Tek Başına Yaşayan Erkeklere Dekorasyon Önerileri

Buradasınız

Sev 12 Kasım 2021

ev, dekorasyon, erkek, tek yaşayan, boya

Genelde erkeklerin, özellikle de tek başına yaşayan erkeklerin en zorlandıkları konulardan biri de dekorasyondur. Evlerindeki düzene, yerleşime ve zaman zaman da estetiğe çok dikkat etmeyen erkekler için dekoratif bazı hamleler yapmak oldukça zor olabilir. Bu yazımızda hayatını tek başına geçiren ve nispeten daha küçük evlerde yaşama yolunu seçen erkekler için dekorasyon önerilerimizi bulabilirsin.

Kapıları kaldırmaya ne dersin?

ev, dekorasyon, erkek, tek yaşayan, oda, salon

Özellikle stüdyo tarzı küçük ama kullanışlı evlerde yaşayan erkekler için var olan odalardaki kapıları çıkarmak, daha geniş bir ortam yaratıldığı hissiyatı verebilir. Özelikle evde tek yaşıyorsan ve mahremiyet sorunun da yoksa bu yöntemle evin havasını bir anda değiştirebilirsin. Stüdyo dışında da küçük bir dairede yine kapıları çıkararak daha ferah bir alan elde edebilirsin.

Daha açık renkli mobilyalar tercih etmelisin

ev, dekorasyon, erkek, tek yaşayan, boya, duvar, eşya

Evini biraz daha aydınlık ve bir o kadar da estetik bir görünüşe kavuşturmaya ne dersin? Evinde daha ferah ve geniş bir ortam algısı yaratmak için açık renk mobilyaları tercih edebilirsin. Aynı şekilde kullanacağın dekorasyon eşyalarını da açık renkli olanlardan tercih etmek çok daha iç açıcı bir ortam yaratabilir. Mobilyalar dışında evin boyasını da açık renkli olanlardan tercih edebilir ve yine aksesuar seçimlerinde de daha yumuşak ve diğer eşyalara uyumlu olanlardan seçebilirsin.

Asma katın varsa çok yaratıcı olabilirsin

ev, dekorasyon, erkek, tek yaşayan, yatak odası, hobi

Eğer evinde bir asma kat varsa hem kendine daha geniş bir alan yaratmak hem de hobi odası vb. bir amaç için kullanmak üzere burayı dekore edebilirsin. Genelde atıl olarak kullanılan bu alanları metrekaresine uyacak şekilde yatak odasına, kütüphane ya da evden çalışıyorsan ofise dönüştürebilir, biraz estetik olarak dekore edebileceğin bir depo kuracak şekilde küçük dokunuşlarla değiştirebilir ve çok daha keyifli ve yaşanır hale getirebilirsin.

Hem ofis hem ev düzenine ne dersin?

ev, dekorasyon, erkek, tek yaşayan, çalışma, ofis

Kendi kendine yaşayan biriysen ve işini de evinden yapıyorsan farklı birkaç hareketle evini ofise de çevirmen mümkün. Kendi çalışma alanlarını yaratmak için evindeki bazı alanları hem iş hem de yaşam alanı olarak düzenleyebilirsin. Evin uygun bir alanına çalışma masanı konumlandırabilir bunun çevresini tamamen iş odaklı olacak şekilde dekora edebilirsin.

Hem yerden tasarruf hem de estetik

ev, dekorasyon, erkek, tek yaşayan

Kullanmadığın ya da kullansan bile etrafa dağılarak çok yer tutan eşyalarından da çok keyifli dekoratif çözümler üretmen mümkün. Fazla yer tutan ve bu yapısıyla zaman zaman da canını sıkan eşyalarını evin farklı köşelerinde estetik eşyalara çevirebilirsin. Örneğin tek başına yaşayan bir erkeksen ve çiçek seviyorsan bunun için yerden de tasarruf ederek raflı bir sistem yaratabilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
11 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.