Dünyanın En Ateşli Taraftar Grupları

Buradasınız

Sev 19 Ekim 2020

Taraftarlar; futbolda 12’inci, basketbol ve voleybol 6’ıncı oyuncu olarak takımlarını sonuna kadar destekleyen gruplardır. Rakiplerine deplasman maçlarını kıyamet gününe çeviren 5 taraftar grubunu sizler için sıraladık.

Liverpool

1982 yılında kurulan Liverpool F.C. 6 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, 3 UEFA Kupası şampiyonluğu, 19 Premier Lig şampiyonluğu ve 7 FA Cup şampiyonluğu elde eden ve son dönemlerde güçlü kadrosuyla dikkat çeken bir İngiliz ekibidir. Dünyanın en ateşli taraftar gruplarından biri sayılan Liverpool taraftarları ise genellikle liman işçilerinden oluşuyor. Taraftarlar “You Will Never Walk Alone” sloganıyla tüm dünyada önemli bir saygınlığa sahip.

Kızılyıldız

4 Mart 1945 yılında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da kurulan Kızılyıldız da dünyanın en ateşli taraftar gruplarından birine sahip. Belgesellere konu olan Kızılyıldız taraftarları rakip takımların gözünü korkutmaya yetiyor. Kimi görüşlere göre ise Kızılyıldız taraftarı dünyanın en ateşli taraftar grubu.

River Plate

25 Mayıs 1901 yılında kurulan ve Arjantin’in en önemli kulüplerinden biri olan River Plate de taraftarlarıyla dikkat çeken gruplar arasında yer alıyor. Sos Cagon adlı beste ile bilinen grup özellikle Boca Juniors maçlarında rakibine meşalelerle cehennemi yaşatıyor.

Panatinaikos

3 Şubat 1908 yılında Atina‘da kurulan Panatinaikos da yağmur çamur demeden takımına destek veren taraftar grubuyla ünlü. Kimilerine göre Avrupa’nın en güçlü tribünü olarak gösterilen Panatinaikos tribünü özellikle Olympiakos maçlarında dillere destan görüntülere sahne oluyor.

Beşiktaş

Ülkemizin en köklü kulüplerinden biri olan Beşiktaş, taraftar grubu Çarşı ile birlikte tüm dünyada büyük bir şöhret yakalamayı başardı. Desibel rekorlarıyla ünlenen taraftar grubu; 2007 yılında Beşiktaş-Liverpool arasında gerçekleşen tarihi maçta 132 desibel, Vodafone Arena’nın açılış maçında ise 135 desibel ile egale edilemeyecek bir rekorun da sahibi.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
13 + 5 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.