Erkeklerin Yeni Nesil Oyuncakları…

Buradasınız

Sev 23 Ekim 2017

İçindeki çocuğu kaybetmeyen ve oyuncaklarla oynamaktan zevk alan erkekler, yeni nesil ürünlerle bu hobilerini gerçekleştirmeye devam ediyorlar. İşte arkadaşlarıyla birlikte olmaktan mutluluk duyan ve yaşı büyüse de hayalleri küçük kalan erkekler için 10 alternatif yeni nesil oyuncak…

Oyun Konsolları

Evde yapılan arkadaş buluşmalarında veya iş yerindeki kaçamak zamanlarda erkeklerden “kapışalım mı?” sorusunu sıkça duyarız. Video oyunları çok uzun bir zamandır özellikle erkeklerin hayatında önemli bir yere sahip. Yaklaşık 30 yıl önce Atari ismiyle evlere giren ve oyun konsollarına dönüşen aletler günümüzde erkeklerin en gözde oyuncakları arasında yer alıyor.

Drone

Son yılların erkekler arasında öne çıkan ve hobiye dönüşen oyuncuklardan biri şüphesiz drone’lar. Biz oyuncak dedik ama aslında drone’lar bir oyuncaktan çok daha fazlası. Kelime anlamı "erkek arı" olan ve erkeklerin yeni takıntıları arasında gösterilen drone’lar video çekimi yapabiliyor, uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor. Hatta son zamanlarda drone’lar köpek gezdirmek için dahi kullanılıyor.

Model Tekneler

Suların hakimi olmak isteyen erkeklerin gözdesi ise model tekneler. Teknolojik yapıları ve suyun üzerinde 100 km. hıza ulaşabilen motorları ile son derece zevkli bir kullanıma sahip olan model tekneler, özellikle bahar ve yaz aylarında erkeklerin vazgeçilmez oyuncakları arasında yer alıyor.

Elektrikli Kaykay

1985 yapımı “Geleceğe Dönüş” filminin devam filminde Michael J. Fox tarafından canlandırılan Marty McFly’ın kullandığı uçan kaykay bir dönem her erkeğin hayalleri arasında yer alıyordu. Yıllar sonra teknolojik gelişim ile birlikte hayatımıza giren ve özellikle Avrupa’da ve Amerika’da bugünlerde çok popüler olan elektrikli kaykaylar, ülkemizde de popüler olmaya başladı. 1 adet motor, şarj edilebilir piller, gaz kumandası ve elektronik kontrolörden ibaret olan elektrikli kaykaylar, bir kesim erkeğin yeni ulaşım aracı haline gelmiş durumda.

Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Sanal gerçeklik gözlüğü olarak bilinen VR gözlükler erkeklerin son dönem gözde oyuncakları arasında yer alıyor. Popülerliği her geçen gün artan artırılmış gerçeklik uygulamaları erkekler arasında hızla yaygınlaşırken, bu uygulamalar ile gelecekte yapılabilecekler sınırsız gibi görünüyor.

Giyilebilir Teknoloji

Akıllı saatler, fitness bileklikleri gibi giyilebilir ürünler yakın gelecekte erkeklerin hayatına daha fazla dahil olacak gibi görünüyor. İnsan vücudu ile entegre çalışabilen sistemler olarak niteleyebileceğimiz ve sosyal medya bildirimleri, elektronik posta, telefon çağrıları, kısa mesajlar gibi konularda uyarıları anında sunan giyilebilir teknolojik ürünler, erkeklerin gelecek dönemlerde gözde aksesuarları arasında yerini alacak.

Neo Cube

Normal mıknatıslara oranla çok daha güçlü bir manyetik alan yaratarak birbirlerine çok sıkı bir şekilde kenetlenebilen neo cube mıknatıslar, erkekler arasında giderek popüler olmaya başladı. Hobi amaçlı kullanılabilen neo cube’ler ile birbirinden etkileyici tasarımlar ortaya koymak mümkün.

Evcil Robot Hayvanlar

İlk olarak yaklaşık 20 yıl önce Aibo adındaki robot köpeklerle hayatımıza giren evcil robot hayvanlar, özellikle Japon erkeklerin gözdesi durumunda. Evlerin bir parçası haline gelmeye başlayan robot evcil hayvanlar, yakın zamanda ülkemizde de erkeklerin gözdesi olmaya aday oyuncaklar arasında yer alıyor.

Aksiyon Kameraları

Son yıllarda aksiyon kameraları erkekler arasında hayli popüler hale gelmeyi başladı. Bisikletle gezintiye çıkanlar ve aksiyon tutkunları bu kameraları daha çok tercih ediyor. Slow motion ve ultra slow motion ağır çekim desteği de sunan aksiyon kameraları, özellikle adrenalin tutkunu erkeklerin gözdesi olmayı sürdürüyor.

Flyboards

Su altı ve havada itme gücü sağlayan bir makine olan flyboard’lar, İspanya ve İtalya plajlarının gözde sporu iken, günümüzde ülkemizde de erkeklerin plajlarda sıraya girmelerine neden oluyor. Adrenalini üst seviyeye çıkaran ve deniz seviyesinden 9 metreye kadar yükseğe çıkan flyboard’lar erkekler için özellikle yaz aylarının en gözde eğlence araçları arasında yer alıyor.

YORUM YAP

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
6 + 3 =
Bu basit matematik problemini çözün ve sonucu girin. Ör: 1+3 için 4 giriniz.