Sevgiline Kendi Ellerinle Hazırlayabileceğin Hediyeler

Buradasınız

Sev 13 Şubat 2022

sevgili, el yapımı, hediye, erkek, kadın

Hediye almak ve bir hediye hazırlamak arasında emek gibi çok ince bir fark var. Sevgililer Günü’nde hediye seçimi konusundaki tatlı telaşını, hediye yapmaya yorabilir ve sevgilini diğer tüm 14 Şubat Sevgililer Günü’nden daha farklı bir hediye edebilirsin. Sevgiline kendi ellerinle hazırlayabileceğin farklı hediyeleri senin için derledik.

Minik şişe

sevgili, el yapımı, hediye, erkek, kadın, maket, şişe

14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgiline kendi ellerinle hazırlayabileceğin hediyelerin başında emek isteyen fakat teknik anlamda zorluk çıkarmayan minik şişe yapımını tercih edebilirsin. Ayrıca şişenin bazı bölümlerini de boyayabilirsin. Bunun için öncelikle şişenin içerisinde maketin dik ve sabit durabilmesi için uygun bir malzeme seçilmelidir. Kağıt ya da oyun hamurları bu iş için uygun olabilir. Ardından özel ve ince çubuklarla ağzından geçebilecek ölçüde küçüklükteki parçalar tek tek şişenin ağzından içeri sokulur ve yerleştirilir. Uzun ya da büyük parçaları ağızdan geçirmek içinse katlanabilir malzemeler seçilebilir. Son olarak da adım adım boyama işlemi yapılarak maket hazırlanabilir.

Kazak veya atkı

sevgili, el yapımı, hediye, erkek, kadın, kazak, örgü

Sevgiline emek vererek bir hediye hazırlamak istiyor ancak ne yapacağın konusunda kararsız mı kalıyorsun? El becerisi gerektiren bu hediye fikri tam sana göre. Soğuk şubat günlerinde sevgiline kazak veya atkı örerek farklı bir 14 Şubat Sevgililer Günü hediyesi verebilirsin.

Anı kutusu

sevgili, el yapımı, hediye, erkek, kadın, anı kutusu

Sevgilin ile daha önce birlikte geçirdiğin güzel anıları bir kutuya sığdırarak ona mutlu olacağı bir hediye verebilirsin. Anı kutusunun içerisine birlikte gittiğiniz sinema ve konser biletlerinden tutun, fotoğraflarınızı, CD ve USB ile videolarınızı, okuduğunuz kitapları, birlikte gezdiğiniz yerleri hatırlatan küçük hatırları bu kutuya ekleyebilirsin. Kutunun içerisine romantik notlar eklemeyi de sakın unutmayın.

Tablo

sevgili, el yapımı, hediye, erkek, kadın, tablo, resim

14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevgilinize, en mutlu olduğunuz anı düşünerek geleneksel veya dijital bir çizim hazırlayabilirsin. Bu hediye o anın fotoğrafından daha değerli olacaktır. Aynı zamanda yaşadığınız mutlu günlerin önemini de artıracaktır.

Fotoğraf çerçevesi

sevgili, el yapımı, hediye, erkek, kadın, fotoğraf, çerçeve

Sevgilin ile daha önce geçirdiğin mutlu anıların fotoğraflarını çeşitli malzemeler kullanarak hazırlayabileceğin bir çerçeveye ekleyebilirsin. Ayrıca fotoğraflara tarihlerini de ekleyip yaşadığın her günün değerini yeniden anlamlandırabilirsin. Öte yandan bu çerçeveyi çeşitli ışıklarla da süsleyerek hoş bir görüntü kazandırabilirsin.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
17 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.