Ana içeriğe atla

Erkek

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Etkili ve Başarılı Erkeklerin 7 Alışkanlığı
Etkili ve Başarılı Erkeklerin 7 Alışkanlığı

iyihisset.com

06 Kas 2020

Başarılı ve etkili erkeklerin birçok ortak özelliği bulunuyor. Hemen hemen her toplumda ve kültürde kabul gören, erkekleri başarılı kılarak hem iş hem de özel hayatlarında öne çıkaran alışkanlıklarını sizler için derledik.

Erken uyanmak

Etkili ve başarılı erkeklerin alışkanlıkları arasında ilk sırada güne erken uyanmak yer alıyor. Sabah erken kalkan erkekler, güne başlamadan önce istedikleri şeyleri yapmak için fazladan birkaç saat kazanmaktadırlar. Erken kalkmak; sağlıklı bir yaşam, verimlilik, zamanı doğru yönetebilmek, işe ya da gidilmesi gereken noktaya zamanında ulaşabilmek, trafiğe takılmamak, spor yapmak için zaman bulmak gibi birçok faydayı beraberinde getirmektedir.

Öncelikleri belirlemek

Özellikle büyük şehirlerde yaşayan erkekler için en önemli sorunlardan biri zaman yönetimidir. Trafik, iş ve özel hayata dair birçok sebep zaman yönetimini zor bir hale getirebilmektedir. Önceliklerini belirleyen ve planlayan erkeklerin ise zamanlarını daha iyi yönettikleri, iş ve özel hayatlarında daha başarılı oldukları gözlemlenmektedir.

Hayır diyebilmek

Erkeklerin her işin üstesinden gelebileceklerini düşünmeleri zaman zaman sorunlara neden olabilmektedir. Mevcut koşulları göz önünde bulundurarak gerektiğinde hayır diyebilen erkekler, iş ve özel hayatlarında daha az sorunla karşılaşmaktadır.

Pozitif olmak

Pozitif bakış açısına sahip olmak, başarılı erkeklerin ortak özelliklerinden biridir. Olumsuzluk yayan erkekler, hem hemcinsleri hem de kadınlar için zamanla sıkıcı hale gelmektedir. Unutulmamalıdır ki, pozitif bakış açısı, erkeklerin her kapıyı açmasını sağlayan anahtarlardan biridir.

Sağlık onlar için her şeyden önce gelir

Etkili ve başarılı erkeklerin birçoğunun haftada birkaç uyguladığı yoğun bir spor ve beslenme programlarının yanı sıra olumsuz durumlarda sağlıklarını güvence altına alacak sağlık sigortaları da bulunmaktadır. Özellikle, küresel bir salgın olan Covid 19 sebebiyle hepimiz, kendimiz ve sevdiklerimiz için endişelendiğimiz günlerden geçiyoruz. 7/24 Sağlıklı Hayat Sigortası, sağlık sorunu yaşandığı anda evden çıkmadan doktora danışma ihtiyacını karşılayan ve ücretsiz olarak faydalanabilen Online Sağlık Paketi kapsamındaki Online Doktor ve Online Psikolog Hizmetleri ile sosyal izolasyonun korumasını sağlıyor.

Görgü kurallarına uymak

Başarılı ve etkili erkeklerin ortak bir diğer özelliği ise, görgü kurallarına uymayı hayatlarının bir parçası haline getirmiş olmalarıdır. Görgü kurallarına uyan erkekler, hem iş hem de özel hayatlarında ve arkadaş çevrelerinde daha güçlü bir bağ kurarlar.

Kendini geliştirmek

Çeşitli fiziksel ve ruhsal özelliklerin yanı sıra kendini geliştirmek ve entelektüel birikimi artırmak da önemli bir alışkanlık durumunda. Müzik, sinema, kitap gibi alanlara hakimiyet, hem iş hem de özel hayatlarında erkeklerin daha etkili ve güçlü görünmelerini sağlamaktadır.

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Erkek yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.