Ana içeriğe atla

Erkek

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Her Erkeğin Bilmesi Gereken Etkili 7 Yaşam Tüyosu
Her Erkeğin Bilmesi Gereken Etkili 7 Yaşam Tüyosu

iyihisset.com

01 Tem 2020

Erkeklerin hem iş hem de özel yaşamlardan başarıyı yakalamaları, daha sağlıklı olmaları, çevreleri tarafından fark edilmeleri ve bulundukları ortamda farklılaşmaları için yapmaları gereken çok fazla şey bulunuyor. Atacağınız küçük adımlar ve alacağınız küçük kararlarla siz de hayatınızı çok daha farklılaştırabilirsiniz. Her erkeğin bilmesi gereken etkili 7 yaşam tüyosunu sizler için derledik.

Egzersiz yapın

Hem sağlığınızı korumak hem de dış görünüşünüz ile fark yaratmak için düzenli bir biçimde egzersiz yapmayı ihmal etmemelisiniz. Bir erkeğin kendisiyle ilgilenmesinin ve kendisine bakmasının en temel yolu spor yapmaktır. Sizler de günlük veya haftalık spor programlarını rutin hale getirerek sağlığınız için büyük bir adım atabilirsiniz.

Beslenme düzeninize dikkat edin

Fark yaratan bir fizik için sadece spor yapmak yeterli olmuyor. Aynı zamanda tükettiğiniz besinlere de dikkat etmeniz gerekiyor. Kötü beslenme alışkanlıklarınızı fark etmeli ve bunu olumlu anlamda düzeltmelisiniz. Ayrıca daha fazla protein bazlı besinler tüketerek yaptığınız egzersizlerin etkisini de arttırabilirsiniz.

Saç ve sakal bakımına önem verin

Saç ve sakal bir erkeğin vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor. Dolayısıyla saç ve sakal bakımınıza dikkat etmeli, gerekirse sülfat ve paraben içermeyen takviye ürünler ile desteklemelisiniz. Ayrıca saç ve sakal tarzınızın yüz hatlarınıza uygun olması gerektiğini unutmayın.

Tarzınızı ortaya koyun

Bir erkekte en fazla dikkat çeken noktalar arasında giyim tarzı ve stil yer alıyor. Kendinize has ve günün trendlerine uygun kıyafetleri tercih ederek bir adım öne çıkabilirsiniz. Bu sayede bambaşka bir insan olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Cilt bakımını atlamayın

Bir erkekte en fazla dikkat çeken bölgelerden bir diğeri de cilttir. Cildinizi sürekli olarak nemlendirerek daha sağlıklı ve canlı bir görüntüye sahip olmanız mümkün. Ayrıca doğal ürünlerle hazırlayabileceğiz çeşitli kürler yardımıyla da cilt bakımınızı kolayca yapabilirsiniz.

El bakımına özen gösterin

Gün içerisinde en fazla kullandığımız uzuvlarımızdan biri de ellerdir. Özellikle selamlaşırken diğer insanlar ile direkt temas halinde olacaksınız. Bu yüzden el bakımınızı yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Aksesuar kullanmaktan kaçınmayın

Tarzınıza göre aksesuar kullanmaktan kaçınmamalısınız. Güneş gözlüğü, saat ve bileklik gibi aksesuarlar ile tarzınızı bir bütün olarak sunabilir ve daha fazla dikkat çekebilirsiniz.

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Erkek yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.