Cigna Finan Hemen Bilgi Al

Genç Ruhlu Babalar İçin Hediye Alternatifleri

SEV15 Haziran 2017

babalar günü

Babalar Günü hediyesi olarak klişeler dışında yeni öneriler mi arıyorsunuz? Sizi bu dertten kurtarmak için günümüzde sayıları her geçen gün artan genç ruhlu babalara hediye alternatiflerini derledik.

1. Akıllı Saat

hediye akıllı saat

İşte klasikle teknolojinin buluşma noktası: Akıllı saatler! 2013 yılında dünyamıza giren ve kısa sürede pek çok kişiye hitap etmeyi başaran akıllı saatler, Babalar Günü hediyesi için en iyi alternatiflerden biri. Özellikle çalışan babalar için hayatı kolaylaştırmakla birlikte, telefondaki her bildirimi anında kontrol etmeyi, takvim ve saat gibi programları düzenlemeyi sağlıyor. Başlarda sadece belli başlı markaların akıllı saatleri bulunurken, artık her bütçeye hitap eden pek çok marka ve fiyat seçeneği var.

2. VR Gözlük

hediye vr gözlük

İngilizcedeki “virtual reality” yani “sanal gerçeklik” kelimelerinin kısaltması olan VR, sanal bir anı gerçeğe en yakın hale getiren teknolojilerden bir diğeri. VR gözlükler, izlediğiniz videodan oynadığınız oyuna kadar sizi farklı bir dünyaya götürüyor, sanal olmasına rağmen gerçekle bire bir aynı deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Babanıza VR gözlük alarak kendini daha genç hissetmesine ve boş zamanlarını keyifle değerlendirmesine destek olmaya ne dersiniz? Hem belli mi olur belki sizin de kullanmanıza izin verir:)

3. Kameralı Drone

kameralı drone

Başlarda “yeni nesil oyuncak helikopter” olarak algılansa da zaman içinde çıkan kameralı modelleriyle drone’lar herkesin ilgi odağı oldu. Öyle ki artık Hollywood filmleri ve müzik kliplerinin de vazgeçilmezi olmaya başladı. Peki neden babanız için de iddialı bir Babalar Günü hediyesi olmasın? Özellikle teknolojiyi takip eden, genç ruhlu babaları mutluluktan havaya uçurtacak potansiyelde olan bu ürünün, hemen her bütçeye uygun modelleri var. Ayrıca ABD ve Avrupa’daki fiyatları daha uygun olduğu için yurt dışından da sipariş edebilirsiniz.

4. GoPro

hediye gopro

Eğlenceyi, macerayı, ekstrem sporları seven genç ruhlu babalar için biçilmiş kaftan olan GoPro, çıktığı günden beri video kamera dünyasına apayrı bir soluk getiriyor. ABD üretimi bir aksiyon kamera olan bu ürün, adının hakkını veriyor. Küçük ve konforlu yapısıyla her yere sığabiliyor, su altında da havada da rahatça çekim yapabiliyor. Sağlam ve dayanıklı olduğu için outdoor sporları başta olmak üzere pek çok spor türünde de kullanılıyor. Bisiklet, otomobil, kask gibi birçok yere kolayca takılabilen bu ürün, her anı Full HD çekimiyle farklı bir boyuttan kaydediyor.

5. E-Kitap Okuyucu

e-kitap okuyucu

Bu ürün kitap kurdu babalar için iyi bir Babalar Günü hediyesi olabilir. E-ink teknolojisiyle güneş ışığında bile rahatça kitap okumaya olanak veren e-kitap okuyucular, suya ve kuma dayanıklı yapısıyla babanızın yaz tatillerinde deniz veya havuz başında kitap okuma zevkini artıracak! Şarjı iki ay kadar gidebilen bu cihazlar bütün kütüphaneyi ince ve hafif bir tablette taşıma garantisi veriyor. İz bırakacak hediyeler arasında olduğunu söyleyebiliriz.

6. Spor Salonu Üyeliği

spor salonu üyeliği

Babanız her ne kadar kendini genç hissetse de aslında herkesin sağlıklı yaşamak ve daha iyi hissetmek için spor yapmaya ihtiyacı var. Spor yaparak başta kanser gibi çok ciddi hastalıklar olmak üzere daha birçok irili ufaklı sağlık problemi önlenebilir. Babalar Günü hediyesi olarak babanızı ona uygun bir spor salonuna yazdırabilir, ince ve düşünceli bir hediye armağan edebilirsiniz. Hatta bu hediyeyi daha anlamlı hale getirip babanız için

Kansere İnat Yaşasın Hayat Sigortası yaptırabilirsiniz. Böylece hem sağlığı için maddi güvence yaratır hem de spor merkezleri, diyetisyen ve sigarayı bırakma merkezlerinden %40’a varan indirimlerle faydalanmasını sağlayabilirsiniz.  

 

Kansere İnat Yaşasın Hayat Hemen Başvur

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
SEV 24 Eylül 2017

Yeşile önem veren, çevre bilinci olan bireylerin insan ilişkileri ve topluma uyumu  güçlü oluyor. Bu nedenle çevreye duyarlı çocuklar büyüdükleri zaman insanları ve hayatı çok daha fazla seviyorlar. İşte çocuklarda çevre bilinci oluşturmak için 5 öneri…

1. Doğadaki Muhteşem Uyumu Ona Gösterin


Doğada gördüğü her canlının, her bitkinin ve her olayın birbiriyle çok kuvvetli bağları olduğunu ona göstermeye çalışın. Böylece insanların yaşaması için ağaçların ne kadar önemli olduğunu kolayca anlayabilir. Doğal dengenin, her canlıya duyulan saygıyla, yeşil alanları koruyarak sağlanabileceği, daha güzel bir dünyada yaşamak için insanlara çok daha büyük roller düştüğü çocuklara basit örneklerle anlatılmalı.

2. Önce Kendiniz Örnek Olun

Çocuklar rol model aldıkları anne ve babalarının yaptıkları davranışları dikkatlice gözlemler ve pek çoğunu da taklit ederler. Yani onları doğayı korumanın önemi konusunda uyarmaktansa çevreye değer veren, bunu her daim gösteren anne babalar olmak çok daha etkili. Evdeki gereksiz lambaları söndürmek, diş fırçalarken çeşmeyi kapatmak gibi çok basit görünen ayrıntılar bile çocuklarda çevre bilinci oluşturmak için büyük önem taşıyor.

3. Doğa ile Etkileşim Kurmasına İzin Verin

Dört duvar arasında, sokağa çıkmadan, park ve bahçelerde koşup oynamadan büyüyen çocukların çevreye duyarlı olmaları da zor. Çocukların doğayla tanışmaları, çevrelerinde gerçekleşen olayları bizzat gözlemlemeleri gerekiyor. Sahile gitmek, yürüyüş yapmak, bisiklete binmek, ağaç dikmek gibi eylemler çevre bilinci kazanmalarına yardım ediyor. Çünkü küçük çocuklar ancak bu şekilde sadece insanların değil toprağın, havanın, suyun, hayvanların ve ağaçların da çok değerli varlıklar olduklarını algılayabilirler.

4. Çevre Dostu Hareketlerini Açıklamaktan  Çekinmeyin

Çevre bilinciyle yaptığınız her hareketi çocuğunuza açıklayın. Örneğin eğer naylon poşet kullanmıyorsanız bunun nedenlerini, çevreyi korumanın önemi üzerine vurgu yaparak açıklayabilirsiniz. Böylece bir kişinin bile büyük farklar yaratabileceğine dair inancı artar. Tüm bunları evrensel, hak ve etik odaklı bir bakış açısıyla verebilirsiniz. Ancak bu şekilde çevreye karşı kendi düşünce ve çözümlerini oluşturabilirler.

5. Evde Çiçek ve Evcil Hayvan Olmalı

Evde imkanlar elverdiğince çiçek veya bitki yetiştirip çocuğunuza sulama, bakım gibi ufak ama yararlı sorumluluklar verebilirsiniz. Böylece çocuklar doğayı korumak için karşılıklı bir denge olduğunu kolayca fark eder ve uzun vadede çevre bilinçleri de artar. Ayrıca evcil hayvanlarla büyüyen çocuklar da aynı şekilde çevreye karşı daha duyarlı ve sevgi dolu olur. Çünkü karşılıksız sevgiyi yalnızca insanlardan değil doğadan ve hayvanlardan da alabileceklerini anlıyorlar.

Çevreye bilinçli çocuklar yetiştirmenin yanı sıra eminiz ki siz de her anne baba gibi çocuğunuzun geleceğini maddi güvence altına almak istersiniz. Ferdi Kaza Sigortası ile tanışmaya ve tüm bu endişeleri azaltmaya ne dersiniz? Üstelik bu sigorta ile Cigna Finans’ın Ayrıcalıklar Kulübü avantajlarından da faydalanabileceksiniz. 

 Hemen Başvur