Mutlu Bir İlişki İçin Erkeklere Öneriler

Buradasınız

Sev 28 Ocak 2021

Huzurlu ve mutlu bir ilişkinin sırrı yüzyıllardır tartışma konusudur. Kimi ilişkiler mutluluktan gözlerimizi doldururken kimi ilişkiler ise zamanla hayal kırıklığına dönebiliyor. Özellikle iki tarafında birbirine empati duyabilmesi ilişkiyi uzun ömürlü ve huzurlu yapıyor. Peki başka neler bir ilişki için önemlidir? Erkekler, mutlu bir ilişki yolunda neler yapabileceklerini bu yazımızda bulacaksınız.

Temel yapı taşı saygı

Eşinizin veya sevgilinizin sınırlarına, huylarına, düşüncelerine saygı duymayı öğrenmelisiniz. Sizin çift olmanız sürekli aynı fikirde olmanızı, aynı şeyleri sevmenizi, sürekli beraber olmanızı gerektirmez. Bireyler zaman zaman içlerine dönüp kendileriyle vakit geçirmek isteyebilir. Böyle zamanlara saygı duymalı ve anlayışla karşılamalısınız.

Açık ve net olun

Elbette eşinizin veya sevgilinizin de size karşı anlayışlı ve saygılı olması gerekir. Siz rahatsız olduğunuz davranışı net ve uygun bir dille aktarmayıp karşı tarafın anlamasını beklerseniz, problemi konuşarak çözebilecekken içinizde büyüterek ilişkinizi çıkmaza sokabilirsiniz. Bunun yerine rahatsız olduğunuz durumu nedeniyle beraber açıklamalı ve durumun üzerine konuşarak problemi çözmelisiniz.

Birbirinize alan tanıyın

Özlemek her zaman o kadar kötü bir şey değildir. Özlenilen insanın değeri daha çok anlaşılır. Birbirinizden ayrı zamanlar geçirerek hem kendinizle biraz baş başa kalın hem ilişkinizin ne kadar huzurlu olduğunu anımsayın. İlişki içinde her an beraber olmak bir süre sonra özel alan ihlaline sebep olabilir. Bu ihlal ilişkiyi yıpratıcı bir sürece sokabilir.

Ortak bir hobi edinin

Sadece sevdiğiniz insanla yaptığınız bir hobi edinin. Beraber size özel olan bir aktivite yapmak ilişkinizi daha özel kılar. Her iki tarafa da kendini değerli hissettirir. Birlikte yapacağınızın şeyin sıra dışı olmasına da gerek yok. Size özel olması ve sadece beraber yapıyor olmanız yeterli.

Kalıplaşmış rollere karşı çıkın

Toplumsal cinsiyet eşitliğini temel ilke edinmelisiniz. Toplumun kadına ve erkeğe dayattığı katı sınırlarla çizilmiş roller günümüzde dönüşmeye başladı. Yaşanılan değişim hem sizi hem partnerinizi ilişki içinde rahatlatacak. Sorumlulukları eşit oranda bölüştüğünüzde ilişki içinde yaşanabilecek çoğu gerginliğin önüne geçebileceksiniz. Hem kadın hem de erkekler, evde ve iş hayatında her şeyi yapabilirler. Siz de algınızı bu yönde tutmaya özen gösterin.

Eşinize ya da sevgilinize yemek, temizlik yaparken veya başka bir ev işinde yardım ederken beklenmeyen kazalarla karşılaşabilirsiniz. Bu kazalardan kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için QNB Sigorta’nın Aileme Değer Ferdi Kaza Sigorta’sından yararlanabilirsiniz. Bu sigorta günlük yaşantımızda her an başımıza gelebilecek kazalara karşı maddi güvence sağlar.

 

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
3 + 7 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.