Otomobilini Sana Özel Kılacak İç Tasarım Önerileri

Buradasınız

Sev 23 Haziran 2022

otomobil, tasarım, estetik, kişiselleştirme

Tasarım ve şıklığın yanında teknik özellikleri ve motor gücü ile ön plana çıkan otomobiller, günümüzde fütüristtik modelleri ve hibrit teknolojileriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Motor gücü, hız, konfor, kapasite, yakıt tüketimi gibi farklı fonksiyon ve özelliklere odaklanan tasarımcılar, aynı zamanda iç ve dış noktalarda aracı daha estetik kılacak birçok özellik de ekliyorlar. Günümüzde aracın dışı kadar iç tasarımlarının da artık otomobillerin tercihinde çok ciddi önemi olduğu biliniyor. Sen de birkaç ekleme ve değişiklik ile otomobilini çok daha kişisel ve özel hale getirebilirsin. Otomobilini sana özel kılacak iç tasarım önerilerini bu yazımızda senin için sıraladık.

Klasik şık otomobiller

otomobil, tasarım, estetik, kişiselleştirme, klasik

Retro otomobil tutkunlarının, aracın motor gücü ve sağladığı konfordan ziyade tasarıma önem verdiği biliniyor. Bu noktada retro ve klasik araçların nostaljik iç mekân tasarımları ön plana çıkıyor. Klasik araçlarda kullanılan deri koltuklar ve sert tavanlar aracın iç tasarımının temelini oluştururken, ses sistemleri ve aracın diğer tüm aksamlarının da günümüze göre görünüşü dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor. Sen de bu otomobillerdeki modası geçmeyen çizgileri günümüze yansıtarak farklılık yaratabilirsin. Eski kasa otomobiller ilgini çekiyor ve rahatlıktan önce şıklığa önem veriyorsan eski tip otomobiller senin için biçilmiş kaftan gibi duruyor. Sahip olduğun otomobilinin içerisini retro çizgilerle şekillendirebilir ve biraz nostaljik bir hava yaratarak kendine özel hale getirebilirsin.

Çok fonksiyonlu kullanıma göre tasarlanmış

otomobil, tasarım, estetik, kişiselleştirme

Otomobil tutkunlarının vazgeçemediği bazı alışkanlıklar vardır. Rahat ya da konforlu koltuklar, her yanı ayarlanabilir ve teknolojik oturma alanları ve birbirinden farklı tasarım seçenekleri bunlardan bazılarıdır. İsteğe göre üretilen araçlar, yatak özelliği olan ek koltuklar ya da koltuksuz bir şekilde de tasarlanabiliyor. Kişisel zevklerin ön planda olduğu bu araçlar, uzun yolculuklarda konfor arayanlar için çok fonksiyonlu bir alternatif sunuyor. Sen de aracında böyle bir değişikliğe gidebilir ve koltuk aksamlarını farklılaştırarak kendine özel bir araç yapabilirsin.

Salon tasarımı

otomobil, tasarım, estetik, kişiselleştirme, konsol

Akıl almaz fikirler ve farklı modeller otomobil kullanıcılarına cazip seçenekler sunuyor. Otomobil üreticileri, kullanıcıları seçkin ve özel hissettirmek için birbirinden farklı tasarımlara imza atıyor. Son zamanlarda özellikle kabin mimarisinde bulunan eğlence ekranı, pastel kombinasyonlar, siyah, beyaz ve krem tonları ağırlıklı olarak kullanılmaya başlandı. Eşsiz doku ve modern tasarımları ile araçlar, salon tasarım tarzı otomobiller olarak adlandırılıyor. Sen de eğlenceli, teknolojik aynı zamanda minimalist tasarımlardan hoşlanıyorsan mutlaka salon tasarımlı araçlara yönelmelisin.  

Çok renkliliğe ne dersin?

otomobil, tasarım, estetik, kişiselleştirme, zemin, renk

Otomobilini kendine özel hale getirmek istersen deneyebileceğin bir diğer özellik de iç tasarımda renklerin gücünden faydalanmaktır. Aracın genel hatları ve estetik duruşuna uyacak şekilde koltuk döşemeleri, ekran ve göstergeleri, kapıların içlerini ve yer döşemelerini renkli hale getirebilirsin. Birbirinden farklı renkler kullanmak da senin elinde ama yapacağın bu renk değişikliklerinin göz yoracak ve yolda dikkatini dağıtacak şekilde olmamasına özen göstermelisin.

Deri direksiyon kılıflarını da tercih edebilirsin

otomobil, tasarım, estetik, kişiselleştirme, direksiyon

Araç içi dekorasyonunu değiştirmene yardımcı olacak bir diğer önerimiz de direksiyon kılıfları olacak. Birbirinden farklı renklerde ve kumaşlarda seçebileceğin bu kılıflar ile bir anda aracının içerisindeki havayı da değiştirebilirsin. Birkaç kılıf alarak zaman zaman bunları kendi içlerinde değiştirebilir ve sanki farklı bir araç kullanıyormuş hissiyatı yaratabilirsin.

LED’lerin gücünden faydalanabilirsin

otomobil, tasarım, estetik, kişiselleştirme, led, lamba

Aracının içerisinde farklı bölgelere yerleştireceğin LED ışıkları ile de bambaşka ve farklı bir araç dekorasyonuna imza atabilirsin. Özellikle yer döşemelerinin yanına ya da kapılara yerleştireceğin LED ışıklar, gece yolculukların sırasında çok daha kişisel ve özel bir araç içerisinde gidiyormuş hissi yaratacaktır.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
10 + 6 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.