Hassas Ciltler İçin Tıraş Önerileri

Buradasınız

Sev 23 Ocak 2021

Tıraş, erkeklerin en önem verdiği konulardan biri. Erkeğin günlük hayatının bir parçası olan tıraş, zaman zaman yanlış uygulamalar nedeniyle sorunları da beraberinde getirebiliyor. Özellikle hassas cilde sahip kişiler tıraştan sonra yanma, tahriş ve kesik gibi problemlerle karşılaşabiliyorlar. Bu problemler aynı zamanda gündelik yaşamı da olumsuz etkileyebiliyor. Yaşanılan cilt problemlerinin önüne geçmek ise kazanacağınız küçük birkaç alışkanlıkla oldukça kolay. 

İlk adım cildi hazırlamak

Sabah uyanır uyanmaz tıraş olmaya çalışmak cildiniz şiş olacağı için iyi bir seçim olmayacaktır. Uyandıktan en az 15 dakika sonra tıraş olmalısınız. Ilık bir suyla veya duştan sonra tıraş olmanız cildinizin hassaslığını azaltacaktır.

Cildi nemlendirmek tahrişi azaltır

Cilt ne kadar nemli olursa tahriş o kadar azalacaktır. Tıraştan önce olabildiğince cildinizi nemlendirici bir kremle ya da suyla nemli tutmalısınız.

Köpük

Köpük, tıraş bıçağı ve cildiniz arasında bariyer görevi göreceğinden istenmeyen kesiklerin ve yanmaların önüne geçecektir. Bu sebeple cildinizi iyice nemlendirdikten sonra kaliteli bir tıraş köpüğü kullanarak cildinizde yaşanacak tahribatın önüne geçebilirsiniz.

Tıraş sonrası cildinizi yatıştırın

Tıraş olduktan sonra meydana gelebilecek tahrişin önüne geçmek için en önemli adımlardan biri tıraş sonrası cildi nemlendirmektir. Yüzünüzü önce havlu ile tampon hareketler yaparak kurulayın ve sonrasında nemlendirici losyonunuzu sürün.

 

 

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
8 + 11 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.