Ana içeriğe atla

Erkek

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Evde Saçını Kesmek İsteyen Erkeklere 5 Farklı Stil Önerisi
Evde Saçını Kesmek İsteyen Erkeklere 5 Farklı Stil Önerisi

iyihisset.com

10 May 2020

Koronavirüs nedeniyle birçok işletme gibi berberler ve kuaförler de kapalı. Kısaca iş başa düştü. Bu süreçte evde birbirinden farklı saç modellerini uygulamak mümkün. Evde saçını kesmek isteyenlere 5 farklı stil önerisini derledik.

Klasik kısa saç kesimi

Karantina sürecinde en fazla tercih edilen modellerden biri klasik kısa saç kesimidir. Kesimi oldukça kolay olan bu modelde, saçların eşit bir biçimde kesilmesi oldukça önemlidir. 3 numara olarak da bilinen bu modeli evde kolaylıkla uygulayabilirsiniz. 

Doğal akışlı saç kesimi

Doğallıktan yanaysanız ve saçlarınızı salaş şekillendirmeyi seviyorsanız doğal akışlı saç kesimi tam size göre. Dalgalı ve düz saç tipine oldukça fazla yakışan bu modelde traş makinesinden daha çok makas kullanmanız gerekiyor. Ayrıca bu model ile saçınızı istediğiniz gibi şekillendirmenin avantajını da yaşayacaksınız.

Dalgalı saç kesimi

Dalgalı saçlara sahip olan kişilerin tercih etmesi gereken dalgalı saç kesimi de son dönemlerde erkek modasının önde gelen stilleri arasında yer alıyor. Bu modelde saçların yan kısımları kısa, üst kısımları ise orantılı bir şekilde uzundur. Ayrıca bu model ile birlikte saçlarınızı kolaylıkla kontrol altına alabilirsiniz ve kısa bir sürede istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Undercut saç kesimi

Saçlarını kısa kesmek istemeyen erkeklerin en fazla tercih ettiği saç modeli undercut kesimdir. Bu modelde ense ve yanlar kısa kalırken, saçın üst kısmı kişinin istediği uzunlukta kesilebiliyor. Doğal bir görünüm elde etmek isteyenler undercut saç modelini tercih edebilir.

Fade saç kesimi

Ense kısmından yukarı doğru uzayan saç kesimine fade modeli denir. Diğer adı sıfırlama saç kesimi de olan bu modelde ense ve yan kısımları daha kısa, üst kısımlar ise orantılı bir şekilde uzundur. Fade modelin tercih edilmesini sağlayan en büyük etken ise saç şekillendirme noktasında büyük bir kolaylık sağlamasıdır.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Erkek yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.