Metropolde Yaşayan Erkeklere Öneriler

Buradasınız

Sev 05 Ağustos 2022

metropol, erkek, yaşam, hayat, tüyo, ipucu

Metropol hayatı, içerisinde bulunan çok sayıda avantaj ile bir yandan oldukça keyifli, neşeli, heyecanlı ve güzeldir. Ancak bir yandan da madalyonun öteki yüzünde oldukça stresli, yoğun, hızlı ve kaotiktir. Şehir hayatının doğasında bulunan bu özellikler zaman zaman hepimizde tükenmişlik hissine de neden olabiliyor. Mümkün olabildiğince metropolün keyifli yanlarına odaklanmak, kendimizi rahatlatacak kaçış noktaları bulmak ve şehrin bize sunduğu sayısız güzelliklere odaklanmak bu noktada işe yarayabilir. Biz de bu yazımızda metropolde yaşamını sürdüren erkekler için birkaç öneri hazırladık…

Alternatif ve sağlıklı ulaşım yollarını tercih etmelisin

metropol, erkek, yaşam, hayat, tüyo, ipucu, scooter

İşe trafikle başlayabilirsin. Birçok kişi için metropolde yaşamanın en korkunç yanı trafiktir. Günün belirli bir bölümünü alan ve aynı zamanda oldukça da stresli olan trafik için kendine alternatif yollar üretmen mümkün. Kullanacağın alternatif ulaşım araçları ile hem daha keyifli şekilde ulaşımını sağlayabilir hem de daha sağlıklı bir vücuda da kavuşabilirsin. Son dönemde popülerliği artan elektrikli scooter ya da bisikleti tercih edebilirsin.

Şehrin tarzına uymalısın

metropol, erkek, yaşam, hayat, tüyo, ipucu, kulaklık

Şehrin kendisine has bir giyim tarzı vardır derler. Hemen herkes kendi giyim tarzını yaratır ve gün içerisinde bulunduğu noktalara uygun şekilde giyinir. Ancak metropolde olmanın getirdiği özel bir tarz da vardır. Sen de hem iş hem de sosyal hayatında bu tarza uygun şekilde hareket edersen hem daha rahat edebilir hem de girdiğin yerlerde dikkat çekebilirsin. Özellikle iş dışındaki zamanlarda şehrin sesine kulak vermeli ve onun sana fısıldadığı giyim tarzını dinlemelisin. Dış görünüşünü buna uydurman durumunda çok daha fark edilir olacağın kesin.

Eğlenceye ve sosyalleşmeye zaman ayırmalısın

metropol, erkek, yaşam, hayat, tüyo, ipucu, arkadaş , kadın

Herkes eğlenmek, gülmek, sevdikleriyle bir arada olmak ve güzel zamanlar geçirmek ister. Sen de metropolde yaşayan bir erkek olarak eğlenceye mutlaka vakit ayırmalısın. Bunu yaparken de iş zamanları ile eğlenceyi birbirinden ayırmaya özen göstermelisin. Şehrin kaotik günlerinde kendine biraz vakit ayırmayı ihmal etmemeli ve sevdiklerinle sosyalleşmeye özen göstermelisin. Bu üzerindeki fazla yükü ve stresi atacağı için uzun vadede sağlığın için de faydalı olacaktır.

Spora önem vermelisin

metropol, erkek, yaşam, hayat, tüyo, ipucu, spor

Spor hayatının vazgeçilmez bir parçası olmalı. Özellikle de metropolde yaşayan bir erkek olarak hemen her gün spor için vakit ayırmalı, düzenli şekilde egzersizlerini yapmalısın. Bu başta fiziksel sağlığın olmak üzere psikolojin için de oldukça faydalı olacak, seni rahatlatacak ve şehrin sana getirdiği stres, kaygı gibi ekstra yüklerden kurtulmanı sağlayacaktır. İş ve özel hayatın içerisinde bir denge kurarak günlük hayatında mutlaka spor için yer ayırmalısın.

Sağlığın için düzgün beslenmelisin

metropol, erkek, yaşam, hayat, tüyo, ipucu, yemek

Düzenli beslenme de en az spor kadar önemli bir diğer unsurdur. Metropolde oturanlar genelde hayatı çok hızlı yaşarlar ve gün içerisinde sürekli bir koşturmaca halindedirler. Şehrin kendilerine verdiği doğal stres de bunun üzerine eklenince sağlığın bozulması ve çeşitli hastalıkların ortaya çıkması neredeyse kaçınılmazdır. Bunun için kendine uygun ve sağlığını destekleyecek bir beslenme programı uygulaman çok önemlidir. Gerekirse bir diyetisyen ya da beslenme uzmanından da destek alarak sağlığın ve senin için en uygun beslenme programını uygulamaya başlamalısın.

Zaman zaman doğaya dokunmalısın 

metropol, erkek, yaşam, hayat, tüyo, ipucu, doğa

Şehirde yaşayanların en sık yakındıkları konulardan bir diğeri de doğadan uzaklaşma ve toprağa dokunamamaktır. Günlük iş koşturmacasına giren herkes, ağaçları ve toprağı sadece parklarda görmeye başlar ve bu durum maalesef bir süre sonra kanıksanır. Bunu önlemek ise yine senin elindedir. Şehre yakın lokasyonlardan başlayarak doğaya dokunabileceğin, tamamen doğal ortamda geçireceğin zamanlar yaratmalı ve bunu bir rutin haline getirmelisin. Bunu dilersen kendi başına ya da sevdiklerinle yapabilirsin. Doğa, üzerindeki tüm stresi alıp seni rahatlatacaktır.

Sosyal aktivitelere katılmalısın

metropol, erkek, yaşam, hayat, tüyo, ipucu, toplantı

Şehir hayatı içerisinde bulunan herkes, günlük koşturmaca ve işlere o kadar gömülür ki kendisine, doğaya, çevresindekilere, insanlara ve topluma faydalı olabileceği işlere zaman ayıramaz konuma gelir. Kendi potansiyelin ve yapabileceklerin içerisinde sen de sosyal aktiviteler ve etkinlikler için zaman ayırarak çevrene ve topluma faydalı olabilirsin. Belirli bir program içerisinde yardım çalışmalarına katılabilir, sivil toplum kuruluşlarına üye olabilir, destek verebilir ve aktif olarak aktivitelerin içerisinde yer alabilirsin. Bu hem seni manevi olarak rahatlatacak hem de daha huzurlu olmanı sağlayacaktır.

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
19 + 1 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.