Ana içeriğe atla

Erkek

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Her Erkeğin Uygulaması Gereken Basit Kurallar
Her Erkeğin Uygulaması Gereken Basit Kurallar

iyihisset.com

14 Şub 2019

Babanız çocukluğunuzdan beri size birçok farklı konuda öğüt vermiş olabilir. Kurallara uymayı sevmiyor olabilirsiniz ama ya babanız haklıysa? Hayatın her alanında başarılı ve mutlu olmak için bazen kurallara ihtiyaç duyarız. Biz de hayatınıza ufak dokunuşlarda bulunuyoruz ve bugüne dek dinlediğiniz öğütlere yenilerini ekleyerek, erkeklerin uygulaması gereken kurallar konusunu mercek altına alıyoruz.

Sorumluluk Almayı Bilin

Hayatı savurganlık içinde yaşamayı seviyor olabilirsiniz ama yaptıklarınız için sorumluluk almayı bilmeniz gerekiyor. Hayatınızla ilgili bir şeyler ters gittiğinde bunun suçlusunu başka yerde aramaktansa önce kendinize bakın ve nerelerde yanlış yaptığınızı görün.

Başkalarına Karşı Saygı Duymayı Öğrenin

Başkalarının fikirlerine ve düşüncelerine saygı duymanız çok önemli. Karşınızdaki kişinin fikrine katılmasanız bile ona saygı duymanız gerekiyor. Karşı tarafa saygı duymanız, sizin de saygı kazanmanız anlamına geliyor.

Paranızla Kimseyi Tavlamaya Çalışmayın

Çok başarılı olup, yüksek bir gelire sahip olduğunuzda etrafınızdaki kişi sayısının artacağını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Hayatınızda gerçek ilişkiler istiyorsanız bunun parayla doğru orantılı olmadığını bilmeniz gerekiyor. Eğer cebinizdeki para çoğaldığında ya da işinizde bir basamak atladığınızda size olan bakışlar değişiyor ve gülücükler artıyorsa o kişilerden hemen uzaklaşmalısınız.

Paranızı Elinizde Tutmayı Bilin

Kazandığınız paranın kıymetini bilin. Elbette hayat devam ederken sizin de belli başlı harcamalarınız olacak ama kazandığınızdan daha çok harcamamaya, zevk ve keyif için borçlanmamaya dikkat edin. Çünkü gelecek bazen tatsız sürprizler, hesaba katılmayan harcamalar da getiriyor. Bu beklenmedik bir kaza ya da hastalık olabileceği gibi ev ya da eşya yenileme gibi bir gider kalemi de olabilir. Bu yüzden harcamalarınıza dikkat edip birikim yaparken, bir yandan da beklenmedik anlarda oluşabilecek risklere karşı 10 yıl boyunca maaş gibi maddi destek sağlayan QNB Sigorta’nın Aileme Değer Ferdi Kaza Sigortası’na göz atabilirsiniz.

Yalnız Olmayı Çok Büyütmeyin

Etrafınızdaki herkesin bir sevgilisinin olması, arkadaşlarınızın çoluğa çocuğa karışması sizin yalnızlığınızı gözünüzde büyütmesin. Onların mutlu birer hayat yaşamaları sizin de mutlaka birine âşık olup evlenmeniz gerektiğini göstermez. Eğer hayatınıza biri girmiyorsa yalnız yaşamanın, yalnız başına adımlar atmanın keyfini çıkarmaya bakın.

Tek Bir Vücudunuz Var, Ona Sahip Çıkın

Şu bir gerçek, kadınlar kendilerine erkeklerden daha fazla bakıyor. Sahip olduğunuz en değerli şey olan beden ve ruh sağlığınızı bu denli göz ardı etme hakkına sahip değilsiniz. Tek bir vücudunuz olduğunu unutmayın! Mutlaka spor yapın, sağlıklı beslenmeye özen gösterin, hobi edinin, arkadaşlıklarınızı ihmal etmeyin ve sağlıklı bir bünyeye sahip olmanın tadını çıkarın.

Sevginizi Göstermekten Çekinmeyin

Karşınızdaki insanın sizin için ne kadar önemli olduğunu ona hissettirin. Abartılı davranışlara gerek yok tabii, küçük incelikler de karşınızdakini mutlu etmek için gayet yeterli. Beklenmeyen bir anda sarılmak, ufak hediyeler almak veya çiçek yollamak pekala büyük bir jest olabilir.

İş Yoğunluğunda Çocuğunuzu İhmal Etmeyin

Eşinizin hamilelik ve doğum süreci sizi de etkileyebilir. Yapılan araştırmalar, babaların doğum depresyonuna girdiğini kanıtlıyor. Bu depresyon aile içi iletişimi azaltıyor ve babaların çocuklarla olan iletişimini kısıtlıyor. Bu noktada, çocuğunuzu ihmal etmemenizi tavsiye ederiz. Çocuğunuzla iletişiminizi ne kadar sıkı tutarsanız, kendinizi o kadar iyi hissedeceksiniz. Bu aynı zamanda baba-oğul/kız ilişkisi için de önemli. Hayatının her evresinde onun yanında olmak ve anlayabilmek için hangi yaşta olursa olsun onunla sohbet etmeye, onu tanımaya özen gösterin.

Doktor Kontrollerini İhmal Etmeyin

Herhangi bir hastalık durumunda erkekler, doktora gitmekten kaçınıyor ve çözümü doğal yollarda veya internette arıyor. Fakat her ne kadar hastalığa karşı çözümler üretilse de hastalık durumunda doktor muayenesinden geçmek şart. Hatta yıllık olarak düzenli check-up yaptırarak sağlığınızdan emin olmanızı tavsiye ederiz. Malum her hastalıkta erken teşhis, tedavinin verimliliği artırmada çok büyük öneme sahip.

Referanslar

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Erkek yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.