Koko insanlar ile işaret dili üzerinden iletişim kurdu. Koko’ya sorulan sorular ve Koko’nun verdiği zekice ve doğru yanıtlar büyük ilgi gördü ve felsefi tartışmaların da fitilini ateşledi.

2000 yıllık ceset

garip, olay, tuhaf, gün, çin, ordu, mezar

Çin’deki Batı Han Hanedanlığı döneminde Dai’nin merkezi olan Xin Zhui’de 2000 yıllık bir mezar bulundu. Bilim adamları mezardaki cesedi incelediğinde gördüklerine inanamadı. Tarih boyunca farklı mumyalama tekniklerinin olduğu görülse de böylesi görülmemişti. Yapılan karbon testleri sonucunda cesedin ölmeden önce kavun yediğini ve birkaç saat sonra öldüğünü ortaya koydu. Buraya kadar yapılan tüm işlemler açıklansa da 2000 yıllık cesedin damarlarında dolaşan kan günümüzde dahi halen büyük bir gizem.

Dans salgını

garip, olay, tuhaf, gün, ortaçağ, dans, çılgın

1518 yılında dünya en garip salgın ile karşı karşıya kaldı. Strazburg’da “Dans Hastalığı” olarak nitelendirilen bu garip olayda 400 kişinin hiç durmadan ve dinlenmeden dans ettikleri kayıtlara geçti. Bu salgın nedeniyle birçok kalp krizi, aşırı yorgunluk ve felç gibi nedenlerle ölüm olayları yaşandı. Doktorlar salgının sıcak kan nedeniyle olduğunu söyleseler de yaşanan olayda insanların günlerce dans etmesi, ardından benzer bir olayın bir daha yaşanmaması, olayla ilgili kayıtların da kafa karıştırıcı şekilde olması olayı daha da tuhaf hale getiriyor.

Ortadan kaybolan köy halkı

garip, olay, tuhaf, gün, köy

1930 yılında Kanada’nın Inuit adlı küçük bir köyünde esrarengiz bir olay meydana geldi. Joe Labelle adlı bir kürk avcısı köyü ziyareti sırasında kimsenin olmadığını fark etti. Açılan bir mezarda 7 kızak köpeğinin cesedi ile karşılaşan Joe, insanlara dair bir şeyler bulamayınca yetkililere haber verdi. Ancak köy halkına ve cesetlerine dair herhangi bir bulguya halen ulaşılamadı.  

Mürettebatı kaybolan gemi

garip, olay, tuhaf, gün, gemi, deniz

Joyita adındaki bir tüccar gemisi 1955 yılında Güney Pasifik’te garip bir şekilde kayboldu. Gemi batma ihtimali olmayacak şekilde inşa edilmişti. Hatta gemi bulunduğunda bir kısmı batmamıştı. Ancak gemi bulunduğunda 25 kişilik mürettebata ait herhangi bir iz bulunamadı. Olay günümüzde dahi gizemini koruyor. 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
1 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.