Ana içeriğe atla

Erkek

Şuan Çok Popüler

Yüksek Etkileşimli

Yazarların Gözdesi

Erkeklerle Özdeşleşen Otomobiller
Erkeklerle Özdeşleşen Otomobiller

iyihisset.com

13 Eki 2020

Hemen hemen her erkek daha çocukluk hatta bebeklik dönemlerinden itibaren otomobillere merak salmaya, onlarla oynamaya, vakit geçirmeye başlar. Zamanla bu sevgi, çocuk büyüdükçe özgürlüğün verdiği o eşsiz hissi de içerisine katarak bir tutkuya dönüşmeye ve otomobil aşkına kadar gider. Elbette otomobiller sadece erkeklere özgü birer araç değildir hem günlük hayatta hem de pistlerde erkekler kadar onlara aşık olan ve iyi kullanan kadınlar vardır. Ancak bazı otomobiller vardır ki maskülen tarzları, güçleri, tasarımları ve özellikleri ile biraz daha erkeğin doğasına hitap ederler. İşte bu araçlardan birkaç tanesi…

Mustang

Adından da gelen gücü yollara yansıtan ve vahşi bir atın tüm maskülen özelliklerini taşıyan Mustang, listemizin ilk sırasında yer alıyor. 1960’lı yıllardan bu yana Ford’un bir otomobilde aranacak tüm özellikleri kullanarak ürettiği bu araçlar, birçok erkek sürücünün hayallerini süslemeye devam ediyor. Aracın tasarımında hem adını aldığı Mustang atlarının gücünü hem de erkeğin doğasını yansıtması için kaslı bir görünüm olması için özel olarak çalışılıyor.  

Dodge Challenger

Listemizde sırayı güçlü ve kaslı modelleri ile öne çıkan  ve genelde erkeklerin dünyasına hitap eden tasarımları ile dikkat çeken Dodge Challenger alıyor. Hızlı ve Öfkeli filminde de boy gösteren Challenger SRT8 modeli ile de adını daha da yüksek şekilde haykıran marka, 700 beygir güç üreten 6,2 litrelik HEMI motoruyla yolların efendisi gibi dolaşıyor. Aracın 0-100 km hıza sadece 3,6 saniyede çıktığını da bir kenara not edelim.

Lamborghini Gallardo

Otomobil denilince erkeklerin rüyalarını süsleyen bir diğer model Lamborghini Gallardo. Markanın boğa güreşlerinden ve özellikle de boğanın kendisinden esinlenerek tasarladığı araçlar, güçlü özellikleri ile yollarda hemen fark ediliyor. Keskin hatları ile daha erkeksi bir görünüşe de sahip olan Lamborghini Gallardo, 500 beygirlik motoru ile saatte 365 km hız yapabiliyor. 100 kilometreye ise sadece 3,7 saniyede çıkıyor.

Ferrari

Erkeklerle özdeşleşen otomobiller markaları ile ilgili bir yazıda İtalyan ateşini yansıtan Ferrari’den söz etmeden olmaz. Adıyla bile birçok kişinin ilgisini çeken ve tam bir hız canavarı olan araç, bugün ikon olmuş tasarımı ile de yollarda hemen göze çarpıyor. Kırmızı rengi ile de özdeşleşen Ferrari, güçlü motoru, hız için özel olarak geliştirilen tasarımı ve sahip olduğu güvenlik ve konfor teknolojileri ile adının ve yolların hakkını veriyor.

Porsche 911

Erkek doğasına en uygun tasarım ve teknolojiye sahip diğer bir araç ise Porsche 911. 50 yılı aşkın süredir yollarda dolaşan ve sürekli olarak kendisini geliştirerek erkeklerin düşlerinde yerini alan model, saatte sıfırdan 100 kilometrelik hıza 2.6 saniyede çıkabilen 911 Turbo S versiyonu ile şimdiye kadar üretilmiş en güçlü ve en hızlı Porsche modellerinden birine de imza attı.

 

 

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
En Fazla 3 Tepki Verebilirsiniz
Öne çıkan Erkek yazıları
Yazardan sana özel yazılar

 

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri almak için kayıt olmak ister misiniz?

Kendinizi iyi hissettirecek kaliteli yaşam tavsiyeleri
almak için kayıt olmak ister misiniz?

Günümüzde ıslak mendiller, hızlı ve pratik bir temizlik aracı olarak sıklıkla tercih ediliyor.