İşsizlik Döneminde Erkeklerin Yaşadığı 5 Zorlu Durum

Buradasınız

Sev 09 Aralık 2015
İşsizlik Döneminde Erkeklerin Yaşadığı 5 Zorlu Durum

İşsiz kalmak herkes için zordur ama söz konusu erkekler olduğunda durum daha zorlayıcı olabiliyor. Bunun en önemli nedeni toplum baskısı. Topluma sesleniyoruz: İşsiz kalan erkeklere baskı yapmayınız. Erkek demek para makinesi demek değildir. Canınızı sıkıp kendinizi üzmeyin beyler, arkanızdayız!

1. Psikolojinizi Bozmayın

Psikolojinizi Bozmayın

İşsiz kalmak, gelir kaygısı, toplum baskısı derken buna psikoloji mi dayanır? İşsiz kalan her erkeğin psikoloji dünyasında ister istemez dalgalanmalar meydana gelir. Kendinizi üzmeyin; herkesin başına gelebilir böyle şeyler. Hem, bu dönemi dinlenmek ve kendinizi keşfetmek için değerlendirebilirsiniz. Ne zamandır yapmak bulaşmak istediğiniz hobi için harika zaman örneğin.

2. Suçluluk Duymayın

Suçluluk Duymayın

İşsizlik döneminde erkekler toplum, aile ya da eş baskısından dolayı suçluluk hissederler. Bu kadar baskıdan sonra kişi, bu durumdan kendini sorumlu görür ve bu ağır yükün altından nasıl kalkacağını bilemez. O zaman hanımlara sesleniyoruz; gelin eşlerinize fazla yüklenmeyin. Bu da gelir, bu da geçer.

3. Kariyer Denen Şey Kolay Kolay Yerle Bir Olmaz

Kariyer Denen Şey Kolay Kolay Yerle Bir Olmaz

Kariyerinin zirvelerinde oynayan bu adam bir de bakmışsınız ki işsiz kalmış, sabah programlarının müptelası olmuş. Olabilir. Bu zamana kadar kazandığınız deneyim, size daha iyi fırsatlar olarak dönecektir. Tüm kariyeriniz alt üst olmuş gibi hissetmeyin. Sabah programlarına gerek yoktu bu arada.

4. Kendinizi Salmayın

Kendinizi Salmayın

İşsiz kaldınız diye saçı sakalı birbirine karıştırmaya, yemeklere abanıp göbekleri şişirmeye gerek yok. Size iş mi yok? Hem siz bir şey kaybetmediniz, onlar sizi kaybetti!

Günlük ritmin bozulması ve alışkanlıkların değişmesi yemek yeme alışkanlıklarını da değiştirebilir. Eğer sıkıntıdan kendinizi yemek yemeğe vuran bir bünyeniz varsa o zaman mutfağa giden adımlarınızı daha da dikkatli atın.

5. İş İşten ve Sizden Geçmeden Önlem Alın

İş İşten ve Sizden Geçmeden Önlem Alın

Hayatta bu tarz kötü sürprizlerle karşılaşabilirsiniz. QNB Sigorta’nın işsiz kalmanız durumunda size aylık olarak ödeme yapacağı Gelirim Güvence Yıllık Hayat Sigortası ile olası zor zamanlar için önleminizi şimdiden alın, kafanız rahat olsun.